• امروز:4,158
 • کل:6,646,635
با این ۵ آجیل سکته به سراغتان نمی آید!

با این ۵ آجیل سکته به سراغتان نمی آید!

مواد غذایی به صورت مستقیم بر روی سلامت قلب و مغز تاثیرگذار هستند. شما می‌توانید فقط با خوردن تخمه کدو، بادام ، بلغور جور دوسر از انواع سکته پیشگیری کنید.

به گزارش اقتصاد آنلاین؛ انتخاب مواد غذایی مفید یکی از بهترین و موثرترین روش‌ها برای پیشگیری از سکته است. مواد غذایی مختلفی وجود دارد که مصرف آن‌ها برای پیشگیری از سکته قلبی و مغزی فوق‌العاده است.

مصرف غذاهای پرچرب و فست فودها و بی‌تحرکی در بروز بیماری‌های زمینه‌ای و به دنبال آن سکته بی‌تاثیر نیست. با مصرف مواد غذایی سالم و مفید می‌توان از بروز سکته مغزی و قلبی جلوگیری نمود. آجیل های مفید برای سکته قلبی و مغزی را در ادامه آورده‌ایم.

تخمه کدو

یکی از مواد غذایی غنی از منیزیم تخمه کدو تنبل است. فقط یک اونس از این دانه ۱۶۸ میلی گرم منیزیم دارد که حدود ۵۳ درصد از نیاز روزانه زنان و تقریبا ۴۰ درصد نیاز مردان را تامین می‌کند.

تخمه کدو تنبل حاوی پروتئین، منیزیم، پتاسیم و چربی‌های پلی اتیلن است و آنتی اکسیدان‌هایی دارد که می‌تواند به کاهش التهاب کمک کند، بنابراین خطر ابتلا به سکته مغزی، بیماری‌های قلبی و سرطان را کاهش می‌دهد.

بذر کتان

این دانه‌ها ممکن است کوچک باشند، اما بدان معنا نیست که حاوی ویتامین‌ها و مواد معدنی نیستند. بذر کتان یک منبع خوب گیاهی از اسیدهای چرب امگا ۳ است. بر اساس مطالعات، کسانی که اسیدهای چرب امگا ۳ را به مدت هشت هفته مصرف کرده‌اند،  با بذر کتان فشار خون خود را به طور قابل توجهی کاهش داده‌اند.

گردو

می‌توانید منبع چربی‌های امگا ۳ را در یک اونس از گردو پیدا کنید. گردو به طور خاص، حاوی چربی‌های غیر اشباع، از جمله اسید آلفا لینولئیک است. این نوع اسید چرب امگا ۳ می‌تواند به کاهش التهاب کمک کند تا سلامت قلب را حفظ کنید.

بلغور جو دوسر

بلغور جو دوسر به عنوان دانه کامل و یک غذای پیشگیری از سکته مغزی شناخته می‌شود. بنابراین توصیه می‌شود هر روز دانه‌های غنی از فیبر را مصرف کنید.

بادام

مصرف روزانه یک مشت بادام از ابتلای افراد به کلسترول جلوگیری می‌کند. بنابراین سعی کنید حداقل یک مشت از هر نوع آجیلی که توانستید در برنامه روزانه خود بگنجانید. مطالعات نشان می‌دهد آجیل با کاهش کلسترول خطر بیماری‌های قلبی و حملات را کاهش می‌دهد و عملکرد عروق را حفظ می‌کند.


منبع:اقتصاد آنلاین

نظرات

  نظر شما

  لطفا فیلدهای ستاره دار را پر کنید *

  ثبت شد منتظر تایید بمانید

  داغ

  با وجود سالها تجربه بر آن شدیم تا محصولی برای جمع آوری اخبار مهم از موضوع های مهم و مورد دغدغه بازدید کنندگان عزیز مهیا سازیم و همچنین ابزاری جهت اطلاع از آخرین قیمت بازارهای مالی نیز فراهم کرده ایم

  پنجشنبه، 4 مرداد 1403

  اطلاعات تماس

  منتظر انتقادات و پیشنهادات و تبلیغات شما هستیم