• امروز:6,042
 • کل:6,080,467
وقتی رنگ زبان شما همه چیز از درون شما را لو می‌دهد!

وقتی رنگ زبان شما همه چیز از درون شما را لو می‌دهد!

چگونه از رنگ زبان خود بیماری مان را تشخیص دهیم؟ همانطور که می دانید زبان بخش منحصر به فردی از بدن انسان است که برای هر یک از ما بسیار مهم است. ارتباطات و صحبت کردن ما، غذا خوردن، حفظ بهداشت دهان و دندان بخشی از وظایف کلیدی آن است.

به گزارش اقتصاد آنلاین؛ اما جالب است که بدانید زبان انسان می‌تواند کارکرد بسیار ویژه‌ای، ورای وظایف معمول و مرسوم خود داشته باشد، می‌توانید با مشاهده آن اطلاعات کافی از بقیه ارگان‌های بدن دریافت کنید. یک پزشک با تجربه با نگاه کردن به زبان بیمار می‌تواند اطلاعاتی از قبیل تاثیرمحیط اطراف، نوع رژیم غذایی بیمار و شیوه زندگی و بیماری‌های سیستمیک و بیماری‌های درونی که بدن را تحت تاثیر قرار می‌دهد را دریابد. پس شما به عنوان یک پزشک اگر یک آینه در دست دارید می‌توانید همین الان با مشاهده زبان از رازهای زبان آگاه شوید و بیماری‌های سیستمیک و بیماری‌های درونی بیمارانتان آگاه شوید

زبان سالم چه خصوصیاتی دارد؟

رنگ زبان «سالم» همیشه یکنواخت صورتی، و این اورگان همیشه مرطوب، بدون پلاک، لکه‌ها، شیار‌ها و زخم بوده که این نشان می‌دهد که سیستم معده و دستگاه گوارش سالم و عملکرد خوبی در روند هضم غذا دارند.

پلاک‌های سفید نازک

چنین زبانی معمولا نشان دهنده مشکلات کبد و یا دستگاه گوارش است. بر اساس نشانه‌های موجود معمولا تشخیص دقیقی را نمی‌توان برای چنین بیمارانی مطرح کرد (می‌توان آن را به عنوان معده اسیدیته با PH کاهش یافته و یا زخم معده تلقی کرد)، ولی در این مورد بهتر است به یک پزشک متخصص مشورت کنید.

اگر زبان با یک لایه ضخیم از پوشش سفید تحت پوشیده شده باشد می‌تواند نشانه بدی باشد که برخی از ارگان‌ها در بدن طور کامل نمی‌تواند انجام وظایف فیزیولوژیکی خود را در حفظ سلامتی انجام دهند. همچنین ممکن است حضور عفونت ویروسی را نشان دهد.

پلاک‌های زرد رنگ

 

این نوع از پلاک نشان دهنده مشکلات کبد یا کیسه صفرا است و همچنین می‌تواند نشانه‌ای از نوع تغذیه ضعیف و یا هضم ضعیف غذا باشد.

زبان جغرافیایی (پلاک‌هایی با حدود متغییر و نامشخص)

زبان جغرافیایی، یک نشانه مطمئن از بیماری‌های دستگاه گوارش است اگر شیارهای موجود عمیق باشد که شبیه ترک باشند این حالت افزایش میزان قند خون نشان می‌دهد. برای ایجاد یک تشخیص دقیق مشورت با یک متخصص کمک خواهد کرد.

زبان سفید رنگ پریده

زبان رنگ‌های سفید و یا رنگ پریده – به احتمال زیاد نشانه‌ای از مشکلات در ارتباط با دستگاه گوارش است. چنین رنگ معمولا با اسهال، دست یا پای سرد بیمار، خستگی و نفخ همراه است.

این رنگ پریده گی می‌تواند نشانه‌ای از خشکی زبان، کمبود خون، و حتی معمولا توسط یک احساس اضطراب، سرگیجه، اختلال در حافظه، بی‌خوابی، آنمی همراه است.

زبان سرخ (strawberry tongue)

زبان به رنگ قرمز روشن تقریبا همیشه نشان دهنده وجود عفونت در بدن است. نقطه‌های قرمز روی زبان ممکن است درجه حرارت، و یا التهاب در خون نشان می‌دهد. در کودکان ممکن است در نتیجه پاسخ ایمنی به عفونت باشد و رنگ قرمز-تیره نشانه‌ای از مشکلات کلیوی و یا مسمومیت است.

زبان با نوک قرمز

نوک قرمز زبان نشان دهنده کم کاری قلب است. با توجه به این واقعیت، نوک قرمز زبان بدون هیچ نشانه‌ای از بیماری ممکن است آشفتگی عاطفی را نشان می‌دهد.

زبان قرمز در لبه‌ها

این رنگ قرمز در لبه‌های زبان نشان دهنده مصرف بیش از حد غذاهای ادویه دار و چرب، و نیز مصرف الکل است. با این حال، با توجه به طب شرقی این حالت می‌تواند حالتی از خشم و یا در نتیجه نارضایتی طولانی مدت نشان می‌دهند.

زبان بنفش رنگ

در اغلب موارد، این رنگ از کمبود ویتامین B۲ ایجاد می‌شود. همچنین می‌تواند در زنانی که یک دوره بسیار سخت قاعدگی را تجربه کرده‌اند، و یا افرادی که دارای تجربه درد مزمن بوده‌اند رخ می‌دهد.

زبان آبی رنگ

اگربیمار زبان آبی رنک داشته باشد نشانه یک سیگنال اورژانسی به فوریت‌های پزشکی است. این نشان می‌دهد که بافت در میزان ناکافی اکسیژن دریافت می‌کنند. همچنین ممکن است نشانه‌ای از بیماری‌های قلبی، عروق خونی، اختلال عملکرد قلب و یا راه‌های هوایی است.

زبان زرد رنگ

اگر زردی زبان در یک مدت زمان طولانی نیست، می‌تواند نشانه‌ای از بیماری کبد یا صفرا باشد. اگر قسمت جلو از زبان زرد باشد یک نشانه مطمئن از هپاتیت است.

زبان سبز رنگ

رنگ تیره یا سبز می‌تواند در یک مسمومیت قوی از بدن، از جمله الکل ظاهر می‌شود.

در طب چینی بیان شده که زبان یک فرمت از قلب است، بنابراین دانستن رازهای زبان به شما در تشخیص بیماری‌های بیمارانتان بسیار کمک کننده می‌باشد.


منبع:اقتصاد آنلاین

نظرات

  نظر شما

  لطفا فیلدهای ستاره دار را پر کنید *

  ثبت شد منتظر تایید بمانید

  داغ

  با وجود سالها تجربه بر آن شدیم تا محصولی برای جمع آوری اخبار مهم از موضوع های مهم و مورد دغدغه بازدید کنندگان عزیز مهیا سازیم و همچنین ابزاری جهت اطلاع از آخرین قیمت بازارهای مالی نیز فراهم کرده ایم

  چهارشنبه، 23 خرداد 1403

  اطلاعات تماس

  منتظر انتقادات و پیشنهادات و تبلیغات شما هستیم