• امروز:1,349
 • کل:2,672,286
افزایش کاربردهای هوش مصنوعی / اکنون مستقیم با خالق بیت کوین صحبت کنید!

افزایش کاربردهای هوش مصنوعی / اکنون مستقیم با خالق بیت کوین صحبت کنید!

ساتوشی ناکاموتو بیش از ۱۲ سال پیش ناپدید شده است اما دو متخصص هوش مصنوعی به دنبال احیای توانایی چت با خالق مشهور بیت کوین هستند.

اقتصادآنلاین – حسین عسکری؛ یک ربات هوش مصنوعی مدل ChatGPT به نام Talk2Satoshi اکنون فقط بر روی نوشته‌های عمومی ساتوشی ناکاموتو و تعداد انگشت شماری از منابع مرتبط با بیت کوین آموزش دیده است.

در ۳۱ مه، پیر کوربین سازنده فیلم Bitcoin FilmFest و همکاراش هوگو فر، یک ربات چت هوش مصنوعی را منتشر کردند که هدف آن پاسخگویی به سوالات در مورد بیت کوین و اقتصاد است که از زبان ناکاموتو خالق بیت کوین صحبت می‌کند، این ربات Talk2Satoshi نام دارد.

افزایش کاربردهای هوش مصنوعی1

این مدل اساساً همان ChatGPT OpenAI است که بر روی مجموعه داده‌های محدودی از جمله ایمیل‌های عمومی ناکاموتو و پست‌های انجمن آموزش دیده است.

همچنین از منابع دیگر از جمله کتاب استاندارد بیت کوین نوشته سیف الدین آموس، کتاب (قیمت فردا) نوشته جف بوث و فیلم بازنشانی بزرگ و ظهور بیت‌کوین اثر کوربین بهره می‌برد.

در آزمایشی که انجام شد، این ربات چت، پاسخ‌هایی تولید کرد که معمولاً در مورد آینده ارزهای فیات نامشخص هستند و در مورد بیت کوین امیدوارکننده هستند، اگرچه بسته به اینکه چگونه از آن خواسته می‌شود، می‌تواند پاسخ‌های متناقضی ارائه دهد.

افزایش کاربردهای هوش مصنوعی2

به عنوان مثال، هنگامی که سوال آینده بیت کوین چگونه است مطرح شد، پاسخ‌های جداگانه‌ای ایجاد کرد که هم امیدبخش و هم نامطمئن بود.

این مدل هوش مصنوعی در مورد پیشرفت‌های اخیر بیت کوین، مانند پروتکل Ordinals یا توکن‌های BRC-20 آموزش ندیده است و اغلب پاسخی ایجاد می‌کند که نمی‌تواند نظری در مورد چنین موضوعاتی ارائه دهد. با این حال، بسته به سؤال، می‌تواند پاسخ‌های متناقضی را در Ordinals و توکن‌های BRC-20 ایجاد کند.

افزایش کاربردهای هوش مصنوعی3

(این ربات چت به طور کلی از بیت کوین کش  و دیگر فورک‌های بیت کوین انتقاد می‌کند و می‌گوید: به دست آوردن شتاب برای زنجیره‌های جایگزین دشوار است)

هنگامی که سؤالاتی در مورد Ordinals پرسیده شد، در یکی از پاسخ‌ها گفت که بیت‌کوین به معنای بستری برای ذخیره یا انتقال تصاویر یا انواع دیگر داده‌ها نیست در حالی که یک پاسخ دیگر Ordinals را کاربردی جذاب و خلاقانه از رمزارز ها نامید.

به گفته کوربین، هدف این ربات نشان دادن این است که ابزارهای هوش مصنوعی به طور بالقوه می‌توانند در آموزش استفاده شوند.

این مدل می‌تواند پاسخ‌های شایسته‌ای را هنگام پرسیدن سؤالاتی درباره بیت‌کوین، مانند نحوه کارکرد و نحوه استخراج آن، ایجاد کند و می‌تواند جنبه‌های دیگر بیت کوین را توضیح دهد.

مشابه شخص واقعی، ربات شبیه‌ساز ناکاموتو هنوز از افشای هویت واقعی خود خجالتی است و معمولاً پاسخ می‌دهد: «اسم واقعی من مهم نیست، آنچه مهم است تمرکززدایی است که بیت کوین از خود نشان می‌دهد و پتانسیلی که برای متحول کردن سیستم‌های مالی دارد.»


منبع:اقتصاد آنلاین

نظرات

  نظر شما

  لطفا فیلدهای ستاره دار را پر کنید *

  ثبت شد منتظر تایید بمانید

  داغ

  با وجود سالها تجربه بر آن شدیم تا محصولی برای جمع آوری اخبار مهم از موضوع های مهم و مورد دغدغه بازدید کنندگان عزیز مهیا سازیم و همچنین ابزاری جهت اطلاع از آخرین قیمت بازارهای مالی نیز فراهم کرده ایم

  دوشنبه، 10 مهر 1402

  اطلاعات تماس

  منتظر انتقادات و پیشنهادات و تبلیغات شما هستیم