• امروز:2,572
 • کل:5,866,352
سه نشانه هک شدن دوربین گوشی / چگونه از عکس های داخل گوشی محافظت کنیم؟

سه نشانه هک شدن دوربین گوشی / چگونه از عکس های داخل گوشی محافظت کنیم؟

یک کارشناس امنیت سایبری نسبت به هک شدن دوربین وب‌کم یا گوشی هوشمند به منظور جاسوسی هشدار داده است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، Tove Marks عضو شرکت امنیت اطلاعات "VPN Overview" (VPN Overview) سه علامت اصلی را معرفی کرده که توسط آن‌ها می‌توانید تأیید کنید که آیا دوربین تلفن شما هک شده است یا خیر.

مارکس توضیح داد که مهاجم فقط باید یک قطعه کوچک از کد مخرب را برای دسترسی به دوربین‌ها نصب کند و کاربران ممکن است هرگز متوجه نشوند که مورد حمله قرار گرفته اند. او توصیه کرد که از پوشش دوربین استفاده و دائماً عملکرد دوربین خود را به روز کنند.

تماس هکر

اولین علامت هشدار، تماس یک هکر یا باج گیر با شما است که مارکس آن را "بدترین سناریو" می‌نامد. این تماس گیرندگان ادعا می‌کنند که عکس‌های حساسی از شما دارند که قصد دارند در صورت عدم پاسخگویی به خواسته‌هایشان، آن‌ها را به صورت آنلاین منتشر کنند.

نور دوربین

اگر نور دوربین را می‌بینید که چشمک می‌زند باید هشیار باشید، اکثر وب کم‌ها دارای یک چراغ کوچک در سمت چپ یا راست هستند که هنگام استفاده از وب کم روشن می‌شود. آیفون‌ها نشان می‌دهند که دوربین با یک نقطه سبز روی رابط در حال استفاده است.

مارکس می‌گوید اگر چراغ کوچک روی وب کم چشمک می‌زند، آگاه باشید که ممکن است شخصی از شما جاسوسی می‌کند.

برای کاربران گوشی‌های هوشمند، ممکن است در صورت مشاهده نماد روی صفحه و عدم استفاده از دوربین، دوربین هک شده باشد، اما ممکن است برنامه‌ای که در پس زمینه اجرا می‌شود باعث این مشکل شده باشد.

چگونه از امنیت دوربین گوشی اطمینان حاصل کنیم

اگر می‌خواهید مطمئن شوید، همه برنامه‌های موجود در Task Manager خود را خاموش کنید. اگر چراغ همچنان روشن است، حتی اگر وب‌کم استفاده نمی‌شود، بهتر است یک اسکن بدافزار اجرا کنید تا مطمئن شوید دوربین شما به خطر نیفتاده است.

بدانید که حتی اگر چراغ خاموش باشد، ممکن است با یک وب کم هک شده سروکار داشته باشید. ممکن است هکر وب‌کم بتواند نور را خاموش کند، یا ممکن است خودتان آن را در تنظیمات خاموش کرده باشید.

باتری گوشی

اگر باتری دستگاه شما سریع‌تر از حد معمول تخلیه می‌شود، به این دلیل است که دوربین به دلیل روشن بودن مداوم برق مصرف می‌کند. مارکس می‌گوید: اگر از لپ‌تاپ یا تلفن هوشمندی استفاده می‌کنید که به شارژر متصل نیست و شخصی وب‌کم شما را هک می‌کند، ممکن است متوجه افزایش مصرف باتری شوید".

یک راه خوب برای بررسی نحوه مصرف انرژی باتری این است که مدیر وظیفه خود را باز کنید. اگر Task Manager را باز کنید، دو ستون در سمت راست مشاهده خواهید کرد که میزان مصرف انرژی برنامه‌های شما را در طول زمان نشان می‌دهد.

برای جلوگیری از نفوذ هکرها، این کارشناس امنیت سایبری توصیه می‌کند از یک فایروال و آنتی ویروس خوب استفاده کنید، پیوست‌ها را در ایمیل‌هایی که به آن‌ها اعتماد ندارید باز نکنید و شبکه وای فای خود را ایمن کنید.


منبع:اقتصاد آنلاین

نظرات

  نظر شما

  لطفا فیلدهای ستاره دار را پر کنید *

  ثبت شد منتظر تایید بمانید

  داغ

  با وجود سالها تجربه بر آن شدیم تا محصولی برای جمع آوری اخبار مهم از موضوع های مهم و مورد دغدغه بازدید کنندگان عزیز مهیا سازیم و همچنین ابزاری جهت اطلاع از آخرین قیمت بازارهای مالی نیز فراهم کرده ایم

  جمعه، 4 خرداد 1403

  اطلاعات تماس

  منتظر انتقادات و پیشنهادات و تبلیغات شما هستیم