• امروز:3,992
 • کل:6,646,469
کوراش ایران با کسب 15 مدال نایب قهرمان آسیا شد

کوراش ایران با کسب 15 مدال نایب قهرمان آسیا شد

تیم ملی کوراش کشورمان با کسب سه مدال طلا، هشت نقره و چهار برنز در دو بخش مردان و زنان به مقام نایب قهرمانی رقابت‌های قهرمانی آسیا در تهران دست یافت.

به گزارش به گزارش "ورزش سه" به نقل از روابط عمومی فدراسیون ووشو، روز دوم از سیزدهمین دوره رقابت‌های کوراش قهرمانی آسیا، امروز (یکشنبه - 20 خرداد) در سالن 12 هزار نفری مجموعه ورزشی آزادی تهران به پایان رسید.

در پایان رقابت‌های امروز که در بخش مردان برگزار شد، ملی‌پوشان کوراش ایران موفق به کسب یک طلا، پنج نقره و یک برنز شدند تا تیم ملی کشورمان به مقام نایب قهرمانی قاره کهن دست پیدا کند.

روز گذشته نیز تیم زنان ایران با دو مدال طلا، سه نقره و سه برنز به مقام نایب قهرمانی پیکارهای آسیایی رسیده بود.

بدین ترتیب تیم ملی جمهوری اسلامی ایران در مجموع دو بخش زنان و مردان با سه مدال طلا، هشت نقره و چهار برنز نایب قهرمان آسیا شد. در رده‌بندی کلی تیم ازبکستان با هشت مدال طلا، پنج نقره و یک برنز به مقام نخست رسید و چین تایپه با دو مدال طلا و سه برنز در رده سوم ایستاد.

این عملکرد از ملی‌پوشان کوراش ایران در حالی به ثبت رسید که ایران در دوره قبلی این مسابقات که اردیبهشت 1402 در هانگژو برگزار شد، به مقام سوم رسیده بود.

در این دوره از مسابقات بیش از 200 ورزشکار، داور و مربی از 20 کشور شرکت داشتند. حیدر فرمان رئیس فدراسیون جهانی کوراش و کمیل روزیف رئیس کنفدراسیون آسیا نیز این رقابت‌ها را که طی دیروز و امروز برگزار شد، از نزدیک تماشا کردند. ضمن اینکه مریم کاظمی‌پور معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و سید محمدشروین اسبقیان معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش با حضور در سالن 12 هزار نفری، از نزدیک شاهد رقابت‌ها بودند.

نتایج اوزان مختلف در هر دو بخش مردان و زنان به شرح زیر است:

مسابقات مردان:

* در وزن 60- کیلوگرم مهدی قره‌قاش در فینال برابر «مورودیل مورودیلو» از ازبکستان باخت و به مدال نقره بسنده کرد. در این وزن «سید هادی سادات» از افغانستان و «سردار بابامرادوف» از ترکمنستان به مدال برنز مشترک رسیدند.

* در وزن 66- کیلوگرم مجید وحید بریمانلو در دیدار نهایی به مصاف «اوتابک خسنوف» از ازبکستان رفت و با قبول شکست مقابل این کوراش‌کار نایب قهرمان شد و به مدال نقره دست یافت. در این وزن «دولت همراکولیف» از ترکمنستان و «میرالله غنی‌زاده» از افغانستان به‌طور مشترک سوم شدند.

* در وزن 73- کیلوگرم الیاس پاکدل در مبارزه نهایی مقابل «میرزاجمیل رمضانوف» از تاجیکستان با ضربه فنی (حلال) به پیروزی رسید و تنها مدال طلای تیم کوراش مردان ایران را به ارمغان آورد. در این وزن «جمشید یولدوشف» از ازبکستان و «مِکان پاردابایف» از ترکمنستان به مدال برنز مشترک دست یافتند.

* در وزن 81- کیلوگرم رامین احمدزاده در دیدار نهایی به مصاف «ارسلونبک توجیف» از ازبکستان رفت و با شکست مقابل این کوراش‌کار به مدال نقره و عنوان نایب قهرمانی رسید. در این وزن «رحمتولوبک فرهادوف» از تاجیکستان و «دایانچ اومیروف» از ترکمنستان به‌طور مشترک بر سکوی سوم ایستادند.

* در وزن 90- کیلوگرم امید تیزتک در فینال به «عمر بوزوروف» از ازبکستان باخت و صاحب مدال نقره شد. در این وزن «عمر رسولُف» از تاجیکستان و «ایلهام کمالوف» از ترکمنستان به مدال برنز مشترک رسیدند.

* در وزن 100- کیلوگرم مسعود قوی‌بازو در فینال برابر «شرموخمد جاندریف» از ازبکستان قرار گرفت و با شکست مقابل این کوراش‌کار به مدال نقره بسنده کرد. در این وزن «فردوس نسیموف» از تاجیکستان و «ایشینمیرات آتایف» از ترکمنستان سوم شدند.

* در وزن 100+ کیلوگرم علیرضا نیک‌سرشت در مرحله نیمه نهایی با شکست مقابل «شاکارممد میرممدوف» از تاجیکستان از صعود به فینال باز ماند و به مدال برنز مشترک در کنار «علی الزیباری» از عراق دست یافت. در این وزن «شاکارممد میرممدوف» از تاجیکستان طلا گرفت و ««محمدکریم خرموف» از ازبکستان به مدال نقره رسید.

رده‌بندی تیمی:

1- ازبکستان پنج مدال طلا، یک نقره و یک برنز

2- ایران یک مدال طلا، پنج نقره و یک برنز

3- تاجیکستان یک مدال طلا، یک نقره و سه برنز

4- ترکمنستان شش مدال برنز

5- افغانستان دو مدال برنز

6- عراق یک مدال برنز

مسابقات زنان:

* در فینال وزن 48- کیلوگرم فائزه ابراهیمی از ایران در کنار «هوی تینگ هسو» از چین تایپه به مقام سوم مشترک رسید. در این وزن «آیشیرین حیدرووا» از ترکمنستان قهرمان شد و «سیمران سیمران» از هند به مدال نقره دست یافت.

* در وزن 52- کیلوگرم آرزو سلیمی ملی‌پوش کشورمان با شکست در فینال مقابل «خیلولا اورتیکبوئوا» از ازبکستان به مدال نقره بسنده کرد. در این وزن «روزیمنلی میمانووا» از ترکمنستان و «پوجا مالیک» از هند در رده سوم مشترک ایستادند و برنز گرفتند.

* در وزن 57- کیلوگرم طاهره آذرپیوند در مبارزه فینال به مصاف «ایبوداکخون آگوجونووا» از ازبکستان رفت و برابر این حریف نیز پیروز شد تا مدال طلای وزن سوم را به خود اختصاص بدهد. در این وزن «پین چون وانگ» از چین تایپه و «هیون سئو هونگ» از کره جنوبی رتبه سوم مشترک را به خود اختصاص دادند و صاحب مدال برنز شدند.

* در وزن 63- کیلوگرم که مسابقات به‌صورت دوره‌ای برگزار شد، پردیس عیدی‌وندی با دو برد و دو باخت و همراه با «مانپریت رانی» از هند به مدال برنز مشترک دست یافت. در این وزن «وان تینگ لی» از چین تایپه قهرمان شد و «کومیلا کاخورووا» از ازبکستان به مدال نقره رسید.

* در وزن 70 - کیلوگرم ریحانه گیلانی ملی‌پوش کشورمان در دیدار نهایی به مصاف «شهنوزا بوزورووا» از ازبکستان رفت و با شکست مقابل این کوراش‌کار به مدال نقره رسید. در این وزن از «چیا لینگ لیو» از چین تایپه و «نورانا هزرتووا» از ترکمنستان به مقام سوم مشترک دست یافتند.

* در وزن 78- کیلوگرم که مسابقات به‌صورت دوره‌ای برگزار شد، صبا کرمعلی در کنار «سابینا کادیرووا» از ترکمنستان به مدال برنز دست یافت. در این وزن «یی ین چائو» از چین تایپه قهرمان شد و «فیلورا ارگاشووا» از ازبکستان مدال نقره بر گردان آویخت.

* در وزن 87- کیلوگرم که رقابت‌ها به‌صورت دوره‌ای انجام شد، هانیه وحدانی در رده دوم ایستاد و مدال‌آور نقره برای ایران شد. در این وزن «پوکیزاخون کمولدینووا» از ازبکستان به مدال طلا دست یافت، هانیه وحدانی نقره گرفت و «پارگاتی پارگاتی» از هند به همراه «نورسلطان ارنیازووا» از ترکمنستان صاحب مدال برنز شدند.

* در وزن 87+ فاطمه برمکی ملی‌پوش ایران با کسب سه پیروزی، به مقام قهرمانی رسید و صاحب مدال طلا شد. در این وزن «یولدوز موخامادیووا» از ازبکستان به مدال نقره رسید و «سامریتی سامریتی» از هند و «حمیده نیکی» از تیم پناهجویان به مدال برنز بسنده کردند.

رده‌بندی تیمی:

1- ازبکستان سه مدال طلا، چهار نقره، مجموع هفت مدال

2- ایران دو مدال طلا، سه نقره و سه برنز، مجموع هشت مدال

3- چین تایپه دو مدال طلا و سه برنز، مجموع پنج مدال

4- ترکمنستان یک مدال طلا و چهار برنز، مجموع پنج مدال

5- هند یک مدال نقره و چهار برنز، مجموع پنج مدال

6- کره جنوبی یک مدال برنز، مجموع یک مدال

7- تیم پناهجویان یک مدال برنز، مجموع یک مدال


منبع:کوراش-ایران-با-کسب-15-مدال-نایب-قهرمان-آسیا-شد'>ورزش سه

نظرات

  نظر شما

  لطفا فیلدهای ستاره دار را پر کنید *

  ثبت شد منتظر تایید بمانید

  داغ

  • پیشنهاد جالب برای جذب بیل: بیا گلف بازی کن!

   راب مک‌النی یکی از مالکین باشگاه رکسهام، می‌گوید پیشنهاد برای گرت بیل برای خروج از بازنشستگی و بازی برای تیم لیگ یکی همچنان روی میز است. به گزارش "ورزش سه"، گرت بیل، ستاره سابق رئال...

   ادامه
  • عصبانیت قلعه‌نویی در آخرین تمرین تیم ملی

   امیر قلعه‌نویی در آخرین تمرین تیم ملی به شدت از یک اتفاق عصبانی شد. به گزارش "ورزش‌ سه"، تمرین روز یکشنبه تیم ملی در حالی آغاز شد که ابتدا آنتونی مانیکونه و سپس پیام نیازمند و محمد ...

   ادامه
  • نگرانی در اردوی بلژیک: یک مدافع مصدوم شد

   تیم ملی بلژیک قبل از شروع مسابقات جام ملت‌های اروپا ۲۰۲۴، با مصدومیت یکی از مهم‌ترین بازیکنانش مواجه شده است.به گزارش "ورزش سه"، مسابقات یورو ۲۰۲۴ از ۱۴ ژوئن در آلمان آغاز می‌شود و تا ۱۴ جول...

   ادامه
  • استقبال جالب آلمانی‌ها از حریف‌شان در یورو (عکس)

   تیم ملی اسکاتلند، پس از رسیدن به محل اقامتش در آلمان، با استقبال گسترده هواداران مواجه شد.به گزارش "ورزش سه"، یکشنبه شب، اولین حریف تیم ملی آلمان در مسابقات یورو ۲۰۲۴ به محل اقامت خود در گار...

   ادامه
  با وجود سالها تجربه بر آن شدیم تا محصولی برای جمع آوری اخبار مهم از موضوع های مهم و مورد دغدغه بازدید کنندگان عزیز مهیا سازیم و همچنین ابزاری جهت اطلاع از آخرین قیمت بازارهای مالی نیز فراهم کرده ایم

  پنجشنبه، 4 مرداد 1403

  اطلاعات تماس

  منتظر انتقادات و پیشنهادات و تبلیغات شما هستیم