• امروز:4,221
 • کل:6,646,698
گیر بودن پای مربیان در دوپینگ وزنه برداران

گیر بودن پای مربیان در دوپینگ وزنه برداران

با اجرای طرح جدید برای مربیان وزنه برداری پس از بازی های المپیک ۲۰۲۴ پاریس، مربیان نمی توانند بدون مجوز در این ورزش کار کنند و مسئولیت تخلفات دوپینگ ورزشکاران را نیز بر عهده خواهند داشت.


به گزارش ایسنا و به نقل از سایت inside the games، فدراسیون های ملی وزنه برداری ملزم به ثبت نام در این طرح هستند که به صورت آزمایشی در آخر هفته جاری در سوئد اجرایی شد و برای اولین بار در مسابقات قهرمانی اروپا در ارمنستان ماه آینده مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

محمد جلود، رئیس فدراسیون جهانی وزنه برداری در گردهمایی بیش از ۷۰ مربی بین‌المللی در هالمشتاد سوئد گفت: مربیان باید درک کنند که در آینده اگر مشکلی در مورد دوپینگ وجود داشته باشد، نه تنها ورزشکار، بلکه خود آنها نیز مجازات خواهند شد. در واقع اگر مشکل دوپینگ وجود داشته باشد، می توانیم مجوز مربیگری این افراد را نیز پس بگیریم. این پروژه مجوز برای آینده روشن وزنه برداری است تا وزنه برداری بهتر شود. 

جلود گفت که ورزشکاران خیلی تحت تاثیر مربیان خود در این رشته ورزشی هستند. نکته ای که توسط دبیر کل فدراسیون جهانی وزنه برداری یعنی آنتونیو اورسو  نیز تاکید شده است.

اورسو در سمیناری که در هالمشتاد برگزار شد، گفت: مسئولیت کل روند پیشرفت یک ورزشکار، نه تنها از نظر فنی، بلکه در حوزه انسانی نیز بر عهده مربی است. اگر می خواهید در آینده سرمایه گذاری کنید، باید مربیان خود را آموزش دهید و این همان کاری است که ما با مربیان انجام می دهیم و قصد پیشرفت آنها را در حوزه های مختلف داریم تا وزنه برداری بهتر شود و بتواند در مسیر رشد و توسعه بیشتر قرار گیرد. 

اورسو در پاسخ به این سوال که آیا مربیان باید نقش بیشتری در وزنه برداری داشته باشند یا خیر گفت: این ایده خوبی است که یک نماینده مربی در هیئت اجرایی داشته باشیم و ما در مورد آن در آلبانی (در مسابقات قهرمانی جوانان جهان که از ۲۵ مارس آغاز می شود) صحبت خواهیم کرد. شاید بتوان در هیئت اجرایی فدراسیون جهانی وزنه برداری نیز یک مربی داشته باشیم.

طرح مجوز مربیگری توسط فدراسیون وزنه برداری اروپا در ماه های پیش رو مورد استفاده قرار خواهد گرفت. مربیان برای ثبت نام به حمایت فدراسیون های ملی خود نیاز دارند و زمانی که این طرح از سال ۲۰۲۵ عملیاتی شود تمام مربیان تحت پوشش آن قرار خواهند گرفت.

فدراسیون‌ها همچنین ملزم به ارائه جزئیات کامل مربیان خود در مسابقات قهرمانی کشور خواهند بود. طبق برنامه‌های فعلی، این مجوز هر چهار سال یک بار قابل تمدید خواهد بود و هر مربی که حمایت فدراسیون ملی خود را نداشته باشد، نمی‌تواند در وزنه‌برداری در سطح بین المللی کار کند.

کالین باکلی رئیس کمیته مربیان فدراسیون جهانی وزنه برداری در این زمینه افزود: در آینده مربیانی نخواهیم داشت که از ناکجاآباد ظاهر شوند و بتوانند در این رشته فعالیت کنند. این یک گام بسیار مهم برای فدراسیون‌های ملی است که بگویند مسئولیت دارند. ما نقش خود را در هدایت ورزش در مسیر جدیدی ایفا می‌کنیم.

برنامه مجوز مربیگری جدیدترین گام به سوی آینده ای بهتر در فدراسیون جهانی وزنه برداری است که از سوی کمیته بین المللی المپیک نیز تایید شده است.

انتهای پیام


منبع:ایسنا

نظرات

  نظر شما

  لطفا فیلدهای ستاره دار را پر کنید *

  ثبت شد منتظر تایید بمانید

  داغ

  • پیشنهاد جالب برای جذب بیل: بیا گلف بازی کن!

   راب مک‌النی یکی از مالکین باشگاه رکسهام، می‌گوید پیشنهاد برای گرت بیل برای خروج از بازنشستگی و بازی برای تیم لیگ یکی همچنان روی میز است. به گزارش "ورزش سه"، گرت بیل، ستاره سابق رئال...

   ادامه
  • عصبانیت قلعه‌نویی در آخرین تمرین تیم ملی

   امیر قلعه‌نویی در آخرین تمرین تیم ملی به شدت از یک اتفاق عصبانی شد. به گزارش "ورزش‌ سه"، تمرین روز یکشنبه تیم ملی در حالی آغاز شد که ابتدا آنتونی مانیکونه و سپس پیام نیازمند و محمد ...

   ادامه
  • نگرانی در اردوی بلژیک: یک مدافع مصدوم شد

   تیم ملی بلژیک قبل از شروع مسابقات جام ملت‌های اروپا ۲۰۲۴، با مصدومیت یکی از مهم‌ترین بازیکنانش مواجه شده است.به گزارش "ورزش سه"، مسابقات یورو ۲۰۲۴ از ۱۴ ژوئن در آلمان آغاز می‌شود و تا ۱۴ جول...

   ادامه
  • استقبال جالب آلمانی‌ها از حریف‌شان در یورو (عکس)

   تیم ملی اسکاتلند، پس از رسیدن به محل اقامتش در آلمان، با استقبال گسترده هواداران مواجه شد.به گزارش "ورزش سه"، یکشنبه شب، اولین حریف تیم ملی آلمان در مسابقات یورو ۲۰۲۴ به محل اقامت خود در گار...

   ادامه
  با وجود سالها تجربه بر آن شدیم تا محصولی برای جمع آوری اخبار مهم از موضوع های مهم و مورد دغدغه بازدید کنندگان عزیز مهیا سازیم و همچنین ابزاری جهت اطلاع از آخرین قیمت بازارهای مالی نیز فراهم کرده ایم

  پنجشنبه، 4 مرداد 1403

  اطلاعات تماس

  منتظر انتقادات و پیشنهادات و تبلیغات شما هستیم