• امروز:7,747
 • کل:5,428,160
سومین ماه پیاپی افزایش قیمت طلا / ارزش دلار جهانی افت کرد

سومین ماه پیاپی افزایش قیمت طلا / ارزش دلار جهانی افت کرد

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲ درصد افزایش به ۱۹۲۵ دلار و ۳۹ سنت رسید.

 به گزارش رویترز، قیمت طلا در روز سه‌شنبه افزایش یافت و سومین ماه پیاپی افزایش قیمت خود را ثبت کرد. روند افزایش قیمت طلا در شرایطی ادامه دارد که شاخص دلار پایین آمده و شرکت‌کنندگان بازار منتظر تصمیم فدرال رزرو آمریکا درمورد نرخ بهره هستند. انتظار می‌رود این بانک از میزان افزایش نرخ بهره بکاهد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم،  قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲ درصد افزایش به ۱۹۲۵ دلار و ۳۹ سنت رسید. قیمت طلا بیش‌از ۵ درصد طی یک ماه گذشته افزایش یافته است.

 شاخص دلار ۰.۱ درصد پایین آمده و چهارمین کاهش پیاپی ماهانه را تجربه می‌کند. پایین آمدن ارزش دلار خرید طلا را برای دارندگان سایر ارزهای دنیا ارزان‌تر کرده و تمایل برای آن را افزایش می‌دهد.

 تاجران انتظار دارند بانک فدرال رزرو آمریکا نرخ بهره را در اجلاس دوروزه‌ای که در روز چهارشنبه پایان می‌یابد، ۲۵ واحد افزایش دهد. بانک مرکزی آمریکا پس‌از ۴ بار افزایش ۷۵ واحدی نرخ بهره، آن را ۵۰ واحد در ماه دسامبر افزایش داد.

 تحلیلگران عقیده دارند اگر روند آسان شدن سیاست‌های پولی فدرال رزرو ادامه داشته باشد، طلا هم به روند صعودی خود ادامه می‌دهد. پایین آمدن نرخ بهره هزینه نگه‌داری طلا به‌عنوان یک سرمایه غیر سودده را پایین آورده و تمایل برای خرید آن را افزایش می‌دهد.

 رشد اقتصاد چین به‌عنوان بزرگ‌ترین مصرف‌کننده طلای دنیا از ابتدای سال جاری میلادی و پس‌از برداشته شدن محدودیت‌های کرونایی افزایش یافته است. به‌این‌ترتیب تقاضا برای طلا هم بهبود پیدا می‌کند. بازگشایی اقتصاد چین از بازار سایر فلزات گران‌بها که ذاتاً صنعتی هستند هم حمایت می‌کند.

 قیمت نقره امروز با ۰.۴ درصد افزایش به ۲۳ دلار و ۶۷ سنت رسید و پلاتین با ۰.۱ درصد افزایش ۱۰۰۹ دلار ۷۶ سنت معامله می‌شود.


منبع:اقتصاد آنلاین

نظرات

  نظر شما

  لطفا فیلدهای ستاره دار را پر کنید *

  ثبت شد منتظر تایید بمانید

  داغ

  با وجود سالها تجربه بر آن شدیم تا محصولی برای جمع آوری اخبار مهم از موضوع های مهم و مورد دغدغه بازدید کنندگان عزیز مهیا سازیم و همچنین ابزاری جهت اطلاع از آخرین قیمت بازارهای مالی نیز فراهم کرده ایم

  دوشنبه، 3 ارديبهشت 1403

  اطلاعات تماس

  منتظر انتقادات و پیشنهادات و تبلیغات شما هستیم