• امروز:7,620
 • کل:9,469,619
تخت‌روانچی: سردار سلیمانی شکست داعش را محقق کرد/ آمریکا باید به طور کامل از منطقه خارج شود

تخت‌روانچی: سردار سلیمانی شکست داعش را محقق کرد/ آمریکا باید به طور کامل از منطقه خارج شود

نماینده دائم کشورمان در سازمان ملل با بیان اینکه سردار سلیمانی به شکست داعش تحقق بخشید گفت: دونالد ترامپ با مشورت بدی که دریافت کرده بود تصمیم گرفت سردار سلیمانی را ترور کند.


به گزارش ایسنا، مجید تخت روانچی، نماینده دائم کشورمان در سازمان ملل در برنامه "لقاء الیوم" که از شبکه الجزیره پخش می شود گفت: ایران به دنبال دستیابی به تسلیحات هسته ای نیست و این امر ثابت می کند که تهران به معاهدات بین المللی و توافق هسته ای پایبند است. تهران در صدد دستیابی به فناوری هسته ای جهت استفاده از آن در موارد مسالمت آمیز است و این حق برای ایران قانونی و تضمین شده است.

نماینده کشورمان در سازمان ملل در رابطه با خروج واشنگتن از برجام گفت: این توافق هنوز نمرده است و تمامی اقدامات تهران در چارچوب تعیین شده اتخاذ شده است. برخی از بندهای توافق هسته ای به ایران اجازه می دهد که در صورت خلف وعده یکی از طرف های توافق، به برخی از تعهدات خود پایان دهد.

وی با بیان اینکه ترامپ از ابتدای به قدرت رسیدن خود به دنبال پایان برجام بود و این کار را نیز انجام داد، خاطرنشان کرد: توافق هسته ای میان دو کشور امضا نشد بلکه با کشورهای متعددی بسته شد و مورد تایید شورای امنیت سازمان ملل قرار گرفت و هیچ کشوری بی دلیل حق ندارد از آن خارج شود.

تخت روانچی در ادامه تاکید کرد: سردار سلیمانی به شکست داعش تحقق بخشید و ادعاهای آمریکا درباره او را محکوم می کنیم.

وی خاطرنشان کرد: دونالد ترامپ با مشورت بدی که دریافت کرده بود، تصمیمی ماجراجویانه درخصوص ترور سردار قاسم سلیمانی اتخاذ کرد و واکنش ایران به این اقدام تروریستی آمریکا برابر با قانون بین المللی حق دفاع از خود بود.

تخت روانچی تاکید کرد: اقدام بعدی ایران به عملکرد آمریکا بستگی دارد زیرا اگر آمریکا واکنش نشان دهد ایران تماشاچی نخواهد بود و پاسخ متفاوتی خواهد داد.

نماینده دایم ایران در سازمان ملل متحد در ارتباط با درخواست خروج آمریکا از عراق هم گفت: عراق و منطقه از حضور آمریکاها ناراضی هستند و آمریکا باید سرنوشت خود را مشخص کند و باید به مصوبه پارلمان عراق احترام بگذارد.

روانچی در بخشی از گفت وگوی خود با بیان اینکه عملکرد آمریکا در منطقه به هیچ وجه قابل قبول نیست افزود: آمریکا باید به طور کامل از منطقه خارج شود. آمریکا باید منطقه را به کشورهای آن واگذار کند تا مردم منطقه با آرامش و بدون درگیری زندگی کند.

وی همچنین خاطرنشان کرد: ایران و کشورهای خلیج فارس می توانند بدون دخالت آمریکا مشکلات خود را حل کنند.

انتهای پیام


منبع:ایسنا

نظرات

  نظر شما

  لطفا فیلدهای ستاره دار را پر کنید *

  ثبت شد منتظر تایید بمانید

  داغ

  • دیدار سفیر کشورمان با نخست‌وزیر تایلند

   سفیر جمهوری اسلامی ایران در تایلند با  پرایوت چان او چا، نخست‌وزیر تایلند دیدار و گفت‌وگو کرد.به گزارش ایسنا، در این دیدار طرفین ضمن اشاره به روابط حسنه تاریخی میان دو ملت، بر اهمیت حفظ و تد...

   ادامه
  • تله آمریکایی‌ها برای مردم افغانستان

   یک کارشناس مسائل شبه قاره با بیان این‌که مردم افغانستان در تله‌ای افتاده‌اند که آمریکایی‌ها کار گذاشته‌اند، گفت: در حال حاضر آمریکایی‌ها حمایت از موضع طالبان دارند و حتی دولت افغانستان را ته...

   ادامه
  • ظریف: روسیه از دوستان راهبردی ایران است

   وزیر امور خارجه کشورمان، تاکید کرد: روسیه از دوستان راهبردی ایران است بنابراین رایزنی و مشورت نزدیک بین مقامات دو کشور امری مهم و مورد نیاز است.به گزارش ایسنا ، محمد جواد ظریف، در گفتگو با خ...

   ادامه
  • ایران باید مانع ترس همسایگان نسبت به نیات خود شود/ پایان هژمونی آمریکا لزوما به نفع ما نیست

   هجدهمین برنامه از سلسله پیش رویدادهای همایش بین‌المللی «افول آمریکا؛ روند گذشته و تحولات آینده» با عنوان «آمریکا در گذار؛ چشم انداز های سیاست خارجی ایران» به میزبانی مرکز بررسی‌های استراتژیک...

   ادامه
  با کسب سالها تجربه و کار در زمینه های مختلف اینترنت و برنامه نویسی بر آن شدیم تا این پرتال خبری هوشمند را برای رساندن آخرین اخبار سیاسی ، اقتصادی ، فناوری ، ورزشی و سلامت از منابع موثق ، به شما عزیزان عرضه کنیم

  اطلاعات تماس

  منتظر انتقادات و پیشنهادات و تبلیغات شما هستیم
  • آذربایجان شرقی - تبریز
  • 9357375624 98+
  • info@Gazete.ir