• امروز:11,558
 • کل:9,512,808
سقوط بی‌سابقه بهای نفت ؛ اقتصاد جهان زیر سایه کرونا

سقوط بی‌سابقه بهای نفت ؛ اقتصاد جهان زیر سایه کرونا

شبکه سی ان ان بامداد روز سه شنبه پیش بینی کرد که در صورت سقوط بی‌سابقه نفت'>قیمت نفت خام صدها شرکت آمریکایی ورشکسته خواهند شد.

به گزارش شبکه سی ان ان، صنعت نفت آمریکا با یک سناریو روز رستاخیز رو به رو شده است و ویروس همه گیری کرونا موجب شده است که تقاضای نفت به سرعت کاهش یابد و هم اکنون دیگر در جهان فضای خالی برای ذخیره نفت وجود ندارد.

به گزارشخبرگزاری به نقل از ایرنا، در همین حال، روسیه و عربستان سعودی نیز با عرضه بیش از حد جهان را سرشار از نفت خام کرده‌اند.

با کاهش نفت'>قیمت نفت آمریکا به منفی ۳۷ درصد که در روز دوشنبه رخ داد، درآمد شرکت‌های نفتی ایالت متحده به صفر خواهد رسید.

به گزارش سی ان ان، بسیاری از شرکت‌های نفتی آمریکا در زمان‌های خوب بدهی زیادی را به عهده گرفتند. اما با این شرایط برخی از آن‌ها قادر به خروج از این رکود تاریخی نخواهند بود.

شرکت تحقیقاتی ریستاد انرژی مستقر در نروژ که وظیفه جمع آوری داده‌های بازار انرژی را بر عهده دارد، می‌گوید: در بازار نفت بشکه‌ای ۲۰ دلار، ۵۳۳ شرکت اکتشاف و تولید نفت آمریکا تا پایان سال ۲۰۲۱ اعلام ورشکستگی خواهند کرد و در بازار نفت بشکه‌ای ۱۰ دلار شمار شرکت‌های ورشکسته به یک هزار و ۱۰۰ خواهد رسید.

آرتم آبراموف رییس مرکز تحقیقاتی ریستاد انرژی گفت: در بازار نفت بشکه‌ای ۱۰ دلار، تقریبا هر شرکت تولید و استخراج نفتی آمریکا که دارای بدهی هستند با شرایط ورشکستگی (بخش ۱۱) یا در نظر گرفتن فرصت‌های راهبردی مواجهه خواهد شد.

خبرگزاری رویترز دوشنبه شب گزارش داد که نفت'>قیمت نفت وست تگزاس اینترمیدیت آمریکا برای تحویل در ماه می‌ (۱۲ اردیبهشت) به منفی ۳۷ دلار و ۶۳ سنت در هربشکه رسید.

افت نفت'>قیمت نفت آمریکا به منفی ۳۷ دلار به این معنی است که تولیدکننده‌های آمریکایی در قبال تحویل نفت نه تنها پولی از مشتریان نمی‌گیرند، بلکه همین میزان را هم به ازای هر بشکه می‌پردازند تا آن را تحویل گرفته و حمل کنند.

همچنین براساس گزارش رویترز نفت'>قیمت نفت آمریکا برای تحویل در ماه ژوئیه (خرداد/ تیر) با ۱۸ درصد کاهش به ۲۰ دلار و ۴۳ سنت کاهش یافته است.

در همین ارتباط، نفت برنت دریای شمال نیز با ۹.۲ درصد کاهش به بشکه‌ای ۲۵ دلار و ۴۳ سنت رسیده است.

برخی از کارشناسان مسائل نفتی اعلام کردند که سقوط نفت'>قیمت نفت موقتی و تنها مربوط به ماه می‌ (اردیبهشت/ خرداد) است.

منفی شدن نفت'>قیمت نفت آمریکا برای تحویل در ماه می‌ناشی از این است که تأسیسات ذخایر نفت آمریکا در حال پر شدن است و نفت مازاد تولیدی این کشور نه فروخته می‌شود و نه قابلیت ذخیره‌سازی دارد و نگهداری آن به دردسری برای تولیدکننده‌ها تبدیل شده است.


منبع:اقتصاد آنلاین

نظرات

  نظر شما

  لطفا فیلدهای ستاره دار را پر کنید *

  ثبت شد منتظر تایید بمانید

  داغ

  • عکس جدید از محمدرضا فروتن و بهرام افشاری

   در دومین هفته از اکران «آقای سانسور» نمایش این فیلم علاوه بر سینماهای تهران به تازگی در چندین شهر دیگر نیز آغاز شده است. به گزارش خبرگزاری به نقل از خبرآنلاین، اکران فیلم...

   ادامه
  • گریم جدید بازیگر زن معروف +عکس

   پروانه نمایش فیلم سینمایی «شهربانو» جدیدترین اثر مریم بحرالعلومی صادر شد. به گزارش خبرگزاری به نقل از خبرآنلاین، بر اساس آخرین مصوبات شورای پروانه نمایش، فیلم سینمایی «ش...

   ادامه
  • تمجید گل محمدی از صحبت‌های نویدکیا +عکس

   سرمربی پرسپولیس از صحبت‌های روز گذشته سرمربی سپاهان تمجید کرد. به گزارش خبرگزاری به نقل از خبرآنلاین، محرم نویدکیا، سرمربی سپاهان روز گذشته در برنامه ضربه آزاد شبکه اصفها...

   ادامه
  • درخواست نشست اضطراری در استقلال

   مدیرعامل باشگاه استقلال خواستار برگزاری نشست فوری هیات مدیره این باشگاه شد. به گزارش خبرگزاری به نقل از خبرآنلاین، در شرایطی که تیم فوتبال استقلال در دیدار با پاختاکور شک...

   ادامه
  با کسب سالها تجربه و کار در زمینه های مختلف اینترنت و برنامه نویسی بر آن شدیم تا این پرتال خبری هوشمند را برای رساندن آخرین اخبار سیاسی ، اقتصادی ، فناوری ، ورزشی و سلامت از منابع موثق ، به شما عزیزان عرضه کنیم

  اطلاعات تماس

  منتظر انتقادات و پیشنهادات و تبلیغات شما هستیم
  • آذربایجان شرقی - تبریز
  • 9357375624 98+
  • info@Gazete.ir