• امروز:1,699
 • کل:9,440,542
مرغدار: بخاطر کرونا ماهی 6میلیارد تومان ضرر می‌دهم

مرغدار: بخاطر کرونا ماهی 6میلیارد تومان ضرر می‌دهم

در دو روز گذشته انتشار فیلم‌هایی از دفن و معدوم کردن جوجه‌های یک روزه در دو مرغداری (یکی اطراف تهران و دیگری در استان خوزستان)، در فضای مجازی بازتاب زیادی داشته است.

به گزارش خبرگزاری به نقل ایران، تصاویر تلخ و ناراحت‌کننده دفن جوجه‌های یک روزه احساسات هر بیننده‌ای را جریحه‌دار می‌کرد. یکی از این فیلم‌ها مربوط به دفن جوجه‌های یک روزه یک مرغداری در استان خوزستان و شهرستان باغملک بود. در این فیلم نشان داده می‌شود که هزاران جوجه با یک دستگاه کمپرسی در گودالی تخلیه می‌شوند و روی آن خاک ریخته می‌شود.

«صفدر پیرمرادی» مدیرعامل این شرکت حاضر به گفت‌و‌گو شد. او در ابتدای این گفت‌و‌گو گفت: اول می‌خواهم از همه مردم ازطرف خودم و کارگرانم بابت رنجش خاطرشان با دیدن چنین صحنه‌ای عذرخواهی کنم . این را باید اضافه کنم که شخصاً به هیچ عنوان خبر نداشتم که کارگران جوجه‌ها را به محل دفن زباله‌ها برده‌اند و سپس روی آنها خاک ریخته‌اند.

البته معدوم کردن جوجه‌های یکروزه در شرایط رکود صنعت مرغداری رویه مرسوم نه تنها ایران بلکه جهان است اما بازهم می‌گویم نه به این شکل! اما می‌خواهم این فرصت را هم به من بدهید که روی دیگر سکه را هم به شما نشان بدهم.

 پیرمرادی افزود: اصل قضیه این است که با شیوع ویروس کرونا و تعطیل شدن رستوران‌ها مصرف مرغ در کشور بیش از ۴۰ درصد کاهش یافته است. از سوی دیگر مرغداران در حال حاضر مرغ را  کیلویی ۵ هزارو۵۰۰ تا ۶ هزار تومان می‌فروشند در صورتی که قیمت تمام شده هر کیلو گوشت مرغ حدود ۱۰ هزار تومان است یعنی ضرر ۳ هزار تومانی در فروش هر کیلو گوشت مرغ!

پیرمرادی گفت: ماهانه ۱۴۰ میلیون قطعه جوجه‌ریزی در کشور انجام می‌شود که بخش کوچکی از آن مربوط به واحد من است که ظرفیت آن ۲۵۰ هزار قطعه در ماه است. در جلسه اخیر ستاد تنظیم بازار مقرر شد که جوجه‌ریزی فروردین و اردیبهشت تا ۱۰ میلیون قطعه کم شود و خب ما هم باید از کاهش تولید پیروی کنیم. وی خاطرنشان کرد: صنعت مرغداری بویژه واحدهای گوشتی و مرغ مادر در ایام کرونا هر ماه متحمل خسارت یک‌هزارو ۲۰۰ میلیارد تومانی شده‌اند و ما نیز جزو این چرخه هستیم.

وی ضمن اظهار تأسف مجدد از اتفاقی که افتاده تأکید کرد: هموطنان گرامی واحد من ۵۰۰ کارگر دارد و با وجود ضرر ماهانه ۶ میلیارد تومانی حتی یک نفر از کارگران را اخراج نکرده‌ام و نان هیچ خانواده‌ای را در این شرایط نبریده‌ام و نخواهم برید اگر جز این است بیایند بگویند.

وی در پاسخ به اینکه مردم گلایه دارند که چرا شما اجازه داده اید که اصولاً تخم مرغ‌ها به جوجه تبدیل شوند توضیح داد: دوره تبدیل تخم مرغ به جوجه یکروزه ۲۱ روز است که ۱۸ روز تخم مرغ‌ها در یک دستگاه و ۳ روز بعد به یک دستگاه دیگر منتقل می‌شوند وقتی ستاد تنظیم بازار تصمیم خود را اعلام کرد؛ جوجه‌ها در دستگاه دوم بودند که متأسفانه کاری از دست کسی برنمی‌آمد و چه من می‌خواستم چه نمی‌خواستم این جوجه‌ها سر از تخم در می‌آوردند. وی خاطرنشان کرد: الان جوجه‌هایی که قرار بوده امروز و فردا سر از تخم در بیاورند را از دستگاه خارج کرده‌ایم و دیگر چنین اتفاقی نخواهد افتاد.

 وی همچنین در خصوص اینکه چرا این جوجه‌ها بین مردم توزیع نشده گفت: ما از شهر ۴۰ کیلومتر دور هستیم در ضمن در ایامی که کرونا آمده و مردم می ترسند حتی با عزیز خود دست بدهند چطور می‌توانستم ۲۵۰ هزار قطعه جوجه یکروزه را میان مردم شهر یا روستا توزیع کنم آیا نمی‌گفتند این جوجه‌ها خودشان عامل انتشار ویروس هستند؟


منبع:اقتصاد آنلاین

نظرات

  نظر شما

  لطفا فیلدهای ستاره دار را پر کنید *

  ثبت شد منتظر تایید بمانید

  داغ

  • سرطانی که نشانه‌اش نفخ معده است!

   نفخ معده و باد بیش از حد شکم به دلایل مختلف ایجاد می‌شود و شما را آزار می‌دهد ، دلایلی غیرطبیعی و دور از ذهن شما می‌توانند در این مشکل دخیل باشند. به گزارش خبرگزاری  به ن...

   ادامه
  • ریزش شدید قیمت طلای‌جهانی

   با تقویت تردیدها در مورد اجرای اقدامات محرکی از سوی سیاست گذاران فدرال رزرو و تقویت دلار، قیمت طلا به کمترین میزان در نزدیک به دو هفته گذشته کاهش یافت. به گزارشخبرگزاری به نقل از ف...

   ادامه
  • بیت‌کوین کمتر از ۱۰هزار دلار می‌شود؟

   ارزش بیتکوین مجددا در آستانه عقب رفتن از کانال ۱۰هزار دلاری قرار گرفت. به گزارشخبرگزاری به نقل از ایسنا، غلبه جو ناامیدی روی معامله گران و ریزش شدید شاخص های بورسی و طلا باعث شد تا...

   ادامه
  • لیر ترکیه به خاک سیاه نشست

   نگرانی از مساله لیبی باعث ریزش مجدد ارزش لیر شد. به گزارشخبرگزاری به نقل از ایسنا، پس از چندین بار هشدار اتحادیه اروپا به ترکیه بر سر مساله لیبی، این اتحادیه یک شرکت ترک را به اتها...

   ادامه
  با کسب سالها تجربه و کار در زمینه های مختلف اینترنت و برنامه نویسی بر آن شدیم تا این پرتال خبری هوشمند را برای رساندن آخرین اخبار سیاسی ، اقتصادی ، فناوری ، ورزشی و سلامت از منابع موثق ، به شما عزیزان عرضه کنیم

  اطلاعات تماس

  منتظر انتقادات و پیشنهادات و تبلیغات شما هستیم
  • آذربایجان شرقی - تبریز
  • 9357375624 98+
  • info@Gazete.ir