• امروز:6,776
 • کل:6,186,405
درخشش فرنگی‌کاران ایران در تورنمنت گرجستان با ۱۰ مدال

درخشش فرنگی‌کاران ایران در تورنمنت گرجستان با ۱۰ مدال

تیم ملی کشتی فرنگی جوانان ایران در رقابت‌های بین‌المللی کشتی فرنگی جام واختانگادزه گرجستان به ۵ مدال طلا، ۲ مدال نقره و ۳ مدال برنز دست یافت.


به گزارش ایسنا، رقابت‌های بین‌المللی کشتی فرنگی جوانان جام موخران واختانگادزه روزهای ۹ و ۱۰ فروردین ماه در شهر باتومی گرجستان برگزار شد که در پایان محمدرضا مختاری در وزن ۷۲ کیلوگرم، محمد ناقوسی در وزن ۷۷ کیلوگرم، حسین فروزنده در وزن ۸۲ کیلوگرم، حسن فروزنده در وزن ۸۷ کیلوگرم و ابوالفضل سید مهدوی در وزن ۹۷ کیلوگرم به مدال طلا دست یافتند، سعید ارجمند در وزن ۶۳ کیلوگرم و حامد عبدولی در وزن ۹۷ کیلوگرم صاحب مدال نقره شدند، علی نوربخش، بهرام معروف‌خانی و محمدرضا رستمی در اوزان ۵۵، ۶۷ و ۷۲ کیلوگرم نیز به مدال برنز رسیدند.

ابوالفضل سید مهدوی نماینده ایران در وزن ۹۷ کیلوگرم نیز ضمن کسب مدال طلا عنوان فنی‌ترین کشتی‌گیر مسابقات را نیز از آن خود کرد.

نتایج تیم ملی کشتی فرنگی جوانان ایران در این مسابقات به شرح زیر است:

در وزن ۵۵ کیلوگرم علی نوربخش در دور نخست نماینده کشور ترکیه را مغلوب کرد و در دور دوم نیز از سد حریف ارمنستانی گذشت اما در مرحله نیمه نهایی مقابل حریف گرجستانی شکست خورد و راهی دیدار رده بندی شد. وی در این دیدار کشتی‌گیر ارمنستانی را شکست داد و صاحب مدال برنز شد.

در وزن ۶۰ کیلوگرم میلاد رضانژاد در دور اول مقابل کشتی‌گیر کشور یونان پیروز شد وی در دور دوم نیز حریف گرجستانی را مغلوب کرد اما در دور سوم مقابل دیگر حریف گرجستانی مغلوب شد اما با توجه به حضور این کشتی‌گیر در دیدار فینال، رضانژاد راهی گروه بازنده‌ها شد اما در این گروه مغلوب حریف گرجستانی شد و از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در وزن ۶۳ کیلوگرم که ۶ کشتی‌گیر حضور دارند مسابقات در دو گروه سه‌نفره به صورت دوره‌ای برگزار شد که سعید ارجمند در گروه یک نمایندگان کشورهای ارمنستان و گرجستان را مغلوب کرد و سرگروه شد و در مرحله نیمه نهایی نیز مقابل دیگر نماینده کشور گرجستان به پیروزی دست یافت و راهی دیدار فینال شد. ارجمند در دیدار پایانی نیز نماینده کشور میزبان را مغلوب کرد و صاحب مدال طلا شد.

در وزن ۶۷ بهرام معروف‌خانی در کشتی نخست نماینده کشور بلاروس را مغلوب کرد وی در دور بعد مقابل کشتی‌گیر گرجستانی شکست خورد اما راهی گروه بازنده‌ها شد و پس از غلبه بر حریف خود در این دیدار در دیدار رده بندی نیز از سد کشتی‌گیر گرجستانی گذشت و صاحب مدال برنز شد. شاهین بداغی دیگر نماینده کشورمان در این وزن در کشتی نخست حریفی از کشور آذربایجان را مغلوب کرد اما در دور بعد مقابل کشتی‌گیر ترکیه‌ای شکست خورد و با توجه به شکست این کشتی‌گیر، بداغی از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در وزن ۷۲ کیلوگرم محمدرضا مختاری به ترتیب کشتی‌گیرانی از کشورهای ارمنستان، بلغارستان و گرجستان را شکست داد و راهی دیدار فینال شد. مختاری در این دیدار کشتی‌گیری از کشور بلاروس را از پیش رو برداشت و به مدال طلا دست یافت. در همین وزن محمدرضا رستمی در دور نخست و دوم کشتی‌گیرانی از کشورهای ارمنستان و ترکیه را مغلوب کرد اما در مرحله نیمه نهایی به حریف گرجستانی باخت و به دیدار رده بندی رفت. وی در دیدار رده بندی حریف گرجستانی را مغلوب کرد و به مدال برنز رسید.

در وزن ۷۷ کیلوگرم محمد ناقوسی در کشتی نخست حریف آذربایجان را مغلوب کرد و در کشتی دوم نیز از سد نماینده گرجستان گذشت و راهی دیدار فینال شد. وی در دیدار نهایی حریفی از کشور ارمنستان را شکست داد و صاحب مدال طلا شد.

در وزن ۸۲ کیلوگرم حسین فروزنده پس از استراحت در دور نخست در دور دوم و سوم کشتی‌گیران یونانی و ارمنستانی را مغلوب کرد و راهی دیدار فینال شد. فروزنده در این دیدار نماینده کشور گرجستان را شکست داد و به مدال طلا دست یافت.

در وزن ۸۷ کیلوگرم حسن فروزنده در دو دور کشتی‌گیرانی از کشور گرجستان را از پیش رو برداشت وی در دور سوم نماینده کشور آذربایجان را شکست داد و به دیدار فینال راه یافت. وی در دیدار پایانی از سد حریفی از کشور ترکیه گذشت و به مدال طلا رسید.

در وزن ۹۷ کیلوگرم ابوالفضل سید مهدوی در دور نخست حریف گرجستانی را مغلوب کرد وی در دور دوم دیگر حریف گرجستانی را از پیش رو برداشت و در دور سوم نیز از سد کشتی‌گیر آذربایجانی گذشت و راهی دیدار فینال شد. حامد عبدولی دیگر نماینده کشورمان پس از استراحت در دور نخست در دور دوم مقابل کشتی‌گیر بلغارستانی پیروز شد و در دور سوم نیز حریف گرجستانی را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. دیدار پایانی این مسابقات نیز بین دو نماینده کشورمان برگزار شد که سید مهدوی از سد عبدولی گذشت و صاحب مدال طلا شد و عبدولی نیز به مدال نقره رسید.

تیم ایران در وزن ۱۳۰ کیلوگرم نماینده نداشت.

انتهای پیام


منبع:ایسنا

نظرات

  نظر شما

  لطفا فیلدهای ستاره دار را پر کنید *

  ثبت شد منتظر تایید بمانید

  داغ

  • اطری و یزدانی رقبای خود را در کشتی آزاد قهرمانی جهان شناختند

   آزادکاران اوزان ۵۷ و ۶۵ کیلوگرم ایران رقبای خود در رقابت‌های قهرمانی جهان را شناختند.به گزارش ایسنا، مراسم قرعه کشی اوزان ۵۷ و ۶۵ کیلوگرم کشتی آزاد قهرمانی جهان ۲۰۱۹ در نورسلطان، پایتخت قزاق...

   ادامه
  • زمان برگزاری مراسم برترین‌های فوتسال مشخص شد

   پس از این که برترین‌های فوتسال در مراسم انتخاب برترین‌های فوتبال معرفی نشدند زمان قطعی برگزاری آن مشخص شد.به گزارش ایسنا، مراسم برترین‌های فوتبال ایران در سال ۹۷ اوایل شهریورماه امسال برگزار...

   ادامه
  • روادید کار دستیاران کالدرون دریافت شد

   دو مربی اسپانیایی پرسپولیس که روز گذشته راهی کیش شده بودند، روادید کار خود را دریافت کردند و بعد از ظهر امروز به تهران باز می‌گردند.به گزارش ایسنا، پرسپولیس اعلام کرد خواگین و اینیگو والنسیا...

   ادامه
  • تیم بسکتبال جوانان در تورنمنت تایلند چهارم شد

   در پایان تورنمنت تایلند شاگردان رضا نوری به عنوان چهارمی این رقابت ها رسیدند.به گزارش ایسنا، در روز پایانی تورنمنت بین المللی بسکتبال تایلند، تیم ملی جوانان ایران(کاله) برای کسب مقام سوم به ...

   ادامه
  با کسب سالها تجربه و کار در زمینه های مختلف اینترنت و برنامه نویسی بر آن شدیم تا این پرتال خبری هوشمند را برای رساندن آخرین اخبار سیاسی ، اقتصادی ، فناوری ، ورزشی و سلامت از منابع موثق ، به شما عزیزان عرضه کنیم

  اطلاعات تماس

  منتظر انتقادات و پیشنهادات و تبلیغات شما هستیم
  • آذربایجان شرقی - تبریز
  • 9357375624 98+
  • info@Gazete.ir