• امروز:951
 • کل:6,796,870


برد لیکرز در شب تریپل دبل های تاریخی

برد لیکرز در شب تریپل دبل های تاریخی

رقابت های لیگ بسکتبال حرفه ای آمریکا با برگزاری 7 مسابقه در شهرهای مختلف پیگیری شد.


به‌ گزارش ‌ایسنا،  در یکی از بازی های برگزار شده تیم شارلوت هورنتس در خانه در سالن اسپکتروم سنتر با نتیجه 128 بر 100 مغلوب میهمان خود لس آنجلس لیکرز شد. لوک والتون سرمربی لیکرز و هواداران این تیم از تریپل دبل کردن لبرون جیمز و لونزو بال در این بازی سوپرایز شدند، چرا که برای دومین بار در تاریخ باشگاه لیکرز اتفاق افتاده است.

برای لیکرز لبرون جیمز با 24 امتیاز، 12 ریباند و 11 پاس منجر به گل ( هفتاد و پنجمین تریپل دبل دوران ورزشی جیمز ) و لونزو بال با 16 امتیاز، 10 ریباند و 10 پاس منجر به گل ( سومین تریپل دبل دوران ورزشی بال ) تریپل دبل کردند تا بعد از دو اسطوره باشگاه لیکرز کریم عبدالجبار و مجیک جانسون که در تاریخ 22 ژوئن 1982 در یک بازی تریپل دبل کرده بودند، به این مهم دست پیدا کنند. لبرون جیمز باز هم در مقابل شارلوت که تیم مایکل جردن است، موفق بود. از زمانی که مالکیت باشگاه شارلوت را مایکل جردن در اختیار گرفته، لبرون جیمز 28 بار مقابل شارلوت بازی کرده و 27 پیروزی و 1 شکست به دست آورده است.

جاوا مک گی که قبل از مسابقه دچار بیماری شده بود و در اتاق خصوصی اش پرستار حضور داشت و زیر سرم بود با تصمیم لوک والتون در ترکیب اصلی قرار گرفت و موفق شد 9 شوت از 10 اقدام خود را وارد سبد کند و 19 امتیاز و 6 ریباند نیز کسب کند. همچنین کایل کوزما نیز 14 امتیاز به دست آورد تا هجدهمین پیروزی فصل لیکرز به ثبت برسد.

برای شارلوت مالیک مونک 19 امتیاز، مایلز بریجز 17 امتیاز و جرمی لمب 12 امتیاز کسب کردند ولی نتوانستند مانع از ثبت دومین شکست متوالی شارلوت شوند. ستاره تیم شارلوت یعنی کمبا واکر شب خوبی را پشت سر نگذاشت و کمترین امتیاز در یک بازی این فصل را فقط با 4 امتیاز و 2 شوت موفق از 13 اقدام را کسب کرد. در بازی های گذشته نیز شاهد افت کمبا واکر بودیم جایی که در شش بازی قبلی فقط 32.3 درصد پرتاب موفق داشته یعنی 34 شوت موفق از 105 اقدام را وارد سبد حریفان کرده است.

راجع به تاثیر سوپر استاری مثل لبرون جیمز بر فضای ورزش و جامعه صحبت ها و مثال های گوناگونی شنیده یا خوانده شده است. یکی دیگر از نمونه های مربوط به تاثیرگذاری جیمز در بازی دیشب اتفاق افتاد، جایی که سالن اسپکتروم سنتر میزبان بیشترین تماشاگری بود که تاکنون برای تماشا به اسپکتروم سنتر آمده بودند. 19461 هوادار بازی دو تیم را از نزدیک تماشا کردند.

دو تیم اورلاندو مجیک و یوتا جاز از سری مسابقات بین المللی NBA در کشور مکزیک، شهر مکزیکو سیتی و در سالن خویداد دی مکزیکو آرنا به مصاف یکدیگر رفتند که در پایان مجیک موفق شد با نتیجه 96 بر 89 یوتا را شکست دهد. این دومین میزبانی متوالی اورلاندو در مکزیکو سیتی بود و در بازی قبل میزبان شیکاگو بولز بودند. NBA برای پیشرفت و توسعه بسکتبال، کشف استعداد ها، جذب علاقمندان به این رشته و قراردادهای سنگین تبلیغاتی، اقدام به برگزاری بازی های بین المللی می کند. این بازی نهمین بازی از دور گروهی لیگ بود که در مکزیک برگزار می شود. اگر بازی های پیش فصل را نیز اضافه کنیم، این بازی بیست و هشتمین بازی برگزار شده در مکزیک محسوب می شود.

برای تیم میزبان ایوان فورنیر 24 امتیاز، ترنس راس 19 امتیاز ( ده امتیاز را در کواتر چهارم کسب کرد) و نیکولا وچوویچ 15 امتیاز و 19 ریباند کسب کردند تا هر دو دیدار متوالی در مکزیکو سیتی را با پیروزی پشت سر بگذارند. پیش از این تیم اورلاندو در سال 2012 نیز در کشور مکزیک با تیم شارلوت هورنتس دیدار کرده بود که با دو بازی اخیر، تعداد بازی های اورلاندو در دور گروهی لیگ در مکزیک به سه بازی رسید. بازی کردن در مکزیک برای اورلاندو علاوه بر پیروزی هایی که کسب کرد، باعث شد تا در هر بازی 20011 نفر بازی را از نزدیک تماشا کند.

برای یوتا جاز داناوان میچل 24 امتیاز، دریک فیورس 21 امتیاز و ریکی روبیو 15 امتیاز کسب کردند تا یوتا سومین شکست در چهار مسابقه اخیرش را تجربه کند. این بازی سومین بازی یوتا از دور گروهی مسابقات در صحنه بین المللی بود. آن ها پیش از این دو بار در شهر توکیو ژاپن در فصل 91-1990 با تیم فینیکس سانز پیکار کرده بودند.

تیم مجیک در این بازی موفق شد به رکورد حداقل یک شوت سه امتیازی موفق در 931 بازی متوالی از تاریخ 17 مارچ 2007 تاکنون دست پیدا کند که این رکورد جایگاه پنجم لیگ را در اختیار دارد.

در یکی دیگر از بازی های برگزار شده تیم فینیکس سانز موفق شد در خانه در سالن تاکینگ ریسورت آرنا با نتیجه 107 بر 99 میهمان خود مینه سوتا تیمبرولوز را با شکست بدرقه کند. در شرایطی که کسب پیروزی برای تیم فینیکس به سختی به دست می آید، کسب پیروزی متوالی به یک اتفاق نادر در باشگاه تبدیل شده است.

برای فینیکس دوین بوکر که بعد از شش بازی غیبت دوباره به ترکیب تیم اضافه شد 28 امتیاز، تی جی ورن 21 امتیاز و دآندره ایتون 18 امتیاز و 12 ریباند ( 10 امتیاز و 5 ریباند در کوارتر چهارم به دست آورد ) کسب کردند تا فینیکس برای اولین بار بعد از نزدیک به یک سال موفق به کسب دو پیروزی متوالی در لیگ شود. آخرین پیروزی متوالی فینیکس در لیگ به تاریخ های 26 و 29 دسامبر 2017 باز می گردد.

برای مینه سوتا کارل آنتونی تاونز 28 امتیاز و 12 ریباند ( فقط 7 امتیاز در نیمه دوم کسب کرد )، دریک رز 25 امتیاز و داریو ساریچ 15 امتیاز و 11 ریباند کسب کردند اما در نهایت برای چهارمین بازی متوالی خارج از خانه مغلوب شدند. مینه سوتا در این فصل در بازی های خارج از خانه عملکرد مناسبی نداشته و تاکنون از بازی های خارج از خانه 2 پیروزی و 12 شکست به دست آورده است. تاج گیبسون که در همه بازی های این فصل مینه سوتا جزو بازیکنان شروع کننده بود، در این بازی به خاطر مشکلات شخصی از تیم دور بود.

تیم فینیکس بدون بازیکن باتجربه خود ترور آریزا بازی کرد چرا که با تیم واشنگتن برای معاوضه تروز آریزا با کلی اوبره و آستین ریورز به توافقات اولیه دست پیدا کردند. این معاوضه در ابتدا قرار بود با حضور تیم ممفیس تبدیل به یک معامله سه جانبه شود، ولی بعد از اعلام انصراف ممفیس معاوضه بین دو باشگاه در حال انجام می باشد.

نتایج سایر بازی های برگزار شده به شرح زیر می باشد :

بوستون سلتیکس 104 – دیترویت پیستونز 113

هیوستون راکتس 105 – ممفیس گریزلیز 97

شیکاگو بولز 98 – سن آنتونیو اسپرز 93

لس آنجلس کلیپرز 104 – اوکلاهاما سیتی تاندر 110

انتهای پیام


منبع:ایسنا

نظرات

  نظر شما

  لطفا فیلدهای ستاره دار را پر کنید *

  ثبت شد منتظر تایید بمانید

  داغ

  • ویدئو / گل‌های هفته چهاردهم لیگ برتر فوتبال

   هفته چهاردهم لیگ برتر فوتبال ایران با برگزاری هشت مسابقه در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه (۱۸ و ۱۹ آذر) به پایان رسید. در این ویدئوها گل‌های این هفته لیگ برتر فوتبال (جام خلیج فارس) را می‌بینید. ...

   ادامه
  • رکوردی جدید برای سرمربی جوان لایپزیگ در لیگ قهرمانان

   سرمربی لایپزیگ با صعود تیمش به مرحله حذفی لیگ قهرمانان اروپا یک رکورد جدید را در تاریخ این رقابت‌ها به نام خود به ثبت رساند.به گزارش ایسنا و به نقل از اسپورت، لایپزیگ توانست به مرحله حذفی لی...

   ادامه
  • هندبال و ژیمناستیک بدون سهم از آخرین واریزی کمیته ملی المپیک

   دو فدراسیون از ۱۰درصد بودجه واریزی کمیته ملی المپیک سهمی ندارند.به گزارش ایسنا، کمیته ملی المپیک تا هفته آینده باقی مانده بودجه فدراسیون ها را به حساب آن‌ها واریز می کند تا مقدار واریزی های ...

   ادامه
  • برخی فوتبال را لکه‌دار کرده‌اند

   ایسنا/همدان سرمربی تیم پاس همدان گفت: به نظرم اینکه همه تیم ها به تالش بروند و ناراحت از قضاوت داوری تالش را ترک کنند، اتفاقی نیست.به گزارش روابط عمومی باشگاه پاس همدان، احمد جمشدیان بیان کر...

   ادامه
  با کسب سالها تجربه و کار در زمینه های مختلف اینترنت و برنامه نویسی بر آن شدیم تا این پرتال خبری هوشمند را برای رساندن آخرین اخبار سیاسی ، اقتصادی ، فناوری ، ورزشی و سلامت از منابع موثق ، به شما عزیزان عرضه کنیم

  اطلاعات تماس

  منتظر انتقادات و پیشنهادات و تبلیغات شما هستیم
  • آذربایجان شرقی - تبریز
  • 9357375624 98+
  • info@Gazete.ir