• امروز:5,005
 • کل:6,815,009


هفته آینده سفرای کشورهای اروپایی به مشهد سفر می‌کنند

هفته آینده سفرای کشورهای اروپایی به مشهد سفر می‌کنند

نماینده کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد در ایران گفت: هفته آینده که سفرای کشورهای اروپایی به مشهد سفر می‌کنند فرصت بسیار خوبی است که از تعامل و همکاری‌ها در جهت مطلوب استفاده شود.


به گزارش ایسنا، ایوو فریسن که برای فراهم کردن مقدمات سفر آتی سفرای کشورهای اروپایی به مشهد به این شهرستان سفر کرده است، اظهار کرد: در حال حاضر مشارکت ما با هم بیشتر از هر زمان دیگر لازم بوده و باید تقویت شود چون تعداد بسیار زیادی از پناهندگان در مشهد زندگی می‌کنند.

فریسن عنوان کرد: هفته آینده که سفرای کشورهای اروپایی به مشهد سفر می‌کنند فرصت بسیار خوبی است که از تعامل و همکاری‌ها در جهت مطلوب استفاده شود.

در ادامه حسن جعفری، معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار خراسان رضوی با اشاره به اینکه شهر مشهد دارای قداست ویژه و به عنوان پایتخت معنوی ایران مطرح بوده، تصریح کرد: ایران طی ۴۰ سال گذشته پناهگاه خوبی برای پناهندگان بوده است.

وی با بیان اینکه تمامی خدمات استان برای اتباع خارجی و ایرانی یکسان است، عنوان کرد: از زمان حضور آمریکایی‌ها شاهد چند برابر شدن تولید مواد مخدر در افغانستان هستیم و از طرف دیگر به دلیل عدم وجود زیرساخت‌های عمرانی و اجتماعی و امنیت در این کشور، تردد اتباع غیر مجاز این کشور به ایران افزایش پیدا کرده‌اند.

جعفری بیان کرد: علیرغم مشکلات در همه حوزه‌ها خدمات خوبی به اتباع افغانی داده شده که از جمله آن می‌توان به ۴۵۰ هزار نفر دانش‌آموز افغانی اشاره کرد که به صورت رایگان خدمات آموزشی دریافت می‌کنند.

معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار خراسان رضوی اضافه کرد: ما نیز از همدلی با سازمان‌های بین المللی حمایت می‌کنیم و امیدواریم این تعامل باعث ارائه خدمات مطلوب‌تری به جامعه پناهندگان شود.

وی خاطرنشان کرد: علیرغم همه هزینه‌های سنگینی که در ایران برای پناهندگان می‌شود، کمک‌های بین المللی به کشور بسیار ناچیز است، برای همین انتظار داریم این کمک‌ها متناسب با نوع خدمات تعریف شوند.

جعفری گفت: بسیاری از خدمات رایگان کشور به پناهجویان مورد غفلت بوده و اطلاع‌رسانی نمی‌شود، بنابراین انتظار داریم این خدمات درست و به اندازه خودش به جامعه بین المللی منعکس شود.

معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار خراسان رضوی تصریح کرد: در سه ماهه اول سال جاری ۷۰ هزار تبعه افغانستانی غیرمجاز که از سایر استان‌ها توسط پلیس دستگیر و به خراسان رضوی اعزام شده بودند، نهایتاً از مرز دوغارون از کشور طرد گردیدند.


انتهای پیام


منبع:ایسنا

نظرات

  نظر شما

  لطفا فیلدهای ستاره دار را پر کنید *

  ثبت شد منتظر تایید بمانید

  داغ

  • تبادل زندانی‌ها مشکل برجام را حل نمی‌کند/ مسکو توان بازگرداندن آمریکا را به برجام ندارد

   یک کارشناس مسایل بین‌الملل و آمریکا گفت: بسیار دور از انتظار است که تبادل زندانی‌ها میان ایران و آمریکا سرمنشاء تحولاتی شود که به تنش در موضوع هسته‌ای و برجام پایان دهد.امیرعلی ابوالفتح در گ...

   ادامه
  • ادعای پمپئو علیه ایران

   در ادامه ادعاهای بی‌اساس مقامات آمریکایی علیه کشورمان وزیر امور خارجه آمریکا، ادعاهایی تکراری علیه ایران مطرح کرد.به گزارش ایسنا، مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا در پیامی توییتری، با طرح ...

   ادامه
  • ماهاتیر محمد: تحریم‌های آمریکا علیه ایران نقض آشکار منشور سازمان ملل است

   نخست وزیر مالزی با انتقاد از تحریم‌های یک‌جانبه آمریکا تاکید کرد که از تحریم‌های این کشور علیه ایران حمایت نمی‌کند.به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری رویترز، ماهاتیر محمد نخست وزیر مالزی امرو...

   ادامه
  • امیدواریم تبادل زندانیان با ایران منجر به گفت‌وگوی گسترده‌تر شود/ به فشار حداکثری ادامه می‌دهیم

   سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با بیان اینکه امیدواریم تبادل زندانیان میان تهران و واشنگتن منجر به گفت‌وگوی گسترده‌تر در امور کنسولگری بشود، افزود: تا زمانی که ایران به رفتارهای خود ادامه دهد ما ...

   ادامه
  با کسب سالها تجربه و کار در زمینه های مختلف اینترنت و برنامه نویسی بر آن شدیم تا این پرتال خبری هوشمند را برای رساندن آخرین اخبار سیاسی ، اقتصادی ، فناوری ، ورزشی و سلامت از منابع موثق ، به شما عزیزان عرضه کنیم

  اطلاعات تماس

  منتظر انتقادات و پیشنهادات و تبلیغات شما هستیم
  • آذربایجان شرقی - تبریز
  • 9357375624 98+
  • info@Gazete.ir