• امروز:8,263
 • کل:5,251,115
آنچه لودریان بر زبان نیاورد

آنچه لودریان بر زبان نیاورد

ژان ایو لودریان، وزیر امور خارجه فرانسه اقدام اخیر ایران در متوقف کردن برخی از تعهدات برجامی خود را «واکنش بد» توصیف کرد و از تهران خواست تا «بلوغ سیاسی» خود را نشان دهد، این در حالی است که رفتار کنونی فرانسه در قبال اقدام جمهوری اسلامی را می‌توان برگرفته از خوش خدمتی فرانسه به آمریکا دانست که برگرفته از تضعیف استقلال و عدم بلوغ سیاسی دولتمردان جوان و تازه‌کار این کشور است.


به گزارش ایسنا، اعتراض‌های مردمی به نظام سرمایه‌داری در قالب جلیقه زردها هفته بیست و ششم را سپری کرده است که البته واکنش دولت ماکرون، رئیس‌جمهور فرانسه سرکوب و بازداشت بوده است. میزان محبوبیت ماکرون به پایین‌ترین سطح نزول کرده و حتی مخالفان وی گفته‌اند اگر در انتخابات اروپا طرفدارانش رای نیاورند باید او از قدرت کناره‌گیری کند. 
در عرصه اتحادیه اروپا فرانسه نتوانسته برنامه‌هایش در باب اقدامات مشترک اقتصادی و نیز موضوع برگزیت را اجرا سازد. 
فرانسه در سالهای اخیر عملا از اصول دوگل مبنی بر استقلال و آزادی جهانی فرانسه فاصله گرفته و بیشتر به مهره‌ای در دستان آمریکا مبدل شده است.
فرانسه در کنار حمایت از تروریست‌ها در سوریه، به دنبال جلب رضایت ارتجاع عربی است تا به فروش تسلیحات و سرکیسه کردن کشورهای عربی بپردازد.
فرانسه ایران را مانع سلطه بر خاورمیانه می داند چنانکه ماکرون و لودریان بارها تغییر رفتار ایران در منطقه و حذف توان موشکی ایران را مطرح کرده‌اند .
شبکه الجزیره اخیرا از حضور ناو فرانسه در سواحل لیبی و حمایت تسلیحاتی پاریس از خلیفه حفتر خبر داده است.
فرانسه با جوسازی ضد ایرانی به دنبال انحراف افکار عمومی از وضعیت بحرانی خود در عرصه داخلی و البته سرکوب‌های گسترده اعتراض های مردمی است. 
فرانسه بر این تصور است که موضوع ایران را به مولفه‌ای برای ایجاد اجماعی هر چند موقت در اروپا قرار دهد تا در سایه آن ناکامی‌هایش در اتحادیه اروپا را پنهان سازد. 
رفتار کنونی فرانسه در قبال اقدام جمهوری اسلامی را می‌توان برگرفته از خوش خدمتی فرانسه به آمریکا دانست که برگرفته از تضعیف استقلال و عدم بلوغ سیاسی دولتمردان جوان و تازه کار این کشور است.
فرانسه بر این تصور است که با اقدام علیه ایران می‌تواند ارادت خود به رژیم صهیونیستی را نشان داده و هم زمان نیز ارتجاع عربی را سرکیسه کند.
فرانسه با جوسازی علیه ایران به دنبال انحراف افکار عمومی از پرونده‌های بحران‌سازش در یمن، سوریه و لیبی است. 
فرانسه می داند حضور مستشاری ایران در منطقه و نیز توان موشکی و دفاعی آن برای حمایت از کشورهای منطقه است که نتیجه آن نیز عدم بهانه‌جویی بیگانگان برای حضور در منطقه می‌باشد. فرانسه با ادعای تهدید بودن جایگاه منطقه‌ای و توان دفاعی ایران سعی در محروم سازی منطقه از ظرفیت‌های جمهوری اسلامی دارد.

آنچه لودریان بر زبان نیاورد این است که مواضع وی و البته ماکرون در قبال جمهوری اسلامی برگرفته از بحران‌های داخلی و بیرونی این کشور است که با جوسازی ضد ایرانی به دنبال انحراف افکار عمومی از این بحران‌ها هستند. 
عدم بلوغ سیاسی سران پاریس مانع از درک این حقیقت شده است که راهکار حفظ برجام تعهدپذیری همگان به اجرای عملی برجام و نه لفظی و نیز استقلال اروپا در برابر باخ خواهی‌ها و زیاده خواهی‌های آمریکاست.
برجام می‌تواند استقلال اروپا و از جمله فرانسه را به جهانیان نشان دهد و به تقویت موقعیت اتحادیه اروپا نزد افکار عمومی منجر شود حال آنکه استمرار رفتارهای نادرست در قبال برجام بی اعتمادی بیشتر جهانی به اروپا و از جمله فرانسه را به همراه دارد. 
اقدام برای تضعیف ایران یعنی تضعیف محور مبارزه با تروریسم، مواد مخدر و آوارگی میلیون‌ها شهروند کشورهای مختلف که قطعا هزینه‌های بسیاری برای اروپا به همراه دارد چنان که اگر نبود ایران، اکنون تروریست‌ها بر عراق و سوریه مسلط و روزگار قاره سبز ( اروپا) را سیاه می‌کردند.

انتهای پیام


منبع:ایسنا

نظرات

  نظر شما

  لطفا فیلدهای ستاره دار را پر کنید *

  ثبت شد منتظر تایید بمانید

  داغ

  • احیای ۱۳۷ واحد تولیدی در گیلان

   معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزیر کشور با اشاره به وضعیت استان در حوزه‌های مختلف اقتصادی، گفت: نرخ مشارکت اقتصادی این استان از میانگین کشوری بالاتر است.به گزارش ایسنا، بابک دی...

   ادامه
  • تلگراف: آبه به ترامپ پیشنهاد میانجی‌گری میان ایران و آمریکا می‌دهد

   روزنامه تلگراف نوشت، نخست وزیر ژاپن در سفر رئیس جمهور آمریکا به توکیو به او پیشنهاد میانی‌گری میان تهران و واشنگتن خواهد داد.به گزارش ایسنا به نوشته روزنامه تلگراف، دونالد ترامپ رئیس جمهور آ...

   ادامه
  • رایزنی «ظریف» با همتای عراقی خود

   محمد جواد ظریف در دومین روز سفر خود به عراق صبح امروز (یکشنبه‌) با همتای عراقی خود دیدار و رایزنی کرد.به گزارش ایسنا، وزیر امور خارجه کشورمان که از عصر روز شنبه برای دیدار و رایزنی با مقامات...

   ادامه
  • امام پرچمی است که با نگاه به او راه گم نمی شود

   یادگار امام با تأکید بر اینکه امام نماد ارزش ها و پرچمی است که با نگاه به او راه گم نمی شود، گفت: امام پیام آور جمع ویژگی های بزرگ انسانی و اجتماعی برای جامعه ما است؛ و به همین جهت روز به رو...

   ادامه
  با کسب سالها تجربه و کار در زمینه های مختلف اینترنت و برنامه نویسی بر آن شدیم تا این پرتال خبری هوشمند را برای رساندن آخرین اخبار سیاسی ، اقتصادی ، فناوری ، ورزشی و سلامت از منابع موثق ، به شما عزیزان عرضه کنیم

  اطلاعات تماس

  منتظر انتقادات و پیشنهادات و تبلیغات شما هستیم
  • آذربایجان شرقی - تبریز
  • 9357375624 98+
  • info@Gazete.ir