• امروز:9,410
 • کل:12,631,304
زنجیره کرونا با واکسینه شدن ۷۰درصد مردم قطع می‌شود ­

زنجیره کرونا با واکسینه شدن ۷۰درصد مردم قطع می‌شود ­

رییس کمیته علمی ستاد مقابله با ویروس کرونا گفت: با واکسینه کردن ۱۶ و نیم میلیون نفر حدود ۲۰درصد از مردم در معرض خطر، شانس مرگ کاهش می‌یابد، ولی آمار ابتلا تغییری نمی‌کند.

به گزارشخبرگزاری  به نقل از صدا و سیما، مصطفی قانعی در گفتگوی با رسانه ملی با تشریح جزئیات پیشرفت تولید واکسن کرونا در کشور افزود: ۱۶ شرکت برای تولید واکسن کرونا در داخل کشور پرونده ارائه داده اند که ۴ شرکت تست‌های لازم را پاس کرده و مجوز‌ها را گرفته اند و ۳ شرکت هم در انتظار گرفتن مجوز هستند.
رییس کمیته علمی ستاد مقابله با ویروس کرونا درباره خصوصیات واکسن تک دُزی انستیتو پاستور گفت: واکسن مشترک انستیتو پاستور و کوبا در هفته آینده مجوز فاز ۳ را اخذ خواهد کرد و این محصول بصورت دو دُزی و تک دُزی است.
 قانعی در خصوص واکسن کوو ایران برکت هم گفت: تولید صنعتی واکسن برکت با پذیرش ریسک آغاز شده و درحال ذخیره شدن است و بعد از اتمام مرحله ۳، با دریافت مجوز عرضه آن آغاز می‌شود.

عضو کمیته ملی واکسن کرونا گفت: با واکسینه کردن 16 و نیم میلیون نفر حدود 20 درصد ازمردم در معرض خطر، شانس مرگ کاهش می یابد، ولی آمار ابتلا تغییری نمی کند. قانعی افزود : زنجیره کرونا وقتی قطع می شود که بیش از 70 درصد مردم واکسینه شوند.

مصطفی قانعی، عضو کمیته ملی واکسن کرونا گفت: تولید صنعتی واکسن برکت با پذیرش ریسک آغاز شده و درحال ذخیره شدن است و بعد از اتمام فاز3 ، با دریافت مجوز عرضه آن آغاز می شود.

خصوصیات واکسن تک دُزی انستیتو پاستور و کوبا

مصطفی قانعی،افزود: واکسن مشترک انستیتو پاستور و کوبا در هفته آینده مجوز فاز 3 را اخذ خواهد کرد و این محصول بصورت دو دُزی و تک دُزی است.

عضو کمیته ملی واکسن کرونا گفت: 16 شرکت برای تولید واکسن #کرونا در داخل کشور پرونده ارائه داده اند که 4 شرکت تست های لازم را پاس کرده و مجوزها را گرفته اند و 3 شرکت هم در انتظار گرفتن مجوز هستند.

کیانوش جهانپور سخنگوی سازمان غذا و دارو نیز در ادامه برنامه اعلام کرد: به دلیل استقبال افراد از واکسن اسپوتنیک، برای تامین ۶۰ میلیون دزُ از این واکسن با طرف‌های روسی مذاکره شده است.
او گفت: این ۶۰ میلیون دُز، با واکسن‌هایی که از محل تولیدات مشترک ایران و موسسه گامالیا روسیه تامین می‌شود، متفاوت است.
جهانپور تاکید کرد: با توجه به محدودیت‌های تولید واکسن، بیش از دو برابر واکسن مورد نیاز کشور یعنی حدود ۲۴۰ میلیون دُز عقد قرارداد و ثبت سفارش شده است.
او ادامه داد: اگر ۱۶۰ میلیون دُز واکسن تامین شود تا پایان سال ۱۴۰۰ واکسیناسیون سراسری در کشور انجام می‌شود.
سخنگوی سازمان غذا و دارو افزود: البته اگر همه موارد به درستی پیش برود و واکسن‌های داخلی هم به موقع تولید شود، ممکن است تا پایان سال میلادی ۲۰۲۱ موفق به انجام واکسیناسیون سراسری شویم.
جهانپور گفت: از ظرفیت بخش خصوصی، مازاد بر ظرفیت موجود که بتواند در خرید واکسن فعال کند استقبال می‌کنیم.
وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو آماده همکاری با شرکت‌های تامین کننده واکسن مورد تائید و اصیل است.

حجم ویدیو: 29.33M | مدت زمان ویدیو: 00:02:37
دانلود ویدیو

منبع:اقتصاد آنلاین

نظرات

  نظر شما

  لطفا فیلدهای ستاره دار را پر کنید *

  ثبت شد منتظر تایید بمانید

  داغ

  • فاصله گذاری اجتماعی سیستم ایمنی را ضعیف می کند؟

   میکروب ها همیشه آن قدر هم مضر نیستند و تماس با مقداری از آنها برای سلامت سیستم ایمنی اهمیت دارد. اما فاصله‌گذاری اجتماعی فرصت تماس با این موجودات دوست نداشتنی را از ما گرفته است. ب...

   ادامه
  • اختلال استرس در کمین بهبودیافتگان کرونا

   احتمال بروز اختلال استرس پس از ضربه روانی در بهبودیافتگان کووید۱۹ می‌تواند یکی از مهمترین عوارض روحی این بیماری باشد؛ عارضه‌ای که پس از گذشت یک دوره زمانی تجارب تلخ گذشته را برای فرد بازنمای...

   ادامه
  • مصرف این ماهی از دیابت پیشگیری می کند + عکس

   مطالعات جدید محققان اسپانیایی نشان می‌دهد مصرف ماهی‌های چرب از جمله ماهی ساردین، علاوه بر حفاظت از قلب و عروق، از بروز دیابت نوع ۲ نیز پیشگیری می‌کند. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل...

   ادامه
  • از واکسن زده ها نترسید!

   بعد از تزریق واکسن کووید- ۱۹به بسیاری از واجدان شرایط، این نگرانی به‌وجود آمده که آیا فرد پس از تزریق این واکسن ناقل بیماری است یا نه؟ به گزارشخبرگزاری به نقل از همشهری؛ این مسئله...

   ادامه
  با کسب سالها تجربه و کار در زمینه های مختلف اینترنت و برنامه نویسی بر آن شدیم تا این پرتال خبری هوشمند را برای رساندن آخرین اخبار سیاسی ، اقتصادی ، فناوری ، ورزشی و سلامت از منابع موثق ، به شما عزیزان عرضه کنیم

  اطلاعات تماس

  منتظر انتقادات و پیشنهادات و تبلیغات شما هستیم
  • آذربایجان شرقی - تبریز
  • 9357375624 98+
  • info@Gazete.ir