• امروز:10,154
 • کل:12,632,048
چگونه روزه‌داری باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می‌شود؟

چگونه روزه‌داری باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می‌شود؟

یک متخصص تغذیه عنوان کرد: روزه داری صحیح با کم کردن میزان کالری ورودی بدن، موجب تقویت سیستم ایمنی می شود.

به گزارش خبرگزاری به نقل از ایسنا، هادی عبدالله زاد با اشاره به فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، در خصوص روزه داری در این ماه در شرایط کرونایی گفت: روزه داری در شرایط کرونایی هیچ منعی ندارد و از طرفی افراد باید بدانند که همین روزه داری سیستم ایمنی بدن آنها را قوی کرده که کمک موثری برای مقابله با کرونا است.

وی افزود: مطالعات نشان می دهد که مصرف زیاد کالری که از طریق غذا به بدن می رسد، موجب کاهش طول عمر و ضعف سیستم ایمنی بدن می شود، چرا که با مصرف زیاد غذا ترکیبات مختلفی وارد بدن شده و بدن سهم عمده انرژی خود را صرف تلاش برای متابولیسم این مواد کرده و از سطح انرژی برای سیستم دفاعی بدن کاسته می شود.

این متخصص تغذیه افزود: این مطالعات نشان می دهد افرادی که زیاد غذا مصرف کرده و کالری بالایی به بدن آنها می رسد، بیشتر با مشکلات ایمنی بدن مواجه بوده و طول عمر کمتری دارند.

عبدالله زاد گفت: در طول زمان روزه داری از میزان کالری که وارد بدن می شود کاسته شده و همین امر موجب تقویت سیستم ایمنی بدن می شود. البته این افزایش ایمنی بدن در شرایط روزه داری درصورتی است که اصول روزه داری بطور کامل رعایت شده و افراد از پُرخوری در وعده های سحر و افطار اجتناب کنند.

این متخصص تغذیه خاطرنشان کرد: علاوه بر مقدار مناسب مصرف غذا در ایام روزه داری، افراد باید به خاطرداشته باشند که تعادل و تنوع را هم در غذاهای مصرفی رعایت کنند.

عبدالله زاد اظهار کرد: برای تقویت سیستم ایمنی بدن مقدار مصرف مناسب آب بسیار حیاتی است، چرا که کم آبی می تواند سیستم ایمنی بدن را ضعیف کند و افراد باید در طول فاصله افطار تا سحر مقدار مناسب آب را مصرف کنند.

وی افزود: همچنین مصرف شیرینی جات هم یکی از عوامل تضعیف سیستم ایمنی بدن محسوب شده و در ایام روزه داری مصرف این خوراکی ها باید کنار گذاشته شود.

این متخصص تغذیه به رابطه چاقی و کاهش قدرت سیستم ایمنی بدن هم اشاره کرد وافزود: طبق مطالعات صورت گرفته چاقی و چربی های اضافی رابطه مستقیمی با کاهش سیستم ایمنی بدن و افزایش موارد مرگ و میر ناشی از کرونا دارد و روزه داری فرصت مناسبی است که افراد از شر این چربی های مضر خلاص شده و سیستم ایمنی بدن خود را تقویت کنند.


منبع:اقتصاد آنلاین

نظرات

  نظر شما

  لطفا فیلدهای ستاره دار را پر کنید *

  ثبت شد منتظر تایید بمانید

  داغ

  • فاصله گذاری اجتماعی سیستم ایمنی را ضعیف می کند؟

   میکروب ها همیشه آن قدر هم مضر نیستند و تماس با مقداری از آنها برای سلامت سیستم ایمنی اهمیت دارد. اما فاصله‌گذاری اجتماعی فرصت تماس با این موجودات دوست نداشتنی را از ما گرفته است. ب...

   ادامه
  • اختلال استرس در کمین بهبودیافتگان کرونا

   احتمال بروز اختلال استرس پس از ضربه روانی در بهبودیافتگان کووید۱۹ می‌تواند یکی از مهمترین عوارض روحی این بیماری باشد؛ عارضه‌ای که پس از گذشت یک دوره زمانی تجارب تلخ گذشته را برای فرد بازنمای...

   ادامه
  • مصرف این ماهی از دیابت پیشگیری می کند + عکس

   مطالعات جدید محققان اسپانیایی نشان می‌دهد مصرف ماهی‌های چرب از جمله ماهی ساردین، علاوه بر حفاظت از قلب و عروق، از بروز دیابت نوع ۲ نیز پیشگیری می‌کند. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل...

   ادامه
  • از واکسن زده ها نترسید!

   بعد از تزریق واکسن کووید- ۱۹به بسیاری از واجدان شرایط، این نگرانی به‌وجود آمده که آیا فرد پس از تزریق این واکسن ناقل بیماری است یا نه؟ به گزارشخبرگزاری به نقل از همشهری؛ این مسئله...

   ادامه
  با کسب سالها تجربه و کار در زمینه های مختلف اینترنت و برنامه نویسی بر آن شدیم تا این پرتال خبری هوشمند را برای رساندن آخرین اخبار سیاسی ، اقتصادی ، فناوری ، ورزشی و سلامت از منابع موثق ، به شما عزیزان عرضه کنیم

  اطلاعات تماس

  منتظر انتقادات و پیشنهادات و تبلیغات شما هستیم
  • آذربایجان شرقی - تبریز
  • 9357375624 98+
  • info@Gazete.ir