• امروز:1,945
 • کل:6,648,434
قوانین اصلی آرایش کردن صورت

قوانین اصلی آرایش کردن صورت

هر کاری قوانین خاص خود را دارد قوانینی که در طول سال ها به دست آمده است و باعث می شود کار مورد نظر به بهترین شکل ممکن انجام گردد، آرایش صورت نیز یکی از مواردی است که باید در آن به شدت پایبند اصول اصلی آن باشید.

به گزارش آلامتو وبه نقل از روزیاتو؛ آرایش کردن یکی از کارهایی است که خصوصا خانم های ایرانی به آن علاقه فراوانی دارند. در طول زمان های مختلف، مُدهای آرایشی تغییرات فراوانی کرده اند. همه ما آن سایه های آبی رنگ را که روزهایی مُد بودند را در تصاویر اعضای خانواده یا میان خوانندگان قدیمی دیده ایم.

اگرچه مُد می تواند تا اندازه فراوانی، در چگونگی آرایش کردن تاثیر داشته باشد، اما سن هم در این جریان بی تاثیر نیست. اینکه فردی بتواند متناسب با سن و سال خود آرایش کند، اگر قوانینی کلی را هم بداند، خواهد توانست به آرزوی دیرین زنانه یعنی کم تر از سن واقعی به نظر رسیدن، دست یابد.

با هم به مرور ۱۲ قوانینی خواهیم پرداخت که در ۴۰ سالگی و برای آرایش کردن صورت بهتر است مورد توجه قرار گیرند.

از پنکک خداحافظی کرده و از کرم پودر استفاده کنید

با بالاتر رفتن سن، پوست صورت نازک تر شده و چروک هایی نیز بر روی آن شکل می گیرد. یکی از چیزهایی که باید در دهه پنجم زندگی خود در نظر داشته باشید این است که استفاده از پودرهای آرایشی شما را از سن واقعی تان بیشتر نشان می دهد.

خانم ژُسِف از متخصصان متبحر آرایش بر این باور است که در این سنین بهتر است به آرامی کرم پودر را روی پوست صورت مالیده و اندکی برای جذب آن به پوست خود فرصت دهند. دیگر از پودر بر روی آن استفاده نکنید. بعد از آنکه آن را بر روی تمام سطح پوست مالیدید، با یک اسفنج بر روی چروک ها، فشار دهید تا آرایش به اصطلاح به خوبی روی صورت بنشیند.

همچنین بخوانید: ترفندهای آرایش صورت

انتخاب رنگ کرم پودر هم بسیار اهمیت دارد چرا که باید نزدیک ترین رنگ به رنگ پوست خودتان باشد. حتی باید این نکته از پیش از آنکه آن را محو هم کنید در نظر داشته باشید.

باید به خوبی بدانید که کدام رنگ رُژ برای لب های تان مناسب ترین به شمار می آید

با بالا رفتن سن بهتر است از رُژ لب های بسیار تیره همچون قرمز پررنگ، بنفش و قهوه ای به دلیل نازک تر کردن حجم لب های تان پرهیز کنید.

ژُسِف پیشنهاد می کند که از پالت رنگ هایی برای لب های تان در حدود ۴۰ سالگی تان استفاده کنید که با رنگ پوست صورت، زبان و لثه تان هم هارمونی داشته باشد. رنگ هایی چون صورتی، رنگ ماهی سالمون و توناژهایی این چنینی می توانند گزینه های بسیار خوبی در این سن به شمار روند.

رُژگونه را در مناطقی استفاده کنید که کاملا طبیعی به نظر برسد

بسیاری از خانم ها خط بسیار تیره ای از رُژگونه را در زیر استخوان گونه خود می کشند که با این کار چهره آنها به سمت غیرطبیعی شدن پیش می رود.

در نظر داشته باشید که خصوصا در سنین بالاتر نباید از رُژگونه هایی استفاده شود که تفاوت رنگ فراوان با خود گونه های شما داشته باشد. در ضمن لازم هم نیست که عمیقا این کار در زیر خط استخوان گونه و یا روی قسمت برجسته آن و کاملا واضح اعمال کنید.

همچنین بخوانید: چگونه آرایشی جذاب داشته باشیم؟

ژُسِف در این باره می گوید تمام خانم ها زمانی که شاد هستند و از ته دل می خندند، رنگ خاصی روی گونه های آنها شکل می گیرد، تلاش کنید رنگ رُژگونه تان نزدیک ترین رنگ به آن باشد و در همان مناطق انتخاب شوند. چنین رنگی در زمان گل انداختن صورت بر چهره نقش می بندد که می توان از همان مناطق در هنگام اعمال رُژگونه استفاده کرد.

اگر از این رنگ مطمئن نیستید، یک بار گونه های خود را نیشگون بگیرید تا رنگ خاص آن را در یابید.

از استفاده از خط چشم در پلک پایینی پرهیز کنید

کشیدن خط چشم در پلک پایینی سبب می شود چشم تان کوچک تر، به سمت پایین تر متمایل شده و شما را پیرتر نشان دهد. با بالا رفتن سن به طور طبیعی پلک ها شروع به افتادن به سمت پایین می کنند، با کشیدن خط چشم در پلک پایینی به این کار دامن خواهید زد.

همچنین بخوانید: آموزش کشیدن خط چشم گربه ای

ژُسِف پیشنهاد می کند تنها پلک بالایی را آن هم با یک خط نازک و سایه ملایم بکشید و خط چشم را بیشتر به سمت گوشه های خارجی چشم متمایل کنید. اطمینان حاصل کنید که این کار را کاملا به صورت قرینه انجام داده اید.

در زمان کشیدن خط لب از محدوده خط طبیعی لب عدول نکنید

با بالاتر رفتن سن، خط طبیعی لب ها به سمت محو شدن پیش می روند. یادتان نرود خط لب های تیره را به طور کامل کنار بگذارید. همواره به خاطر داشته باشید در کشیدن خط لب یا زدن رُژ لب از حد خط لب خود خارج نشوید. خط لبی را هم که به کار می برید باید حتما توناژ رنگ لب خودتان را داشته باشد.

از اعمال بیش از اندازه کانسیلر در زیر چشم پرهیز کنید

بهتر است با این حقیقت کنار بیایید که بالا رفتن سن، زیر چشم نازک تر و تیره تر می شود اما این دلیل خوبی برای استفاده بیش از اندازه از کانسیلرهای چشمی نیست. با دادن حجم بیشتری به این مناطق باعث خواهید شد که توجه بیشتری به سمت چروک ها شود. بنابراین از استفاده بیش از اندازه از کرم پودر یا کانسیلر در این ناحیه جدا پرهیز کنید.

از به کار بردن سایه های برق دار جدا خودداری کنید

نه تنها این سایه ها زیبایی بیشتری به چشم ها نخواهند داد بلکه چروک ها را کاملا آشکار خواهند کرد و توجه بیشتری به آنها جلب خواهد شد. اگر هم نمی توانید این گونه سایه ها را به طور کامل کنار بگذارید لااقل تنها کمی در گوشه های داخلی چشم ها و وسط پلک از آن استفاده کنید.

همواره داخل ابروها را با مداد یا سایه پر کنید

با بالاتر رفتن سن، ابرو شروع به ریزش کرده و تارهای آن نازک تر هم می شود بنابراین پر کردن جاهای خالی ابرو از الزامات آرایش است. با انجام این کار و هرچه طبیعی نگه داشتن ابروها، جوان تر نشان داده خواهید شد.

ژُسِف بر این باور است که فرم ابروی طبیعی باید حفظ شود وگرنه صورت سنگین تر، گردتر و پهن تر به نظر می رسد.

مناسب ترین رنگ را برای مداد ابرو در نظر بگیرید

اگر می خواهید زیباتر و جذاب تر به نظر برسید باید از مدادهای پررنگ قهوه ای و مشکی که شما را شبیه به شخصیت های بدجنس کارتون ها می کند پرهیز کنید. از آنجایی که با افزایش سن، رنگ ابروها به سمت خاکستری و سفید پیش می رود بسیار اهمیت دارد که از مناسب ترین رنگ برای ابرو استفاده شود.

ملایم و محو و غیررنگین کمانی آرایش کنید

بسیار زیاد توصیه می شود که در این سن از آرایش های رنگین کمانی و فراوان پرهیز شود. به جای آن بهتر است از محو کردن رنگ هایی استفاده کنید که آنها را در آرایش ملایم خود به کار برده اید. ژسف بر این باور است که در نواحی بالای استخوان گونه، داخل پلک ها و استخوان پیشانی را با رنگ های ملایم و روشن سایه و روشن آرایش کنید.

قبل از شروع آرایش زیرسازی کنید

زمانی که سن بالاتر می رود، ممکن است در پوست لک، آکنه یا ناهمواری هایی به وجود آید که اگر پیش از انجام آرایش با زیرسازی خوبی همراه نشود، پس از پایان آرایش، بر روی صورت ترک های شکل می گیرد. بسیار توصیه می شود که در زیر آرایش از ضدآفتابی با «اِس پی اِف ۳۰» استفاده شود.

با این کار نه تنها بخشی از ناهمواری های پوست مرتفع می گردد بلکه از پوست در مقابل اشعه آفتاب نیز محافظت به عمل خواهد آورد.

در این سنین، کمترین میزان آرایش باز هم زیاد است

همه ما تا کنون خانم هایی را دیده ایم که بیش از اندازه آرایش کرده اند. کاری نکنید که زمانی که به خود در آینه نگاه می کنید بیش از آنکه تصویری از خود را مشاهده کنید انبوهی از مواد آرایشی غیرطبیعی را ببینید.

خانم ژُسِف اعتقاد دارد که بهترین کار تنها پوشاندن عیوب برجسته صورت است. این را به خاطر داشته باشید افرادی که شما را دوست دارند، با همان چهره طبیعی شما ارتباط بهتری برقرار خواهند کرد.

وی می گوید بهتر است انگیزه آرایش کردن را از خودتان سئوال کنید. اگر هم در این سنین تنها کمی آرایش می کنید تلاش کنید از لوازمی استفاده کنید که برای پوست تان مناسب بوده و از بدون آسیب ترین انواع آن انتخاب شده باشند.


منبع:آلامتو

نظرات

  نظر شما

  لطفا فیلدهای ستاره دار را پر کنید *

  ثبت شد منتظر تایید بمانید

  داغ

  • مضرات پاستیل

   مضرات پاستیل...

   پاستیل از تنقلاتی است كه با شكل‌های متنوع و رنگ‌های فریبنده، بزرگ و كوچك را به خود جذب كرده و گرچه برخی انواع آن طعم خوبی ندارد، اما بافت كش‌سان منحصربه‌فرد آن در زمان جویدن چنان احساس مطلوب...

   ادامه
  • علت کم پشت شدن موی سر چیست؟

   کم پشت شدن موها به نازک تر شدن رشته های مو اشاره دارد و ممکن است علل متفاوتی داشته باشد. کم پشت شدن مو به تدریج اتفاق می افتد، در صورتی که متوجه شدید به مرور موهایتان در حال کم پشت شدن است؛...

   ادامه
  • کلاژن چیست؟

   کلاژن چیست؟...

   ممکن است شما کلاژن را به عنوان جزئی از لوسیون بدن موردعلاقه تان و یا مکمل خوراکی بشناسید. اما واقعا کلاژن چیست و شما چگونه می ‌توانید آن را در زندگی تان جای دهید؟ کلاژن، مخصوصا کلاژن نوع 1،...

   ادامه
  • بیماری قند را چگونه کنترل کنیم؟

   دیابت یا بیماری قند هنگامی بوجود می‌آید که هورمون انسولین (عامل تنظیم‌کننده قند خون) یا به اندازه کافی در بدن تولید نمی‌شود یا سلول های بدن به درستی به آن پاسخ نمی‌دهند (مقاومت به انسولین)....

   ادامه
  با کسب سالها تجربه و کار در زمینه های مختلف اینترنت و برنامه نویسی بر آن شدیم تا این پرتال خبری هوشمند را برای رساندن آخرین اخبار سیاسی ، اقتصادی ، فناوری ، ورزشی و سلامت از منابع موثق ، به شما عزیزان عرضه کنیم

  اطلاعات تماس

  منتظر انتقادات و پیشنهادات و تبلیغات شما هستیم
  • آذربایجان شرقی - تبریز
  • 9357375624 98+
  • info@Gazete.ir