• امروز:759
 • کل:5,721,621
10 ویژگی مثبت افراد حساس

10 ویژگی مثبت افراد حساس

از اشک گرفته تا شادی، اگر انسانی فوق‌العاده حساس هستید، احساسات فراوانی دارید که مرتبا نشان می‌دهید. و در فرهنگی که احساسات گاهی، ضعف درنظر گرفته می‌شوند، ابرازشان می‌تواند اغلب عیب تلقی شود تا امتیاز.

به گزارش خبرگزاری به نقل از هافینگتن پست؛ ویژگی شخصیتی بیش از حد حساس بودن، که هم شامل مردان می‌شود و هم شامل زنان، می‌تواند نقشی اساسی در تعاملات روزانه ایفا کند. و این در واقع یک خبر خوب است.اگر بابت طبیعت حساس‌تان، احساس ضعف می‌کنید، در اینجا چند دلیل برای‌تان داریم که باید این حساسیت را جشن بگیرید.

 1. عاطفی هستید.

افراد خیلی حساس، طبیعتی بسیار عاطفی دارند. این ویژگی می‌تواند به میزان خاصی منجر به دوباره فعال شدن عاطفی شود، مثلا نگران بودن برای یک دوست یا کسی که نیازی دارد. این فرد، مانند کسی هست که هرکسی او را در شرایط سخت زندگیش می‌خواهد.

 1. عموما درگیر ستیز و ناسازگاری نمی‌شوید.

موقعیت‌های اختلاف برانگیز، مضطرب‌تان می‌کند چون می‌ترسید که بابت واکنش‌ها یا گفته‌های‌تان مورد سرزنش قرار گیرید. افراد حساس، موقع ابراز عقایدی که حس می‌کنند درست است، دچار تشویش می‌شوند یا اصلا کنار می‌کشند زیرا نمی‌خواهند واکنش خشنی از دیگران ببینند.

 1. زیرک و نکته سنج هستید.

هیچ‌کس به اندازه یک شخص خیلی حساس، متوجه تغییرات حال و روحیه افراد نمی‌شود. آنها نوعی ادراک درونی نسبت به پیرامون‌شان دارند که دیگران معمولا این دریافت را ندارند. این یعنی اگر کسی ناراحت و دلخور باشد، شما به احتمال زیاد متوجه می‌شوید و واکنش مناسب نشان می‌دهید.

 1. این ویژگی در محل کار به نفع‌تان است.

افراد خیلی حساس،در تیم، عالی عمل می‌کنند. و غیر ازاین، می‌توانند رهبران خیلی خوبی باشند. چون نسبت به تندرستی و موفقیت کارمندان و دیگران علاقه و توجه دارند.

 1. برنامه‌هایی را پیگیری می‌کنید که هدفمند هستند.

افراد حساس، هدف را جستجو می‌کنند. فرقی نمی‌کند مقدماتی جدید در شغل باشد یا سفر به دور دنیا، بیشتر علاقه‌مند به فعالیت‌هایی هستید که انگیزه‌ای معنادار به زندگی شما بدهند. افراد خیلی حساس، به خدمت-گرا بودن‌شان هم معروفند.

 1. فکر و احساس‌تان عمیق‌تر است.

این یعنی، حوادث، موقعیت‌ها و تغییرات را موشکافانه‌تر پردازش می‌کنید. ضمنا افراد خیلی حساس، راحت‌تر گریه می‌کنند و تحقیقات نشان داده این مطمئنا چیز بدی نیست، بلکه به نفع سلامتی شماست. احساسات، نقاط ضعف شما نیستند( این را شعار خود کنید).

 1. جزئیات-گرا هستید.

این را در رزومه‌تان قید نمایید. افراد خیلی حساس اولین کسانی هستند که ظریف‌ترین تغییرات را متوجه می‌شوند، مثلا اگر کسی مدل مویش را عوض کرده باشد یا دکور اتاق نشیمنش را تغییر داده باشد. حساسیت زیاد، از شما یک نکته سنج کامل می‌سازد.

 1. در روابط‌تان احساساتی هستید.

عشق‌تان چقدر عمیق است؟ خیلی. احساسات و عواطف قوی و هماهنگ بودن با نیازهای افراد مهم زندگی‌تان، تنها بخشی از ویژگی‌های مثبت همسر رمانتیک و حساس است. او همیشه می‌دانند که شما به او توجه دارید.

 1. رفتار و عادات خوبی دارید.

اشخاص حساس، بسیار آگاه هستند و رفتار و عادات خوبی از خود بروز می‌دهند. چه در واگذار کردن یک صندلی در مترو باشد چه باز نگه داشتن در برای کس دیگر. همچنین اگر کسی مبادی آداب نباشد، زود متوجه می‌شوید.

 1. شما ذاتا این‌گونه هستید.

چرا با چیزی که همراه شما متولد شده بجنگید؟ مطالعات نشان می‌دهد، افراد خیلی حساس، سیستم عصبی‌شان جوری خلق شده که احساسی و عاطفی باشند.

به‌عبارتی دیگر، شما نمی‌توانید با طبیعت بجنگید. خیلی بهتر است که تمام جوانب شخصیت‌تان را بپذیرید و باور کنید. اشک‌ها و لبخندهارا.


منبع:آلامتو

نظرات

  نظر شما

  لطفا فیلدهای ستاره دار را پر کنید *

  ثبت شد منتظر تایید بمانید

  داغ

  • درمان خانگی مشکلات گوارشی

   داشتن کوچکترین مشکل گوارشی میتوان کل فعالیت های روزانه شما را مختل کند و البته پیدا کردن راه حل این مشکل نیز به مانند یک معجزه خواهد بود اما چگونه مشکلات گوارشی را به صورت طبیعی و در خانه ح...

   ادامه
  • چگونه صحیح بدویم؟

   چگونه صحیح بدویم؟...

   خستگی بعد از دویدن هرچند ممکن است مقداری آزار دهنده باشد اما واقعاً حس خوبی دارد البته به شرطی که روش صحیح دویدن را بدانید! می خواهید به درستی بدوید؟ نکات زیر را به خاطر بسپارید گاهی از اوق...

   ادامه
  • برای تقویت زانو چه کار کنیم؟

   داشتن زانوهای قدرتمند یکی از مواردی است که می‌تواند به ورزشکاران کمک زیادی کند زیرا زانو مفصل آسیب پذیری است که در صورت ضعیف بودن با انجام هر گونه ورزشی آسیب می‌بیند. به‌ گزارش ‌ایسنا‌ و به...

   ادامه
  • دانستنی های ایدز

   دانستنی های ایدز...

   ویروس HIV و بیماری ایدز از جمله موضوعاتی در دنیای سلامت است که دنبال کردنِ اطلاعات و اخبار آن برای همه ضروری است. به گزارش آلامتو به نقل از ایسنا، پزشکان هشدار می‌دهند که با بی‌توجهی، عدم آ...

   ادامه
  با کسب سالها تجربه و کار در زمینه های مختلف اینترنت و برنامه نویسی بر آن شدیم تا این پرتال خبری هوشمند را برای رساندن آخرین اخبار سیاسی ، اقتصادی ، فناوری ، ورزشی و سلامت از منابع موثق ، به شما عزیزان عرضه کنیم

  اطلاعات تماس

  منتظر انتقادات و پیشنهادات و تبلیغات شما هستیم
  • آذربایجان شرقی - تبریز
  • 9357375624 98+
  • info@Gazete.ir