• :3,351
 • :4,513,918
چگونه خوشحال زندگی کنیم؟

چگونه خوشحال زندگی کنیم؟

همۀ ما آن را می خواهیم، هیچوقت از آن سیر نمی شویم و هر زمانی که از دستش می دهیم دیوانه وار به جستجوش می رویم.

وقتی که بحث خوشحال بودن است، تمام چیزی که نیاز دارید ذرۀ کوچکی معنا در زندگیتان است. به نظر ساده می آید؟ بله، همینطور است. دلیل پشت این راه حل در ادامۀ مقاله می آید.

به گفتۀ دکتر جرج بلیر-وست، خوشحالی به معنی داشتن یک زندگی معنادار و پیدا کردن حس هدف داشتن است.

با اینحال او قبول دارد که مشکل اینجاست که مردم لذت بردن ازآنچه انجام می دهند را کاری بسیار بخصوص می دانند، با وجود آنکه تحقیق نشان می دهد که آنهایی که هم معنا و هم هدف دارند زندگی های سالم تر و طلانی تری دارند.

دکتر بلیر – وست که متخصص درمان چاقی، استرس و مسائل زناشوئی است، گفت که عامل اساسی در هر سه مورد این بوده که مردمی که ناخشنود بودند معمولا از هر دوی این ویژگی ها بی بهره اند.

او که پدر دو فرزند است گفت که مشخصا سوال های بزرگ زندگی مثل اینکه چه کسی هستید و هدف شما چیست باعث استرس قابل توجهی در مردم می شود – راهش این است که فقط بدانید چگونه جواب این سوال ها را پیدا کنید.

دکتر وست در آخرین کتاب خود آن نقش کلیدی که معنا و هدف را برای مردم ایفا می کند را شرح می دهد و نشان می دهد که چطور آن را بدست آوریم.

او در گفتگو با یکی از سایت های معتبر گفت که ایدۀ کتاب را از مردمی گرفته که برای درمان روانیِ مشکل چاقی به دیدن او می آمدند.

دکتر وست گفت که آنها اغلب غذا خوردن را به عنوان معنادارترین کار روزانۀ خود می شناختند.

او می گوید “فهمیدم که نیاز به یک نیروی قویتر دارم تا با دلایل احساسی در پس علاقۀ آنها به خوردن را پیدا کنم.”

“اما وقتی که با مردم در مورد پیدا کردن معنا و هدف در زندگی صحبت کردم، در کمال تعجب متوجه شدم که آنها معمولا زیر فشار آینده هستند و انگار که نمی خواهند در معنا و هدف زندگی خود کاوش کنند.

این دلیل محکوم به شکست بودن مردمی است که رژیم می گیرند – چرا که می بایست معنادارترین قسمت روز خود را کنار بگذارند.

او گفت مردمی که تلاش کرده اند معنایی پیدا کنند و نتوانسته اند، احساس حماقت یا بازنده بودن می کنند و این در نتیجه باعث می شود که احساس ناخشنودی کنند.

او اضافه کرد که روابط و خواسته ها اغلب باعث می شوند که مردم احساس خوشحالی کنند، اما حتی عاشق ترین انسان هم می تواند سر کار احساس نارضایتی کند یا برعکس.

دکتر وست که همچنین مولف کتاب کم کردن وزن برای عاشقان غذا نیز هست گفت آخرین کتاب او، که در دورۀ پایانی از تاریخ شوالیه های معبد اتفاق می افتد و تحت تاثیر سفری به کوه میشل مقدس در فرانسه نوشته شده است، کامل در مورد مردمی یاری دهنده است که در جستجوی معنایند.

آیا وقت برای مطالۀ این کتاب را ندارید؟ نگران نباشید، در اینجا هفت قدم رسیدن به خوشحالی و حفظ آن به نقل از او ارائه می شود.

 1. کنار آمدن با استرس

با فهمیدن اینکه چگونه ما انسان ها دوست نداریم جواب سوال ها را بدانیم با استرس خود کنار بیایید.

او می گوید “در درجۀ اول، پیدا شدن کسی که قادر باشد جواب این سوال ها را بدهد مساله ای نادر است”

“به همین دلیل ما باید “نتیجه” را رها کنیم و اجازه دهیم تا یافتن جواب تبدیل به یک جستجو شود. جویندگی ها، طبق تعریف خود تنها به مرور زمان جواب داده می شوند”

 1. ریشه ناخشنودی را بیابید

دکتر وست گفت که هر زمان که مردم احساس ناخشنودی می کنند می بایست به خود گوشزد کنند که احساس ناخشنودی و نامیدی از نبود معنا و هدف به وجود می آیند.

همچنین بخوانید: چگونه خوشبخت شویم؟
 1. دوباره به رویاهای کودکی خود بازگردید

او پیشنهاد می کند که مردم به گذشته نگاه کنند و ببینند می خواستند وقتی بزرگ شدند چه کسی بشوند.

او می گوید “این نگاه را تا تمام آن چیز هایی که از هم اکنون برای آینده می خواهید ادامه دهید – همه چیز هایی که به آنها فکر کرده اید را بنویسید.  اکنون، این لیست را بر اساس اینکه کدام به شما احساس بهتری می دهد مرتب کنید – فعلا آنچه که ذهن شما با خود می گوید را نادیده بگیرید.”

 1. از چه کارهایی لذت میبرید؟

انجام دادن کارهای لذت بخش میتواند بهترین راهکار برای شما باشد.

وست می گوید “آن قسمت هایی از فعالیت های خود را که از آنها بیشتری لذت را برده اید یادداشت کنید. از کار تحقیقاتی لذت بردید، از بخش یاد دادن، یا از کار گروهی؟ به دنبال پروژه هایی باشید که در آنها زمان مثل برق می گذشت.”

 1. از کار روزانۀ خود استعفا ندهید.

تعداد زیادی از ما به سرزنش کردن شغل خود برای ناخشنودیمان متهم هستیم.

بر اساس حرف های دکتر وست، خوب است این را رها کنید و انرژی خود را جای دیگری بپذارید.

او می گوید “به خود جرات دهید تا در هر دو هفته سه ساعت را برای کارکردن در راستای آنچه که در قدم های قبلی شناختید بگذارید.”

“اگر که همیشه می خواستید یک عکاس باشید، در دورۀ مرتبط شرکت کنید – حتی شده در یک دورۀ آنلاین. و از این سه ساعت هم برای عکاسی با هر دوربینی که در دسترس دارید اختصاص دهید – حتی اگر لازم است با گوشیتان. “

 1. فرصت ها را ببینید

دکتر وست گفت که اهمیت دارد مردم به حرکت کردن و جلوتر رفتن ادامه دهند.

او می گوید

اگر که اینکار هیچ فایده ای برای شما ندارد، دوباره به قدم های 5 و 6 باز گردید. به کاری مشغول شوید.
حتی اگر که جواب نداد، شما به پیشروی ادامه می دهید و گزینه های مختلف را از لیست خود حذف می کنید.

 1. به ترس خود اجازه ندهید که شما را عقب نگاه دارد

طبق گفته های این مولف پرفروش، ترس از تغییر و ناشناخته بزرگترین موانعی است که باعث فاصله گرفتن مردم از بدست آوردن اهدافشان و یافتن خوشحالی می شود.

وست می گوید “در مواقع دیگر، این می تواند ترس ناشی از رها کردن آن رویاهایی باشد که دیگر بروی شما تاثیر ندارند.”

این در عین چالش برانگیز بودن، مسیر لازم نهایی لازم برای پیداکردن یک مسیر به سمت جلوست. به یاد داشته باشید که هر درسی شما را یک قدم به پیداکردن نهایی معنی و هدفی که در ادامۀ آن می آید نزدیکتر می کند.


منبع:آلامتو

  *

  • چگونه ژل مانیکور را پاک کنیم؟

   پاک کردن صحیح محصولات آرایشی یکی از نکات بسیار مهم در سلامت و زیبایی شماست که باید آنرا با دقت انجام دهید در این مقاله می‌خواهیم به روش صحیح پاک کردن ژل مانیکور در خانه بپردازیم: در مورد پا...

  • تناسب اندام زنان و نکاتی که باید بدانید

   زنان می‌توانند درست به اندازه مردان متناسب باشند اما آن سطح تناسب اندام، هرگز کاملا شبیه هم نخواهد بود. بدن زن با بدن مرد متفاوت است. مردان و زنان نه تنها سطوح هورمون‌های مختلفی دارند، بل...

  • طناب زدن چه مزایایی دارد؟

   چه برای سلامت و نشاط و تندرستی ورزش کنید و چه برای کاهش وزن سریع و رسیدن به اندام متناسب؛ طناب زدن یکی از بهترین تمرینات ورزشی برای شماست. به گزارش آلامتو به نقل از فیتنس مگزین؛ در طول تمری...

  • فواید انعطاف پذیری در بدن

   آیا می‌دانستید افرادی که ازلحاظ جسمی فعال هستند، معمولا انعطاف پذیرتر از آنهایی هستند که سبک زندگی بی تحرکی دارند؟ شخصی که غیر فعال است، عضلاتی ضعیف‌تر و با انعطاف کمتر دارد و هنگامیکه به ...

  با کسب سالها تجربه و کار در زمینه های مختلف اینترنت و برنامه نویسی بر آن شدیم تا این پرتال خبری هوشمند را برای رساندن آخرین اخبار سیاسی ، اقتصادی ، فناوری ، ورزشی و سلامت از منابع موثق ، به شما عزیزان عرضه کنیم

  • آذربایجان شرقی - تبریز
  • 9357375624 98+
  • info@Gazete.ir