• امروز:2,949
 • کل:4,970,489
تحقیق درباره رسانه های اجتماعی

تحقیق درباره رسانه های اجتماعی

محققان دانشگاه بریستول در بریتانیا از مجموعه ای از بیش از 800 میلیون پیام توییتری برای ارزیابی نحوه تغییر روحیه جمعی در طی 24 ساعت و در طول فصل استفاده کرده اند.

به گزارش خبرگزاری به نقل از medicalnewstoday؛ بیشترین تحقیق در این مورد تا به امروز توسط دکتر فابن دزوگانگ، پژوهشگر یادگیری ماشین انجام شده است.

او این تحقیق را با پروفسور عصب شناسی استافورد یعنی لایتمن و نلو کریستینینی استاد هوش مصنوعی در ریاضیات انجام داد.

یافته های آنها در نشریه رسمی Brain and Neuroscience Advances منتشر شده است.

ریتم های Circadian اغلب به عنوان "ساعت بدن" اطلاق می شوند. آنها بدن انسان را قادر می سازند نیازها در طول دوره نور و تاریکی هر روز را پیش بینی کند. یک ناحیه کوچک در هیپوتالاموس مغز، به نام SCN، بیشترین فعالیت روزانه را تنظیم می کند.

SCN به ویژه به تغییرات نور که در طلوع خورشید و غروب خورشید رخ می دهد، حساس است و سیگنال ها را از طریق هورمون و اعصاب به تمام بافت های بدن ما ارسال می کند. ریتم های Circadian بر روی خلق و خو نیز تاثیر می گذارد. درک تعامل بین سیگنال های نور، فصول و خلق، مهم است. نور نقش مهمی در زمینه های مختلف مغز دارد که در توجه و عملکرد شناختی نقش دارند. علاوه بر این، خلق و خوی بر روی موفقیت در دستیابی به اهداف نیز تاثیرگذار است که برای زندگی موفق ضروری است.

مقاله مرتبط: شبکه های اجتماعی و افسردگی

الگوهای خلق و خوی مثبت و منفی منحصر به فرد:

تیم تحقیقاتی از کاربران انگلستان 800 میلیون تویت ناشناس را از 33576 نقطه زمانی در طی مدت 4 سال جمع آوری کرد. پیام هایی با کلمات خاص فصلی همچون شاد، شگفت انگیز و تبریک که در فصل نو ارسال می شود بررسی گردید. سپس توییت ها برای کلمات مربوط به احساسات مثبت و منفی، همچنین غم و اندوه، خشم و خستگی تحلیل شد. دکتر دزوگانگ و همکاران الگوی متمایز از خلق و خوی مثبت و منفی را در طول 24 ساعت از روز یافتند.

این تیم معتقد است که این اولین مطالعه ای است که احساسات منفی را به خشم و غم تقسیم می کند و آن ها را با خستگی مقایسه می نماید.

چگونه زندگی مدرن سلامت جسمی و روانی ما را تحت تاثیر قرار می دهد؟

نشان داده شد که خشم در صبح در کمترین مقدار خود قرار داشت. ناراحتی و غم نیز در ابتدای صبح در کمترین مقدار خود قرار داشت و در ساعت 8 بعد از ظهر به حداکثر مقدار خود می رسید.

در ضمن، خستگی در ساعت 8 صبح در اوج خود بود و پس از آن کاهش شدید داشت. خلق و خوی مثبت به سرعت در صبح افزایش داشت. خستگی و خشم نیز توسط تغییر فصول بیشتر تحت تاثیر قرار نمی گیرد اما خلق و خوی مثبت و غم در پاسخ به تغییر شرایط تغییر پیدا می کند.

رسانه اجتماعی ابزار مفیدی در سلامت روحی است:

دکتر دزوگانگ می گوید: "تحقیقات ما الگوهای مدرن circadian را برای خلق مثبت و منفی نشان داد. "پروفایل خشم و خستگی در فصل های مختلف و یا بین روزهای هفته / آخر هفته به طور قابل توجهی ثابت بود."

او اضافه می کند الگوهایی که تحقیقات ما برای احساسات و غم و اندوه مثبت نشان داد، "تنوع بیشتری در پاسخ به این تغییر شرایط و سطح بالاتری از تعامل با شروع نور خورشید را نشان می دهد."

"این تکنیک هایی که ما در رسانه های اجتماعی نشان دادیم ابزار ارزشمندی برای مطالعه احساسات ما و درک تعاملات آنها در ریتم circadian است." دکتر فابن دزوگانگ

پروفسور لایتمن همچنین اضافه می کند که ریتم های circadian بسیاری از اختلالات روانی را تحت تاثیر قرار می دهند و تیم امیدوار است که تحقیقاتش دیگران را به استفاده از رسانه های اجتماعی برای بهبود درک شرایط مغز و سلامت روان تشویق کند.


منبع:آلامتو

نظرات

  نظر شما

  لطفا فیلدهای ستاره دار را پر کنید *

  ثبت شد منتظر تایید بمانید

  داغ

  • رژیم غذایی سالم برای مردان

   یک رژیم غذایی سالم مانند هرمی است که از ۶ پله حبوبات، سبزیجات، میوه، چربی و روغن‌ها، لبنیات و گوشت، ماکیان و ماهی تشکیل شده است. به گزارش آلامتو به نقل از سایت سلامت نیوز نوشت: هر چیزی که شم...

   ادامه
  • برای درمان کبد چرب چه بخوریم؟

   کبد وظایف مهم بسیاری در بدن دارد: خون را سم زدایی می کند، اولین جایی است که خون پس از مسیر گوارش به آن می رود، و همچنین کبد ترکیبات پروتئین و چربی های بسیار مهمی که بدن برای بقا به آنها نیا...

   ادامه
  • افزایش قد با حرکات کششی ستون فقرات

   از آنجا که شما نمی‌توانید رشد استخوانهایتان را با ورزش بیشتر کنید، بهترین کاری که می‌توانید انجام دهید تا قامتتان بلندتر بنظر بیاید، تقویت ماهیچه‌ها و افزایش انعطاف پذیری ستون فقراتتان است....

   ادامه
  • برای افزایش قد کودکان چه کنیم؟

   آیا به دنبال افزایش قد هستید ؟ قبل از هر چیزی یادتان باشد كه قد یك مساله ژنتیكی است. در واقع نقش ژن‌های مختلف روی قد شما تأثیر دارد. البته فراموش نكنید داشتن دو والدین كوتاه قد به این معنی ...

   ادامه
  با کسب سالها تجربه و کار در زمینه های مختلف اینترنت و برنامه نویسی بر آن شدیم تا این پرتال خبری هوشمند را برای رساندن آخرین اخبار سیاسی ، اقتصادی ، فناوری ، ورزشی و سلامت از منابع موثق ، به شما عزیزان عرضه کنیم

  اطلاعات تماس

  منتظر انتقادات و پیشنهادات و تبلیغات شما هستیم
  • آذربایجان شرقی - تبریز
  • 9357375624 98+
  • info@Gazete.ir