• :2,314
 • :4,466,272
چگونه با افسرده برخورد کنیم؟

چگونه با افسرده برخورد کنیم؟

اگر یک فرد افسرده را میشناسید که نیاز به صحبت کردن دارد بهتر است با برخی از جملات اشتباه در زمان صحبت با افراد افسرده آشنا شوید.

به گزارش آلامتو و به نقل از بدونیم؛ درست است که گهگاهی دلتان می خواهد به دوستتان کمک کنید و او را از افسردگی نجات دهید. اما نکته مهم این است که چه می گویید و حرف های شما چه نتیجه ای برای او به دنبال دارد. در اینجا برای شما چند جمله که ممکن است یک فرد افسرده را دچار اوضاع وخیم تری بکند آورده ام.

چرا ورزش نمی کنی؟ تمرین می تواند تو را از افسردگی نجات دهد.

دلیل مخرب بودن نظر: افسردگی نوعی بیماری درونی و ذاتی است. پیشنهاد ورزش و یا پیاده روی به افراد افسرده این نکته را به او می رساند که او تا کنون هیچ تلاشی برای مقابله با نشانه های افسردگی نکرده است. در واقع بیماری افسردگی ارتباطی به مسائل جسمی ندارد.

شاید به مسافرت احتیاج داری؟

دلیل مخرب بودن نظر: مسافرت راه درستی برای مقابله با افسردگی نیست. چون حس افسردگی حتی در طی سفر نیز همراهش خواهد بود و ممکن است او از اینکه حتی با سفر هم خوشحال نمی شود احساس بدتری داشته باشد.

درکت می کنم چون من هم بعد از آن واقعه ناراحت کننده که در زندگی ام داشتم خیلی افسرده شده بودم.

دلیل مخرب بودن نظر: ناراحتی و افسردگی دو مقوله کاملا مجزا بوده و هیچ ارتباطی به هم ندارند. پس فردی که به خاطر یک حادثه غم انگیز غمگین است را نمی توان گفت افسرده شده است.

تو خودت اینطور فکر می کنی

دلیل مخرب بودن نظر: این نظر شما باعث می شود که فرد افسرده فکر کند که در واقع خودش دارد مشکل خودش را کنترل می کند. به این معنی که اگر متفاوت فکر می کرد الان احساسش نیز متفاوت بود. پس درمورد ناراحتی های جسمی که در اثر افسردگی ایجاد شده ند چه میتوان گفت؟ آیا آن هارا هم کنترل میکند؟

اما به نظر خوشحال می آیی

دلیل مخرب بودن نظر: همه شما بهترین و شادترین ژشت را هنگام عکس گرفتن با دوستانتان در نظر می گیرید. افسرده ها هم همینطور هستند. به ظاهر شاد بودن کار خیلی آسانی است. ظاهر شاد هیچ کسی به این معنا نیسنت که هیچ مشکل درونی ندارد.

مشکلت را به من بگو شاید بتونم کمکی بکنم

دلیل مخرب ودن نظر: این جمله معمولا منظور خوبی را می رساند اما مطمئنا نتیجه خوبی نخواهد داشت. زبان و عمل شما همیشه باید یکی باشد. وقتی به دوستتان می گویید که به او کمک خواهید کرد حتما باید این کار را بکنید در غیر این صورت با تنجام ندادن وعده تان افسردگی او را دوچندان خواهید کرد.

اگر هیچ مشکلی نداری پس چرا ناراحتی؟

دلیل مخرب بودن نظر: این جمله شما فرد افسرده را عصبی می کند. حتی باعث نگرانی او نیز می شوید. در واقع افسردگی از یکسری وقایع نشات می گیرد که قدرت درک شما را کمی پایین می برد.

لبخند بزن و خوشحال باش

دلیل مخرب بودن نظر: این جمله شما نشان می دهد که دید کاملا اشتباهی به افسردگی دارید. مثل این می ماند که به یک انسان لنگ بگویید که چرا سعی نمی کنی راه بروی. افسردگی یک انتخاب نیست، اگر اینطور بود هیچوقت بیمارانی که از افسردگی رنج می برند این را انتخاب نمی کردند.


منبع:آلامتو

  *

  • تمرینات پلایومتریک چیست؟

   پلایومتریک که بعنوان تمرینات پرشی هم شناخته می‌شود، یک روش تمرینی است که بمنظور افزایش قدرت عضلانی و توان حرکات انفجاری طراحی شده و در اصل برای ورزشکاران المپیکی بوجود آمده است. تمرینات پلا...

  • قرص دارچین و کاهش وزن

   دارچین یک ادویه معطر است که در پخت و پز و همچنین برای طعم دادن به دسرها، نان‌ها و شیرینی‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ادویه از گیاهی گرفته می‌شود که به خانواده Cinnamomum تعلق دارد و ب...

  • مزایا و معایب قرص های لاغری و ورزش

   حفظ بدنی سالم و قوی، به کار و نظم و انضباط زیادی نیاز دارد. شما باید یک رژیم غذایی سالم داشته باشید و چند بار در هفته ورزش کنید. اما بعضی از افراد ترجیح می‌دهند که به جای ورزش، از قرص های ر...

  • بهترین روش ترک سیگار چیست؟

   بهترین روش ترک سیگار برای شما چیست؟ اگر سیگار را ترک کرده اید پس این مقاله را با دوستان سیگاری خود به اشتراک بگذارید و اگر هنوزهم در دام دود سیگار هستید با حوصله این مقاله را مطالعه کنید. ب...

  با کسب سالها تجربه و کار در زمینه های مختلف اینترنت و برنامه نویسی بر آن شدیم تا این پرتال خبری هوشمند را برای رساندن آخرین اخبار سیاسی ، اقتصادی ، فناوری ، ورزشی و سلامت از منابع موثق ، به شما عزیزان عرضه کنیم

  • آذربایجان شرقی - تبریز
  • 9357375624 98+
  • info@Gazete.ir