• :2,256
 • :4,466,214
گرمادرمانی بهتر است یا سرمادرمانی؟

گرمادرمانی بهتر است یا سرمادرمانی؟

آیا تابحال یک کیسه آب گرم را برای درمان اسیب دیدگی عضلات تست کرده اید؟ گرما یک درمان خانگی بدون خرج و موثر و درمقابل آن سرمادرمانی یک تسکین دهنده عالی است.

به گزارش آلامتو و به نقل از مجله تناسب اندام؛ آسیبها می توانند موجب وقفه در تمرین کردن شما شوند. با داشتن درک بهتری از آسیب خود و مداوای صحیح، می توانید دوباره فعال شوید.

به عنوان یک پزشک، برای یک آسیب حاد، یخ گذاشتن و برای یک آسیب مزمن، گرم کردن را پیشنهاد می کنم. متأسفانه، بیشتر ما تفاوت بین حاد و مزمن را نمی دانیم، بنابراین با هرچیزی که فکر می کنیم حس خوبی دارد، خود درمانی می کنیم. بهتر کردن فیزیولوژی بدن تان با استفاده ی صحیح از یخ و گرما در زمان مناسب، می تواند به کوتاه کردن روند ریکاوری کمک نماید.

فیزیولوژی یخ می تواند به بهترین نحو به صورت زیر شرح داده شود:

یخ، خونرسانی به عضلات را محدود می سازد. وقتی عضله سرد می شود، مقدار خون موجود در عضله کم می شود، چون فرآیند انقباض، آن را بیرون می راند. این برای کمک به کاهش کبودی، تورم و ناراحتی، فوق العاده است.

هنگامی که عضله گرم می شود و عروق خونی منبسط می شوند، خون تازه به سرعت جاری شده و آثار باقیمانده از آسیبها را پاکسازی کرده و فرآیند التیام را تحریک می کند. توصیه شده است که یخ فقط به مدت ۱۰ دقیقه در هر ساعت استفاده شود. هرچه امکان گردش (خون) بیشتر فراهم شود، بدن فرد سریعتر می تواند از آسیبهای حاد عضله (آسیبی که شروع حاد و دوره ی کوتاهی دارد) بهبودی یابد. همیشه یک حوله بین بدن و یخ قرار دهید تا از آسیب به پوست جلوگیری کنید. توجه داشته باشید که افزایش زمان قرار دادن یخ، اثری منفی بر بدن دارد.

کیسه آبگرم، یک ابزار درمانی بسیار خوب برای آسیبهای مزمن عضله (آسیبهایی که به مدت طولانی باقی می مانند) است. کیسه آبگرمی که در محل آسیب به کار گرفته می شود، عروق خونی را باز کرده و اجازه می دهد خون آزادانه تر جریان پیدا کند. به طور معمول، آسیب های مزمن، نوعی از ایسکمی (کم خونی) مرتبط با خود را دارند. ایسکمی برای التیام بخشیدن مضر است و کیسه آبگرم به کاهش آن کمک می کند. کیسه را حدود ۲۰ دقیقه در هر ساعت استفاده کنید و همیشه چندین حوله بین بدن و کیسه آبگرم، جهت جلوگیری از آسیب به پوست، قرار دهید.

اگر گرما را روی آسیب حاد یا یخ را روی آسیب مزمن قرار دهید چه اتفاقی می افتد؟

به این سناریو فکر کنید. شما دهان خود را با یک فنجان قهوه ی داغ می سوزانید آیا یک قطعه یخ را می مکید یا باز هم قهوه ی داغ می نوشید؟ یخ، التهاب سوختگی را کاهش می دهد و پاسخ عصبی را کم می کند که باعث کمی احساس خوب می شود. این قضیه با آسیب عضله کمی تفاوت دارد، در اینکه گرما در ابتدای کار، حتی با اینکه التهاب و ورم را زیاد می کند، حس خوبی دارد.

سپس، هنگامی که گرما برداشته شد، محل آسیب به طور معمول بیشتر از حالتی که آن را به حال خود رها کنید، دردناک می شود. در نهایت، شما زمانی که از گرما برای یک آسیب حاد استفاده می کنید، نشانه های خود را گسترش می دهید و چرخه ی التیام را به تأخیر می اندازید. در یک آسیب مزمن، استفاده از یخ در حالیکه گرما پیشنهاد می شود، می تواند اثرات درمانی را که گرما از خود نشان می دهد، به تأخیر بیندازد.


منبع:آلامتو

  *

  • تمرینات پلایومتریک چیست؟

   پلایومتریک که بعنوان تمرینات پرشی هم شناخته می‌شود، یک روش تمرینی است که بمنظور افزایش قدرت عضلانی و توان حرکات انفجاری طراحی شده و در اصل برای ورزشکاران المپیکی بوجود آمده است. تمرینات پلا...

  • قرص دارچین و کاهش وزن

   دارچین یک ادویه معطر است که در پخت و پز و همچنین برای طعم دادن به دسرها، نان‌ها و شیرینی‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ادویه از گیاهی گرفته می‌شود که به خانواده Cinnamomum تعلق دارد و ب...

  • مزایا و معایب قرص های لاغری و ورزش

   حفظ بدنی سالم و قوی، به کار و نظم و انضباط زیادی نیاز دارد. شما باید یک رژیم غذایی سالم داشته باشید و چند بار در هفته ورزش کنید. اما بعضی از افراد ترجیح می‌دهند که به جای ورزش، از قرص های ر...

  • بهترین روش ترک سیگار چیست؟

   بهترین روش ترک سیگار برای شما چیست؟ اگر سیگار را ترک کرده اید پس این مقاله را با دوستان سیگاری خود به اشتراک بگذارید و اگر هنوزهم در دام دود سیگار هستید با حوصله این مقاله را مطالعه کنید. ب...

  با کسب سالها تجربه و کار در زمینه های مختلف اینترنت و برنامه نویسی بر آن شدیم تا این پرتال خبری هوشمند را برای رساندن آخرین اخبار سیاسی ، اقتصادی ، فناوری ، ورزشی و سلامت از منابع موثق ، به شما عزیزان عرضه کنیم

  • آذربایجان شرقی - تبریز
  • 9357375624 98+
  • info@Gazete.ir