• امروز:4,506
 • کل:5,192,200
سبک زندگی برای افراد که کم کاری تیروئید دارند

سبک زندگی برای افراد که کم کاری تیروئید دارند

در صورت رعایت نکات زیر به راحتی میتوانید کم کاری تیروئید خود را کنترل کرده و از زندگی لذت ببرید.

به گزارش آلامتو و به نقل از مجله تناسب اندام؛ داشتن یک سبک‌ زندگی تقریبا سالم ‌‌‌‌‌‌‌‌‌می‌تواند به شما کمک کند کم کاری تیروئید را مدیریت کنید. یک سبک زندگی سالم شامل خوب غذا خورن و ورزش کردن است. برای آنکه با وجود کم‌کاری تیروئید به خوبی زندگی کنید، چه کارهای دیگری ‌‌‌‌‌‌‌‌‌می‌توانید انجام دهید؟در این مقاله به ۴ نکته سبک‌زندگی برای مبتلایان به کم‌کاری‌ تیروئید‌‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌پردازیم.

تیروئید شما کم کار است

کم‌کاری‌تیروئید باعث احساس خستگی و تنبلی ‌‌‌‌‌‌‌‌‌می‌شود و علاوه بر مشکلات دیگر تمرکز کردن را نیز دشوار ‌‌‌‌‌‌‌‌‌می‌کند حتی وقتی که شما لووتیروکسین مصرف ‌‌‌‌‌‌‌‌‌می‌کنید. لووتیروکسین یک نوع درمان جایگزینی هورمون تیروئید و رایج ترین درمان برای کم‌کاری‌تیروئید.

شما برای کنترل کم‌کاری‌تیروئیدتان چه کارهای دیگری ‌‌‌‌‌‌‌‌‌می‌توانید انجام دهید؟ برای یادگرفتن ۴ نکته مربوط به سبک زندگی که ‌‌‌‌‌‌‌‌‌می‌تواند به شما علی‌رغم کم‌کاری‌تیروئید کمک کند تا به خوبی زندگی کنید، مطالب زیر را بخوانید.

چه چیزی باید بخورید

در حالی‌که یک رژیم غذایی مخصوص برای کم‌کاری‌تیروئید وجود ندارد اما شما باید وعده‌های غذایی‌تان را بر سبزیجات، میوه‌ها، غلات سبوس دار، پروتئین خالص و چربی‌های سالم متمرکز کنید و برای پایدار نگه‌داشتن سطح انرژی‌تان در طول روز از وعده‌های غذایی کوچک استفاده کنید.

افزایش‌ وزن یک علامت شایع کمکاری‌تیروئید است. بنابراین خوب غذا خوردن ‌‌‌‌‌‌‌‌‌می‌تواند به شما کمک کند وزن مناسب را نیز حفظ کنید. برخی مواد غذایی (به عنوان مثال مواد غذایی پرفیبر) و مکمل‌ها(به عنوان مثال آهن و کلسیم) ‌‌‌‌‌‌‌‌‌می‌توانند بر نحوه جذب لووتیروکسین توسط بدن شما تاثیر بگذارند، بنابراین با پزشکتان در مورد این غذاها و مکمل‌ها صحبت کنید.

مقاله مرتبط: رژیم لاغری برای کم کاری تیروئید

پیاده‌روی، وزنه‌برداری و یوگا

شما ‌‌‌‌‌‌‌‌‌می‌دانید که ورزش چقدر برایتان مفید است. اما آیا به اندازه کافی ورزش ‌‌‌‌‌‌‌‌‌می‌کنید؟اگر اینطور است، آیا به قدر کافی به صورت ترکیبی ورزش ‌‌‌‌‌‌‌‌‌می‌کنید؟ورزش ‌‌‌‌‌‌‌‌‌می‌تواند انرژی را افزایش دهد، استرس را کاهش دهد و به شما کمک کند وزن مناسب را حفظ کنید(تمام اینها مزایای مه‌‌‌‌‌‌‌‌‌می‌هستند به خصوص اگر کم‌کاری‌تیروئید دارید. )

این ۳ نوع تمرین را انجام دهید: هوازی (یا همان کاردیو)، قدرتی و انعطاف‌پذیری. این تمرینات را امتحان کنید: پیاده‌روی، وزنه‌برداری سبک و یوگا. قبل از امتحان کردن یک برنامه ورزشی جدید با پزشکتان صحبت کنید.

از مراقبه تا ماساژ

آیا اخیرا به شما گفته شده که استراحت کنید؟ اگر چنین است، شما احتمالا با خودتان فکر کرده‌اید که «چگونه ‌‌‌‌‌‌‌‌‌می‌توانم استراحت کنم، وقتی میلیون‌ها کار برای انجام دادن دارم؟» وقت این است که خودتان را در الویت قرار دهید.

داشتن یک بیماری مزمن حتی اگر تحت درمان باشد و شما زیر نظر پزشک باشید ‌‌‌‌‌‌‌‌‌می‌تواند استرس‌زا باشد. استرس ‌‌‌‌‌‌‌‌‌می‌تواند تاثیر منفی بر سلامت کلی شما بگذارد. برای مقابله با استرس، در یک برنامه ماساژ هفتگی ثبت نام کنید یا روزانه یک جلسه ۵ دقیقه‌ای تنفس عمیق یا مدیتیشن را در برنامه‌تان قرار دهید.

امشب زود به رختخواب بروید

اگر کم‌کاری‌تیروئید داشته باشید احتمالا تمام روز احساس خستگی ‌‌‌‌‌‌‌‌‌می‌کنید. چه چیزی ‌‌‌‌‌‌‌‌‌می‌تواند به شما کمک کند؟ تهیه یک برنامه خواب و پایبندی به آن مفید است. هر روز در یک زمان مشخص به رختخواب بروید و بیدار شوید از جمله در آخر هفته‌ها. به طور کلی بهترین میزان خواب شبانه بین ۷ و ۹ ساعت است.

اگر در به خواب‌رفتن یا خوابیدن مشکل دارید با پزشکتان در مورد سایر راه‌های مفید برای کمک به خوابیدن‌تان صحبت کنید.

راهنمایی‌های ذکر شده در بالا بخشی از هر سبک‌زندگی سالمی ‌‌هستند. اگرچه هیچ درمانی برای کم‌کاری‌تیروئید وجود ندارد اما مصرف دارویتان به همراه به کارگیری این تغییرات سبک زندگی ‌‌‌‌‌‌‌‌‌می‌تواند به شما کمک کند زندگی سال‌‌‌‌‌‌‌‌‌می‌داشته باشید.


منبع:آلامتو

نظرات

  نظر شما

  لطفا فیلدهای ستاره دار را پر کنید *

  ثبت شد منتظر تایید بمانید

  داغ

  • روانشناسی خواب + 6 نوع شخصیت و نحوه خوابیدن آنها

   آیا شما سحرخیز هستید؟ کمال گرایید؟ برونگرایید؟ ” نوع شخصیت” شما می‌تواند در زمان بیداری و هشیاری تاثیر زیادی روی شیوه تعامل شما با دنیا داشته باشد، اما روی عادات خواب شما هم اثرا...

   ادامه
  • تکنیک ها و شیوه های کاهش اضطراب

   اضطراب معمولا نتیجه استرسی است که از تغییرات اساسی مانند جابه‌جا شدن یا شروع یک شغل جدید سرچشمه می‌گیرد. اضطراب می‌تواند نگرانمان کند و احساس عصبی بودن، تنش، تندخویی و تحریک پذیری و واکنش‌پذ...

   ادامه
  • چرا همیشه احساس خستگی و خواب میکنم؟

   دیشب 8 ساعت کامل خوابیده‌اید و صبح زود بیدار شده‌اید، یک صبحانه کامل میل نموده و آماده رفتن به سر کار هستید اما احساس خستگی شدید شما را کلافه کرده است !! اگر نمی‌دانید چرا اینقدر خسته‌اید، ...

   ادامه
  • برای لاغر شدن چه بخوریم؟

   مواد غذایی خیلی خوبی هستند که استخوا‌ن‌ سازی می‌کنند، از ابتلا به بیماری‌های مزمن جلوگیری می‌کند، بینایی شما را تقویت می‌کنند و حتی ذهنتان را نیز تیز و فعال نگه می‌دارد. اما آیا می‌دانستید ...

   ادامه
  با کسب سالها تجربه و کار در زمینه های مختلف اینترنت و برنامه نویسی بر آن شدیم تا این پرتال خبری هوشمند را برای رساندن آخرین اخبار سیاسی ، اقتصادی ، فناوری ، ورزشی و سلامت از منابع موثق ، به شما عزیزان عرضه کنیم

  اطلاعات تماس

  منتظر انتقادات و پیشنهادات و تبلیغات شما هستیم
  • آذربایجان شرقی - تبریز
  • 9357375624 98+
  • info@Gazete.ir