• :560
 • :4,159,296
آمریکا بانک روسی را به دلیل مراوده با کره شمالی تحریم کرد

آمریکا بانک روسی را به دلیل مراوده با کره شمالی تحریم کرد

وزارت خزانه داری آمریکا جمعه مجازات های جدیدی را علیه یک بانک روسی وضع کرد. بانک آگروسیوز از سوی مقامات آمریکایی به تسهیل در ...

وزارت خزانه داری آمریکا جمعه مجازات های جدیدی را علیه یک بانک روسی وضع کرد. بانک آگروسیوز از سوی مقامات آمریکایی به تسهیل در انجام یک «تراکنش مهم» توسط یک بانک تحت تحریم کره شمالی متهم شده است.

استیون مانوچیان، وزیر خزانه داری آمریکا روز چهارشنبه در بیانیه ای اعلام کرد: «ایالات متحده آمریکا برای بستن راه ورود درآمدهای غیرقانونی به کره شمالی همچنان به اجرای تحریم های وضع شده از سوی کاخ سفید و سازمان ملل متحد پایبند است.»

شورای امنیت سازمان ملل متحد سال ۲۰۱۷ میلادی به پیشنهاد واشنگتن مجازات های سنگینی را بر ضد پیونگ یانگ به تصویب رساند که در عمل این کشور را به انزوای کامل رساند.

تحریم های کره شمالی برغم نزدیک شدن واشنگتن و پیونگ یانگ هنوز بر جای خود باقی است. هان جانگ سو، نماینده بانک دولتی کره شمالی Foreign Trade Bank در مسکو به همین دلیل همچنان تحت تحریم های آمریکا و سازمان ملل متحد قرار دارد و تراکنش حساب وی در بانک آگروسیوز Agrosoyuz زمینه اعمال مجازات بر ضد این بانک روسی را فراهم کرده است.

در بیانیه وزارت خزانه داری آمریکا آمده است که بانک آگروسیوز از سال ۲۰۰۹ تاکنون به دفعات با کره شمالی داد و ستد بانکی انجام داده است.

به نظر می رسد ایالات متحده آمریکا بدون توجه به وعده مقامات کره شمالی همچنان فشار را بر این کشور حفظ کرده تا بتواند هر چه زودتر به هدف خود در خلع سلاح کامل هسته ای پیونگ یانگ نزدیک شود.

مایک پمپئو: «هنوز تا هسته ای زدایی کامل کره شمالی راه باقی است»

این درحالیست که مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا روز جمعه در سنگاپور اعتراف کرد که برغم فشار واشنگتن به پیونگ یانگ برای عمل به وعده هایش «هنوز تا هسته ای زدایی کامل کره شمالی راه باقی است.»

وزیر امور خارجه آمریکا از سوی کشورش ماموریت دارد تا بر اجرای تعهدات صورت گرفته در جریان دیدار تاریخی دونالد ترامپ و کیم جونگ اون نظارت کند. رهبر کره شمالی در جریان مذاکرات با طرف آمریکایی وعده داده که شبه جزیره کره را به کلی از سلاح های هسته ای پاکسازی کند. این وعده بزرگ و مبهم در حالی داده شده که سران کاخ سفید به روشنی و به طور مشخص خواهان خلع سلاح کامل، راستی آزمایی شده و برگشت ناپذیر کره شمالی هستند.

آقای پمپئو که برای شرکت در همایش اتحادیه کشورهای جنوب شرق آسیا به سنگاپور سفر کرده در خصوص روند اجرایی شدن نتیجه گفتگوها با کره شمالی تصریح کرد: «بر اساس آنچه مشاهده می شود هنوز تا رسیدن به نقطه ای که مد نظر ماست راه زیادی باقی است.»

وزیر خارجه آمریکا در پاسخ به سوالی از سوی خبرنگاران مبنی بر اینکه کره شمالی همچنان به ساخت موشک و مواد هسته ای ادامه می دهد، یادۀآورد شد: «کیم جونگ اون طبق آنچه قطعنامه‌های سازمان ملل متحد بر آن تاکید دارد متعهد به هسته ای زدایی کامل کشورش شده است.»

مایک پمپئو درادامه برای دادن پاسخ منفی غیر مستقیم به این سوال گفت: «در صورتی که آنها بر خلاف وعده هایشان عمل کنند ناقض قطعنامه های سازمان ملل متحد معرفی می شوند.»

ری یونگ هو، وزیر امور خارجه کره شمالی نیز از جمله شرکت کنندگان در همایش اتحادیه کشورهای جنوب شرق آسیا (آسه آن) است. نشست های منطقه ای پیش بینی شده در چارچوب این همایش قرار است روز شنبه به پایان برسد.

وزارت امور خارجه آمریکا احتمال ملاقات میان مایک پمپئو و همتای کره شمالی وی را منتفی ندانسته است.


منبع:ایران جیب

  *

  • فروش تیبای ۱۴۰ میلیونی در سوریه

   مدیرعامل شرکت سایپا در سوریه با اعلام اینکه شرکت سایپا ارزان‌ترین خودروی بازار سوریه را تولید می‌کند، گفت: قیمت پراید در سوریه ۱۳۲ میلیون تومان و تیبا ۱۴۰ میلیون تومان به فروش می‌رسد. ...

  • ماجرای عدم فروش سیم‌کارت به افغانستانی‌ها چیست؟

   مدت‌هاست که خبرها و گزارش‌هایی پیرامون «عدم فروش سیم‌کارت به اتباع خارجی مخصوصا افغانستانی‌ها» منتشر می‌شود، اما در حالیکه اظهارنظرهای رسمی درباره این موضوع صورت گرفته، ظاهراً این ماجرا تمام...

  • دستور قطع خدمات بیمه‌ای به «بیمارستان ایرانیان» در امارات

   اداره بهداشت دبی در اقدامی همسو با واشنگتن به تازگی در نامه‌ای از شرکت‌های بیمه گذار خواسته تا ارائه خدمات به بیمارستان ایرانیان را متوقف کنند. به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس...

  • تعطیلی واحدهای قطعه سازی با ممنوعیت ورود قطعات به کشور

   عضو هیئت مدیره انجمن صنایع همگن، نیرومحرکه و قطعه سازی گفت: در حال حاضر چندین کانتینر مواد اولیه و قطعه در گمرک باقی مانده که اجازه ورود به کشور را ندارند و با موانعی که بر سر راه بازرگانان ...

  با کسب سالها تجربه و کار در زمینه های مختلف اینترنت و برنامه نویسی بر آن شدیم تا این پرتال خبری هوشمند را برای رساندن آخرین اخبار سیاسی ، اقتصادی ، فناوری ، ورزشی و سلامت از منابع موثق ، به شما عزیزان عرضه کنیم

  • آذربایجان شرقی - تبریز
  • 9357375624 98+
  • info@Gazete.ir