• امروز:10,209
 • کل:12,632,103
ذخایر غول‌های نفتی یک چهارم آب رفت

ذخایر غول‌های نفتی یک چهارم آب رفت

ذخایر نفت شرکت‌های نفتی بین‌المللی بزرگ در پنج سال گذشته ۲۵ درصد کاهش پیدا کرده است که می‌تواند چالشی برای تولید و درآمد این شرکت‌ها در سال‌های آینده باشد.

به گزارشخبرگزاری به نقل از ایسنا، میانگین عمر ذخایر نفت بزرگترین شرکت‌های نفتی بین‌المللی جهان شامل اکسون، شورون، کونوکو فیلیپس و ابرغولهای اروپایی تا پایان سال ۲۰۲۰ به ۹.۵ سال رسید که ۲۵ درصد کاهش در مقایسه با میانگین عمر ذخایر نفت پیش از ریزش قبلی قیمت نفت در سال ۲۰۱۵ را نشان می دهد.

گروه مالی سیتی در یادداشتی نوشت: میانگین عمر ذخایر نفت شرکت‌های نفتی بین المللی اکنون ۲۵ درصد کمتر از پیش از ریزش قیمت نفت در سال ۲۰۱۵ است و کاهش ذخایر این شرکت‌ها یک چالش ظهور یافته برای این صنعت و سودآوری اش به شمار می رود.

به گفته تحلیلگران سیتی، رابطه میان ذخایر و درآمد را به هیچ وجه نمی‌توان نادیده گرفت. بنابراین ما بر این باوریم که تحلیل روند ذخایر نفت، شاخص بسیار مهم سلامت یک کسب و کار به شمار می رود.

ذخایر کمتری که ابرغولهای نفتی در گزارش‌های اخیر خود اعلام کردند، تا حدودی به دلیل ریزش قیمت و تقاضا برای نفت در سال ۲۰۲۰ بوده که همه آنها را ناچار کرد ارزش داراییهای خود را میلیاردها دلار کاهش دهند. به عنوان مثال ذخایر قطعی شرکت شل در سال ۲۰۲۰ به میزان ۱.۹۷۲ میلیارد معادل بشکه نفت کاهش یافت و به ۹.۱۲۴ میلیارد معادل بشکه نفت در ۳۱ دسامبر ۲۰۲۰ رسید.

طبق گزارش سالانه شل، ذخایر قطعی توسعه ‌نیافته شل به میزان ۹۳۲ میلیون معادل بشکه نفت کاهش پیدا کرده و به ۱.۳۵۵میلیارد معادل بشکه نفت در سال گذشته رسید.

شرکت اکسون نیز به نوبه خود ذخایر نفتش را تقریبا یک سوم کاهش داد که قابل توجه ترین بازبینی ذخایر در تاریخ مدرن این شرکت بود.

بر اساس گزارش اویل پرایس، شرکت فرانسوی توتال اوایل امسال هشدار داد کمبود سرمایه گذاری در اکتشاف نفت و گاز می تواند کمبود جدی عرضه تا سال ۲۰۲۵ ایجاد کند.


منبع:اقتصاد آنلاین

نظرات

  نظر شما

  لطفا فیلدهای ستاره دار را پر کنید *

  ثبت شد منتظر تایید بمانید

  داغ

  • حادثه رانندگی ۳جوان را به کام مرگ کشاند

   حادثه رانندگی در محور بناب_مراغه منجر به مرگ سه جوان شد. به گزارشخبرگزاری به نقل از ایسنا، وحید شادی نیا، سخنگوی اورژانس آذربایجان شرقی در گفت‌وگو با خبرنگاران، در تشریح ...

   ادامه
  • چگونه از پرخوری عصبی پیشگیری کنم؟

   پرخوری عصبی یا استفاده از غذا برای تسکین احساسات، اعم از غم، عصبانیت، احساس گناه، ترس یا اضطراب مشکلی رایج است. اما چرا پرخوری عصبی اتفاق می‌افتد؟ این اتفاق می‌افتد، زیرا سریعترین راه برای ا...

   ادامه
  • منچسترسیتی قهرمان لیگ برتر انگلیس شد

   با شکست خانگی یونایتد برابر لسترسیتی، منچسترسیتی به عنوان قهرمانی لیگ برتر انگلیس در فصل جاری دست یافت. به گزارشخبرگزاری به نقل از ایسنا، در ادامه دیدارهای لیگ برتر انگلیس یک دیدار...

   ادامه
  • یک کارگردان سینما بر اثر کرونا درگذشت

   عبدالحسین بلنده، کارگردان سینما، امروز بر اثر ابتلا به کرونا درگذشت. به گزارشخبرگزاری به نقل از مهر، عبدالحسین بلنده، کارگردان سینما، ظهر امروز (۲۱ اردیبهشت‌)، در سن ۶۵ سالگ...

   ادامه
  با کسب سالها تجربه و کار در زمینه های مختلف اینترنت و برنامه نویسی بر آن شدیم تا این پرتال خبری هوشمند را برای رساندن آخرین اخبار سیاسی ، اقتصادی ، فناوری ، ورزشی و سلامت از منابع موثق ، به شما عزیزان عرضه کنیم

  اطلاعات تماس

  منتظر انتقادات و پیشنهادات و تبلیغات شما هستیم
  • آذربایجان شرقی - تبریز
  • 9357375624 98+
  • info@Gazete.ir