• امروز:3,079
 • کل:9,454,878
افتتاح بزرگترین مجتمع تولید آلومینیوم کشور، با عاملیت بانک صادرات ایران

افتتاح بزرگترین مجتمع تولید آلومینیوم کشور، با عاملیت بانک صادرات ایران

​بزرگترین مجتمع تولید آلومینیوم کشور (پنجشنبه ۴ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹) ‌با حضور رییس جمهوری و وزیر صمت با عاملیت بانک صادرات ایران افتتاح خواهد شد.

به گزارشخبرگزاری به نقل از بانک صادرات، بزرگترین و مدرن ترین مجتمع تولید آلومینیوم کشور (پنجشنبه ۴ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹) توسط رییس جمهوری افتتاح خواهد شد. این پروژه با ارزش سرمایه گذاری ۱.۲ میلیارد دلار با عاملیت بانک صادرات ایران و همکاری سندیکای بانکی با تامین سرمایه از طریق منابع خارجی و با سرمایه گذاری شرکت سرمایه گذاری غدیر و سازمان ایمیدرو ساخته و ایجاد شده است.

این پروژه در منطقه انرژی‌بر لامرد با ظرفیت ایجاد ۶۵۰۰ تن مستقیم و غیر مستقیم در دو فاز اول با ۳۰۰ هزار تن تولید سالیانه آلومینیوم افتتاح خواهد شد.

کلیه مراحل ساخت این پروژه با توانمندی پیمانکاران داخلی و با همکاری شرکت های خارجی بوده و نیروهای بومی برای این پروژه از طریق آزمون رسمی جذب و در خارج از کشور آموزش داده شده اند.

در همین راستا، ‌ علی عبداله نژاد، مدیر عامل شرکت مجتمع آلومینیوم جنوب به مناسبت افتتاح رسمی مجتمع آلومینیوم جنوب در پیامی دراین باره، اظهار داشت: افتتاح بزرگترین مجتمع تولید آلومینیوم کشور با دستور ریاست جمهوری و با حضور وزیر صمت، گامی بزرگ در صنعت آلومینیوم کشور است و نقش مهم و تأثیرگذاری در رشد و توسعه صنعتی جنوب استان فارس شهرستان لامرد را به همراه خواهد داشت.

وی افزود: اجرای این طرح بزرگ صنعت آلومینیوم با تلاش و پیگیری جدی سهامداران این شرکت و با پشتیبانی و حمایت شرکت سرمایه گذاری غدیر، شرکت سرمایه گذاری غدیر از یک طرف و حمایت و پشتیبانی ایمیدرو و شرکت مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب به ثمر نشسته است.

آنطور که درباره شرکت مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب گزارش هایی ارائه شده، شرکت سرمایه گذاری غدیر ۵۱ درصد و سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) نیز ۴۹ درصد سهام این شرکت را در اختیار دارند.

میزان اشتغال زایی بهره برداری فاز اول طرح تعداد۱۵۰۰ نفر بصورت مستقیم و۵۰۰۰ نفر بصورت غیرمستقیم خواهد بود و تا پایان فروردین ماه و از طریق برگزاری آزمون و انجام مصاحبه های تخصصی، تعداد ۴۶۳ نفر و عمدتا از نیروهای بومی منطقه، در واحد بهره برداری طرح مشغول بکار شده اند.


منبع:اقتصاد آنلاین

نظرات

  نظر شما

  لطفا فیلدهای ستاره دار را پر کنید *

  ثبت شد منتظر تایید بمانید

  داغ

  • سرطانی که نشانه‌اش نفخ معده است!

   نفخ معده و باد بیش از حد شکم به دلایل مختلف ایجاد می‌شود و شما را آزار می‌دهد ، دلایلی غیرطبیعی و دور از ذهن شما می‌توانند در این مشکل دخیل باشند. به گزارش خبرگزاری  به ن...

   ادامه
  • ریزش شدید قیمت طلای‌جهانی

   با تقویت تردیدها در مورد اجرای اقدامات محرکی از سوی سیاست گذاران فدرال رزرو و تقویت دلار، قیمت طلا به کمترین میزان در نزدیک به دو هفته گذشته کاهش یافت. به گزارشخبرگزاری به نقل از ف...

   ادامه
  • بیت‌کوین کمتر از ۱۰هزار دلار می‌شود؟

   ارزش بیتکوین مجددا در آستانه عقب رفتن از کانال ۱۰هزار دلاری قرار گرفت. به گزارشخبرگزاری به نقل از ایسنا، غلبه جو ناامیدی روی معامله گران و ریزش شدید شاخص های بورسی و طلا باعث شد تا...

   ادامه
  • لیر ترکیه به خاک سیاه نشست

   نگرانی از مساله لیبی باعث ریزش مجدد ارزش لیر شد. به گزارشخبرگزاری به نقل از ایسنا، پس از چندین بار هشدار اتحادیه اروپا به ترکیه بر سر مساله لیبی، این اتحادیه یک شرکت ترک را به اتها...

   ادامه
  با کسب سالها تجربه و کار در زمینه های مختلف اینترنت و برنامه نویسی بر آن شدیم تا این پرتال خبری هوشمند را برای رساندن آخرین اخبار سیاسی ، اقتصادی ، فناوری ، ورزشی و سلامت از منابع موثق ، به شما عزیزان عرضه کنیم

  اطلاعات تماس

  منتظر انتقادات و پیشنهادات و تبلیغات شما هستیم
  • آذربایجان شرقی - تبریز
  • 9357375624 98+
  • info@Gazete.ir