• امروز:8,507
 • کل:9,378,850
تأثیر پذیری محدود نوری از افت قیمت نفت/ خرید پتروشیمی هنگام در راستای تنوع بخشی به سبد محصولات است

تأثیر پذیری محدود نوری از افت قیمت نفت/ خرید پتروشیمی هنگام در راستای تنوع بخشی به سبد محصولات است

به دلیل افت قیمت نفت و محصولات پتروشیمی، نرخ خوراک گازی نیز کاهش یافت و ثبات در مارجین یا اختلاف قیمت‌ها باعث شده تا افت محسوسی در درآمد و سودآوری پتروشیمی‌ها رخ ندهد.

خبرگزاری - مریم علیزاده؛ مدیرعامل پتروشیمی نوری طی نشست خبری که بصورت آنلاین برگزار شد به طرح و بررسی جدیدترین اقدامات انجام شده در این پتروشیمی پرداخت.

خرید پتروشیمی هنگام در راستای تنوع بخشی به سبد محصولات است

نقی صانعی در ابتدا با اشاره به تنوع بخشی به سبد محصولات پتروشیمی نوری گفت: از آنجاکه تولیدات نوری در حوزه محصولات اروماتیک است، به منظور تنوع بخشی و کاهش ریسک، اقدام به خرید پتروشیمی هنگام کردیم. وی در ادامه افزود: مزیت رقابتی این طرح از نظر موقعیت جغرافیایی و همچین دسترسی به خوراک گاز سبب خواهد شد تا در مجموع سودآوری افزایش یابد.

بهره‌برداری از واحد آمونیاک و اوره پتروشیمی هنگام تا سال ١۴٠١

مدیرعامل پتروشیمی نوری همچنین در مورد زمان بهره‌برداری از طرح هنگام نیز گفت: مطابق با برنامه‌ریزی های انجام شده واحد آمونیاک این طرح تا سال ١۴٠٠ و واحد تولید اوره تا سال ١۴٠١ به بهره برداری خواهد رسید چراکه تمام تجهیزات مورد نیاز این پتروشیمی خریداری شده و مشکلی از این جهت وجود ندارد.

وی در مورد تامین مالی خرید پتروشیمی هنگام نیز گفت: بخشی از مبلغ مورد نیاز این طرح از طریق مزایده و به صورت نقدی پرداخت شده و بخشی به صورت قسطی و قسمتی از طریق وام تامین شد.

افزایش سرمایه نوری از محل سود انباشته

صانعی در خصوص افزایش سرمایه شرکت نیز گفت: در تلاشیم تا پیش از برگزاری مجمع سالانه از محل سود انباشته اقدام به افزایش سرمایه کنیم که البته در حال حاضر نمی توان در مورد درصد دقیق افزایش سرمایه اظهارنظر کرد.

افزایش ١٠درصدی تولید پارازایلین در تابستان امسال

صانعی در مورد افزایش احتمالی تولید پارازایلین در این مجموعه نیز گفت: باتوجه به اقدامات صورت پذیرفته، پیش بینی می‌شود در تابستان سال جاری تولید محصول اصلی مجتمع یعنی پارازایلین ١٠ درصد افزایش یابد.

تأثیر کرونا بر صادرات نوری

وی در پاسخ به سوالی در مورد تاثیر ویروس بر صادرات شرکت نیز گفت: در برنامه‌های صادراتی شرکت در ٢ ماه گذشته که زمان شیوع کرونا ویروس بود، خللی ایجاد نشده و سودآوری را با تغییرات کاهشی مواجه نکرده است.

رشد قیمت نوری از زمان عرضه اولیه

مدیرعامل پتروشیمی نوری در خصوص رشد سهام این شرکت اضافه کرد: نوری شرکتی بنیادی بوده که سود عملیاتی آن ناشی از  تولید است. وی افزود: از تیرماه ۹۸، سهام نوری رشدی ۱۵۴ درصدی را در کارنامه خود به ثبت رسانده است.


منبع:اقتصاد آنلاین

نظرات

  نظر شما

  لطفا فیلدهای ستاره دار را پر کنید *

  ثبت شد منتظر تایید بمانید

  داغ

  • شکست الدحیل به نفع پرسپولیس

   در گروه C رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا، تیم الدحیل از شارجه امارات ۴بر دو شکست خورد تا وضعیت رقابت این گروه از حساسیت بیشتری برخوردار شود. به گزارش خبرگزاری  به نقل از ایس...

   ادامه
  • ثبات صادرات فرش دستباف با وجود تحریم‌ها

   رییس مرکز ملی فرش ایران گفت: با وجود تداوم تحریم‌ها و تاثیرگذاری کرونا'>ویروس کرونا، اما میزان صادرات صنعت فرش دستباف کاهش نیافته، هرچند برخی قوانین سختگیرانه داخلی، دست ‌و پا گیر است. ...

   ادامه
  • عزم مدیران بانکی جهت سرمایه‌گذاری در صنعت حمل‌و‌نقل ریلی

   نشست صمیمانه وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت راه آهن با مدیران بانک‌های کشور به منظور تقدیر از بانک‌های عامل همکار با شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران به‌خاطر گسترش همکاری‌ها در صنعت حمل ...

   ادامه
  • آخرین وضعیت شوماخر

   آخرین وضعیت شوماخر...

   یک پزشک سوییسی اعلام کرد راننده آلمانی در وضعیت نباتی قرار دارد. به گزارشخبرگزاری به نقل از ایسنا، وضعیت سلامتی میشائیل شوماخر یکی از ابهام های بزرگ جهان ورزش است. پس از این ک...

   ادامه
  با کسب سالها تجربه و کار در زمینه های مختلف اینترنت و برنامه نویسی بر آن شدیم تا این پرتال خبری هوشمند را برای رساندن آخرین اخبار سیاسی ، اقتصادی ، فناوری ، ورزشی و سلامت از منابع موثق ، به شما عزیزان عرضه کنیم

  اطلاعات تماس

  منتظر انتقادات و پیشنهادات و تبلیغات شما هستیم
  • آذربایجان شرقی - تبریز
  • 9357375624 98+
  • info@Gazete.ir