• امروز:9,911
 • کل:9,380,254
پاساژهای مسقف تا ساعت چند می‌توانند فعالیت کنند؟

پاساژهای مسقف تا ساعت چند می‌توانند فعالیت کنند؟

معاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ تاکید کرد که تا اطلاع ثانوی ساعات فعالیت واحدهای صنفی واقع در پاساژها و بازارهای مسقف تا ساعت ۱۸ است.

به گزارش خبرگزاری به نقل از ایسنا، سرهنگ نادر مرادی  با اشاره به اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی در پایتخت گفت:‌ خوشبختانه از زمان اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی صنوف همکاری خیلی خوبی با پلیس داشته و به توصیه‌ها و هشدارها عمل کردند به طوری که از ابتدای اجرای این طرح بیش از ۹۵ درصد صنوف هیچ مشکلی نداشتند، اما حدود پنج درصد از صنوف غیرضروری که فعال بودند شناسایی شدند که مسئولان آنها نیز پس از تذکر پلیس مجددا با پلیس همراهی کرده و اقدام به تعطیلی واحد خود یا رعایت موارد ضروری کرده‌اند.

وی افزود:‌ اما حدود 2 درصد از این پنج درصد یا در برابر مصوبه مقاومت داشتند یا از آن ابراز بی‌اطلاعی کرده و نسبت به تذکرها بی‌توجه بودند که این واحدها با دستور مقام قضایی پلمپ شدند.

مرادی با بیان اینکه در فاز نخست اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی بیش از ۵۰ هزار واحد صنوفی از اصناف مختلف توسط تیم‌های بازرسی پلیس مورد بازدید قرار گرفته‌اند، گفت: در این رابطه به ۲۰ هزار واحد صنفی تذکر داده شده است و از این میان همانطور که گفتم تنها دو درصد از اصناف پلمب شده‌اند.

معاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت پایتخت  با اشاره به فعالیت تیم‌های گشتی و نظارتی پلیس در سطح پایتخت گفت:‌ این تیم‌ها به همراه بازرسان صنوف و ... فعال هستند و در راستای نظارت بر عملکرد صنوف اقدام خواهند کرد.

مرادی با اشاره به بازگشایی پاساژها و بازارهای مسقف از اول اردیبهشت ماه گفت:‌ ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا تصویب کرد که از امروز پاساژها و بازارهای مسقف نیز فعالیت خود را آغاز کنند در همین راستا نیز لازم است این مشاغل در سامانه وزارت بهداشت ثبت‌نام کرده و کد مربوطه را در پشت در ورودی واحد صنفی خود نصب کنند. 

وی اضافه کرد:‌ همچنین باید توجه داشت که فعالیت واحدهای پرریسک مانند رستوران، قلیانسرا، آرایشگاه زنانه و مردانه، گیم‌نت، باشگاه ورزشی، تالار پذیرایی، سالن همایش، سینما و ... همچنان ممنوع است و حتی اگر داخل پاساژ هم باشند، این واحدها اجازه فعالیت ندارند.

به گفته معاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت پایتخت، ساعت فعالیت پاساژها و بازارهای مسقف تا ساعت ۱۸ خواهد بود و متصدیان واحدهای صنفی این مراکز می بایست پس از این ساعت واحد صنفی خود را  تعطیل کنند.


منبع:اقتصاد آنلاین

نظرات

  نظر شما

  لطفا فیلدهای ستاره دار را پر کنید *

  ثبت شد منتظر تایید بمانید

  داغ

  • شکست الدحیل به نفع پرسپولیس

   در گروه C رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا، تیم الدحیل از شارجه امارات ۴بر دو شکست خورد تا وضعیت رقابت این گروه از حساسیت بیشتری برخوردار شود. به گزارش خبرگزاری  به نقل از ایس...

   ادامه
  • ثبات صادرات فرش دستباف با وجود تحریم‌ها

   رییس مرکز ملی فرش ایران گفت: با وجود تداوم تحریم‌ها و تاثیرگذاری کرونا'>ویروس کرونا، اما میزان صادرات صنعت فرش دستباف کاهش نیافته، هرچند برخی قوانین سختگیرانه داخلی، دست ‌و پا گیر است. ...

   ادامه
  • عزم مدیران بانکی جهت سرمایه‌گذاری در صنعت حمل‌و‌نقل ریلی

   نشست صمیمانه وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت راه آهن با مدیران بانک‌های کشور به منظور تقدیر از بانک‌های عامل همکار با شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران به‌خاطر گسترش همکاری‌ها در صنعت حمل ...

   ادامه
  • آخرین وضعیت شوماخر

   آخرین وضعیت شوماخر...

   یک پزشک سوییسی اعلام کرد راننده آلمانی در وضعیت نباتی قرار دارد. به گزارشخبرگزاری به نقل از ایسنا، وضعیت سلامتی میشائیل شوماخر یکی از ابهام های بزرگ جهان ورزش است. پس از این ک...

   ادامه
  با کسب سالها تجربه و کار در زمینه های مختلف اینترنت و برنامه نویسی بر آن شدیم تا این پرتال خبری هوشمند را برای رساندن آخرین اخبار سیاسی ، اقتصادی ، فناوری ، ورزشی و سلامت از منابع موثق ، به شما عزیزان عرضه کنیم

  اطلاعات تماس

  منتظر انتقادات و پیشنهادات و تبلیغات شما هستیم
  • آذربایجان شرقی - تبریز
  • 9357375624 98+
  • info@Gazete.ir