• امروز:8,338
 • کل:9,447,181
دورکاری در شهرداری تهران با بازگشت به شرایط عادی تمام نمی‌شود

دورکاری در شهرداری تهران با بازگشت به شرایط عادی تمام نمی‌شود

معاون توسعه منابع انسانی شهرداری تهران گفت:دورکاری به عنوان یکی ازشیوه‌های جدی کارمنحصر به شرایط کنونی نیست وبناداریم مشاغل مناسب دورکاری را تعریف ودر شرایط پساکرونا نیزاین شیوه رااجرا کنیم.

به گزارش خبرگزاری ، حامد مظاهریان، در جلسه شورای معاونین منابع انسانی مناطق ۲۲ گانه و مدیران اداری معاونت‌های تخصصی شهرداری تهران که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد؛ با اشاره به وضعیت ایجاد شده در اثر تلاش برای کاهش شیوع کرونا، اظهار داشت: شهرداری تهران با وجود عدم مسئولیت مستقیم در مدیریت بحران شهر و ایفای نقش یاری رسان خود، توانسته در جایگاه خود با اتخاذ رویکرد و تصمیمات صحیح، در کاهش بار بیماری اثرگذار باشد و در این زمینه سردمدار سایر نهادها باشد.

وی با اعلام انجام غربالگری کارکنان شهرداری تهران برای بیماری کرونا، گفت: با اجرای این طرح همکارانی که به طور قطعی مبتلا به کرونا بوده اند، قبل از اطلاع خود افراد شناسایی شده و در مسیر صحیح درمان قرار گرفته اند. این در حالی است که همین تعداد به ظاهر اندک در صورت عدم شناسایی می‌توانست در قالب گروه بزرگ ناقل بیماری به افزایش چرخه این بیماری در شهر منجر شود. این اقدام شهرداری در سطح سازمان‌ها و شرکت‌های پیشرفته جهان قابل مقایسه و افتخارآمیز است.

مظاهریان، دورکاری را یکی از روش‌های نوین کار کردن در دنیای مدرن دانست و افزود: در شرایط کنونی طرح دورکاری برای کاهش تراکم جمعیت در محیط کار اجرا شده است اما بکارگیری این شیوه باید به طور جدی مدنظر قرار گیرد.

وی با بیان اینکه برخی از مشاغل در ذات خود می‌توانند به شیوه دورکار انجام شوند، تصریح کرد: ما باید محدودیت‌های وضعیت فعلی را به فرصتی برای نهادینه سازی فرهنگ استفاده از فناوری‌های به روز و افزایش بهره وری سازمانی تبدیل کنیم. می‌توان با مشخص کردن مشاغل قابل انجام به صورت دورکاری و افزایش انگیزه کارکنان به گونه‌ای که پرسنل دورکار هیچ گونه تفاوتی در دریافت حقوق و مزایا با سایر کارکنان نداشته باشد؛ در این راستا گام برداریم و الگوساز فرهنگ دورکاری در کشور شویم.

معاون شهردار تهران با اشاره به اقدام بزرگ در ساماندهی نیروهای قراردادی در شهرداری تهران در اواخر سال گذشته اذعان داشت: اصلاح عناوین شغلی از کارگری به کارمندی و تغییر وضعیت قرارداد کارکنان از مؤسسه هادیان شهر به شرکت خدمات اداری شهر در راستای رفع چنددستگی در وضعیت قرارداد نیروهای کارمندی شهرداری تهران انجام شد که خوشبختانه موج رضایت همکاران را در پی داشته است.

وی با اشاره به لایحه اصلاح ساختار شهرداری تهران گفت: «ضوابط تشکیلاتی شهرداری تهران» روز گذشته در شورای شهر به تصویب رسید تا بر اساس آن مأموریت‌ها و تعاریف بخش‌های مختلف شهرداری تهران تعیین شود که پیش زمینه لایحه اصلاح ساختار به شمار می‌رود. موضوع اصلاح ساختار هم اکنون در کمیسیون‌ها در حال بررسی کارشناسی است و در هفته‌های آینده در صحن شورای شهر مطرح و برای آن تصمیم نهایی اخذ خواهد شد.

مظاهریان با اشاره به کاهش چشمگیر بخش مهمی از درآمدهای شهرداری و ایجاد شرایط ناپایدار مالی در اثر شیوع اپیدمی، گفت: باید برای کاهش هزینه در شهرداری تهران و یافتن منابع جانشین از طریق جذب نقدینگی در دست بخش خصوصی تلاش کنیم.


منبع:اقتصاد آنلاین

نظرات

  نظر شما

  لطفا فیلدهای ستاره دار را پر کنید *

  ثبت شد منتظر تایید بمانید

  داغ

  • سرطانی که نشانه‌اش نفخ معده است!

   نفخ معده و باد بیش از حد شکم به دلایل مختلف ایجاد می‌شود و شما را آزار می‌دهد ، دلایلی غیرطبیعی و دور از ذهن شما می‌توانند در این مشکل دخیل باشند. به گزارش خبرگزاری  به ن...

   ادامه
  • ریزش شدید قیمت طلای‌جهانی

   با تقویت تردیدها در مورد اجرای اقدامات محرکی از سوی سیاست گذاران فدرال رزرو و تقویت دلار، قیمت طلا به کمترین میزان در نزدیک به دو هفته گذشته کاهش یافت. به گزارشخبرگزاری به نقل از ف...

   ادامه
  • بیت‌کوین کمتر از ۱۰هزار دلار می‌شود؟

   ارزش بیتکوین مجددا در آستانه عقب رفتن از کانال ۱۰هزار دلاری قرار گرفت. به گزارشخبرگزاری به نقل از ایسنا، غلبه جو ناامیدی روی معامله گران و ریزش شدید شاخص های بورسی و طلا باعث شد تا...

   ادامه
  • لیر ترکیه به خاک سیاه نشست

   نگرانی از مساله لیبی باعث ریزش مجدد ارزش لیر شد. به گزارشخبرگزاری به نقل از ایسنا، پس از چندین بار هشدار اتحادیه اروپا به ترکیه بر سر مساله لیبی، این اتحادیه یک شرکت ترک را به اتها...

   ادامه
  با کسب سالها تجربه و کار در زمینه های مختلف اینترنت و برنامه نویسی بر آن شدیم تا این پرتال خبری هوشمند را برای رساندن آخرین اخبار سیاسی ، اقتصادی ، فناوری ، ورزشی و سلامت از منابع موثق ، به شما عزیزان عرضه کنیم

  اطلاعات تماس

  منتظر انتقادات و پیشنهادات و تبلیغات شما هستیم
  • آذربایجان شرقی - تبریز
  • 9357375624 98+
  • info@Gazete.ir