• امروز:4,536
 • کل:9,397,450
تاثیر آلودگی هوا بر افزایش مرگ و میر کووید ۱۹

تاثیر آلودگی هوا بر افزایش مرگ و میر کووید ۱۹

تحقیق جدید نشان می دهد آلودگی هوا ممکن است بر شمار فوتی های ناشی از بیماری کووید ۱۹تاثیر گذارد.

به گزارش خبرگزاری  به نقل از مهر، تیمی از محققان از دانشگاه آرهوس دانمارک و دانشگاه سی‌نا ایتالیا به بررسی رابطه بین آلودگی هوا و کووید ۱۹ پرداختند.

دانشمندان در حال حاضر به برخی فاکتورهای تأثیرگذار بر افزایش میزان مرگبار بودن کووید ۱۹ پی برده اند که شامل مشکلات اساسی سلامت، سن فرد و جنسیت است.

حال محققان به رابطه بین آلودگی هوا و افزایش شمار مرگ و میرهای ناشی از کووید ۱۹ که در ایتالیا کاملاً مشهود است پی برده اند.

آمار و ارقام رسمی از سوی دولت ایتالیا نشان می‌دهد که مرگبار بودن بیماری کووید ۱۹ براساس نواحی جغرافیایی متفاوت بوده است.

محققان توضیحات مختلفی برای این تفاوت چشمگیر ارائه کرده اند. به عنوان مثال در برخی از مناطق با نرخ بالاتر مرگ و میر، جمعیت نسبتاً مسن‌تر بوده اند. اما یکی از فاکتورهای دیگر احتمالی، آلودگی هوا بوده است.

محققان براساس داده‌های ماهواره‌ای ناسا دریافتند در مناطق شمالی ایتالیا که تعداد مرگ و میرهای ناشی از کووید ۱۹ به مراتب بالاتر بوده شرایط آلودگی هوا به مراتب وخیم‌تر بوده است.

محققان اذعان دارند که وجود این ارتباط الزاماً به معنای تأثیر یکی از آنها بر دیگری نیست و ممکن است فکتورهای دیگری هم نقش داشته باشند.

مطالعات قبلی در مورد سایر بیماری‌های منجر به سندروم حاد ناراحتی تنفسی نشان می‌دهد که این بیماری‌ها در زمان اختلال عملکرد در سیستم ایمنی که موجب بروز التهاب در نقاط مختلف بدن می‌شود، تشدید می‌شود.

به گفته محققان، آلودگی هوا یکی از بارزترین علل التهاب طولانی مدت است که منجر به فعالیت بیش از حد سیستم ایمنی می‌شود.

از سوی دیگر آلودگی هوا به ارگانول های مویی شکل ریه موسوم به سیلیا که خط مقدم دفاع در مقابل عفونت انتقال یافته از طریق هوا هستند، آسیب می‌رساند.


منبع:اقتصاد آنلاین

نظرات

  نظر شما

  لطفا فیلدهای ستاره دار را پر کنید *

  ثبت شد منتظر تایید بمانید

  داغ

  • آمریکایی‌ها می‌دانند قطعنامه‌ها علیه ایران برنمی‌گردد/ محدودیت‌های تسلیحاتی پایان ماه اکتبر برداشته می‌شود

   وزیر امور خارجه گفت: آمریکایی‌ها می‌دانند قطعنامه‌ها برنمی‌گردد و تنها اعلام می‌کنند اگر کشوری به ایران سلاح بفروشد ما او را تحریم می‌کنیم یعنی می‌دانند قطعنامه‌ها علیه ایران برنخواهد گشت. ...

   ادامه
  • چین به جای آمریکا بزرگترین شریک تجاری اتحادیه اروپا شد

   اداره آمار اروپا اعلام کرد در ۷ماه نخست ۲۰۲۰چین به بزرگترین شریک تجاری اتحادیه اروپا تبدیل شده است. این در حالی است که قبلاً این جایگاه در اختیار ایالات‌متحده آمریکا بود. به گزارش&...

   ادامه
  • ویتامین آفتاب، سلاحی در مقابل کرونا و آنفلوآنزا

   نتایج تحقیقات متعدد نشان می‌دهد که میزان کافی ویتامین D ممکن است در کمک به افراد برای جلوگیری و یا مبارزه با ویروس کرونا نقش مهمی داشته باشد، اگرچه هنوز در مورد نتیجه‌گیری یا دلیل این امر اظ...

   ادامه
  • تورم کانادا به کمترین سطح خود رسید

   تورم کانادا به کمترین سطح هشت ماه اخیر خود رسید. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، متوسط نرخ تورم کانادا در ۱۲ ماه منتهی به ...

   ادامه
  با کسب سالها تجربه و کار در زمینه های مختلف اینترنت و برنامه نویسی بر آن شدیم تا این پرتال خبری هوشمند را برای رساندن آخرین اخبار سیاسی ، اقتصادی ، فناوری ، ورزشی و سلامت از منابع موثق ، به شما عزیزان عرضه کنیم

  اطلاعات تماس

  منتظر انتقادات و پیشنهادات و تبلیغات شما هستیم
  • آذربایجان شرقی - تبریز
  • 9357375624 98+
  • info@Gazete.ir