• امروز:720
 • کل:5,721,582
چرا دیدن گربه سیاه نشانه بدی است؟

چرا دیدن گربه سیاه نشانه بدی است؟

بسیاری از افراد به برخی از عقاید خرافی اعتقاد دارند، این عقاید می توانند بسیار بی معنا و حتی عجیب باشند، یکی از این عقاید را می‌توان بدشگون بودن گربه سیاه دانست.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از انتخاب، بسیاری از افراد تصور می کنند اگر یک گربه سیاه ببینند، دچار اتفاقاتی بدیمن می شوند. این ماجرا در برخی از کشورها تا حدی رایج است که فرد حتی اگر کار مهمی داشته باشد آن را رها می کند.

اما تا به حال از خود پرسیده اید این رسم عجیب چه معنا و مفهومی دارد و اصلا از کجا پیدا شده است؟ سالها پیش مصریان باستان بر این باور بودند که گربه های سیاه قدرتی خیره کننده دارند و نفرین هایی جادویی بلدند و بر همین اساس هم بود که در بسیاری از مومیایی های باستانی مصر گربه ای مومیایی شده برای حمایت از مومیایی فراعنه در تابوت قرار داده می شد.

سال ها بعد در قرون وسطی، گربه های سیاه به قدرت های تاریک و جادوی سیاه ربط داده شدند. این موضوعی است که به مرور و در سال های آتی نیز بیشتر مطرح می شد. اما اعتقاد به قدرت جادویی و عجیب گربه بین بریتانیایی ها نیز داستان خاصی دارد. در قرن هفدهم در تاریخ انگلستان پادشاه چارلز اول یک گربه سیاه داشت که علاقه بیش از حدی نیز به این گربه داشت و تصور می کرد هر نوع اتفاقی که در زندگی وی رخ می دهد حاصلی است از حضور گربه سیاه در نهایت پس از مرگ گربه، پادشاه که همه موفقیت خود را مرهون گربه می دانست به عاقبتی عجیب دچار شد و یک روز پس از مرگ گربه به خیانت به کشور متهم و دستگیر شد و از همان زمان نیز این عقیده که گربه ها نیروی خاصی هستند بین بریتانیایی ها قوت گرفت.

درواقع در خصوص گربه دو نوع عقیده رواج داشت. از یک سو عده ای معتقد بودند که گربه نیرویی شیطانی دارد و از سوی دیگر برخی معتقد بودند که گربه خوش شانسی می آورد و می تواند نقشی بسیار مفید در زندگی افراد ایفا کند.


منبع:اقتصاد آنلاین

نظرات

  نظر شما

  لطفا فیلدهای ستاره دار را پر کنید *

  ثبت شد منتظر تایید بمانید

  داغ

  با کسب سالها تجربه و کار در زمینه های مختلف اینترنت و برنامه نویسی بر آن شدیم تا این پرتال خبری هوشمند را برای رساندن آخرین اخبار سیاسی ، اقتصادی ، فناوری ، ورزشی و سلامت از منابع موثق ، به شما عزیزان عرضه کنیم

  اطلاعات تماس

  منتظر انتقادات و پیشنهادات و تبلیغات شما هستیم
  • آذربایجان شرقی - تبریز
  • 9357375624 98+
  • info@Gazete.ir