• امروز:5,740
 • کل:5,942,592
ضرورت همسان‌سازی حقوق کارگران/بدهی دولت به تامین اجتماعی چقدر است؟

ضرورت همسان‌سازی حقوق کارگران/بدهی دولت به تامین اجتماعی چقدر است؟

یک نماینده مجلس با بیان اینکه همسان سازی حقوق کارگران هنوز انجام نشده‌است، گفت: این کار برعهده تامین اجتماعی است که این سازمان هم به دلیل طلبی که از دولت دارد و پرداخت نشده است همسان سازی را انجام نمی‌دهد.

خبرگزاری -صبانوبری؛ حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری با بیان اینکه موضوع همسان‌سازی حقوق کارگران بازنشسته سالیان سال است اجرا نشده است، افزود: وقتی به سازمان تامین اجتماعی می‌گوییم چرا این اتفاق نیفتاده است می‌گوید من از دولت طلب دارم و دولت هنوز طلب من را نداده است.

وی در پاسخ به اینکه مبلغ بدهی دولت به تامین اجتماعی چقدراست؟ گفت: سازمان تامین اجتماعی ادعا می‌کند که حدود 200هزار میلیارد تومان از دولت طلب دارد ولی دولت می‌گوید که حدود نصف این مبلغ را بدهکار است.

وی ادامه داد: براساس بودجه سال 97 دولت باید 50هزارمیلیارد تومان بابت بخشی از بدهی‌اش به تامین اجتماعی پرداخت کند که تا کنون انجام نشده است.

به گفته این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، قرار بوده است در بودجه سال 98 هم رقمی برای پرداخت بدهی دولت به این سازمان در نظر گرفته شود که دولت رقم مناسبی را در نظر نگرفته است.

حاجی دلیگانی تاکید کرد: براساس قانون برنامه ششم توسعه مصوب شده است که دولت تا پایان امسال بدهی‌اش را با سازمان تامین اجتماعی تسویه کند ولی تا کنون که مبلغی پرداخت نکرده است.


منبع:اقتصاد آنلاین

نظرات

  نظر شما

  لطفا فیلدهای ستاره دار را پر کنید *

  ثبت شد منتظر تایید بمانید

  داغ

  با کسب سالها تجربه و کار در زمینه های مختلف اینترنت و برنامه نویسی بر آن شدیم تا این پرتال خبری هوشمند را برای رساندن آخرین اخبار سیاسی ، اقتصادی ، فناوری ، ورزشی و سلامت از منابع موثق ، به شما عزیزان عرضه کنیم

  اطلاعات تماس

  منتظر انتقادات و پیشنهادات و تبلیغات شما هستیم
  • آذربایجان شرقی - تبریز
  • 9357375624 98+
  • info@Gazete.ir