• امروز:1,247
 • کل:6,797,166


سونامی سالمندی با افزایش نفود بیمه‌ای مهار می‌شود

سونامی سالمندی با افزایش نفود بیمه‌ای مهار می‌شود

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت اگر اقدامات لازم در خصوص معیشت ‌و درمان سالمندان برای سال های آتی پیش بینی نشود سونامی سالمندی مشکلات و بحران هایی را به جامعه تحمیل خواهد کرد.

به گزارش  اقتصاد آنلاین ، جمشید تقی زاده تصریح کرد: آمار ها نشان می دهد در حال حاضر حدود ۷.۵ تا ۹ میلیون سالمند در ایران زندگی می‌کنند که ۴۸ درصد آنها «تحت پوشش هیچ صندوق بیمه‌ای» نیستند.

وی افزود: همچنین ۲۰ درصد سالمندان زن و ۱۰ درصد سالمندان مرد تنها زندگی می‌کنند و این نشان‌دهنده این است که زنان سالمند و بازنشسته شرایط سخت‌تری نسبت به مردان دارند.

تقی زاده گفت: بیماری‌های قلبی، عضلانی، درد اسکلتی و بینایی از جمله بیماری‌هایی هستند که بازنشستگان به آن مبتلا هستند.

وی با تاکید بر اینکه خانواده ها وظایف مهمی در قبال این عزیزان به ویژه حفظ احترام و عزت و همچنین مراقبت از آنان برعهده دارند، گفت: سالمندان و بازنشستگان از مهم ترین قشرهای جامعه به شمار می روند که در رشد و پیشرفت کشور اثرگذار بوده و هستند. در این میان کانون خانواده نیز با پرورش افرادی توانمند، توسعه منابع انسانی را پایه‌ریزی می کند و به همین دلیل استحکام این نهاد سبب ایجاد جامعه ای پویا و هدفمند خواهد شد.

تقی زاده ادامه داد: امروزه بازنشستگان و خانواده آنان بیش از هر زمانی نیازمند امید و حمایت هستند. حضور هر سالمند در خانواده علاوه بر اینکه محور اتصال و ارتباط دیگر اعضای خانواده با همدیگر است سبب آرامش و روشنایی و تکیه گاهی بزرگ برای نهاد خانواده هم هستند.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری تاکید کرد: قدرشناسی و تکریم این عزیزان که برای جامعه برکت و رحمت هستند، مهمترین کاری است که تک تک فرزندان و بستگان آنان می توانند انجام دهند و خوشبختانه جامعه ایرانی هنوز پیوند های خود را حفظ کرده و پیران و سالمندان را پشتوانه فکری وعاطفی خود می دانند؛ این درحالی است که در خیلی از کشورها سالمندان به لحاظ اجتماعی جایگاه خوبی ندارند و بعضا از سوی خانواده طرد و مورد بی احترامی قرار می گیرند.

تقی زاده اظهارداشت: تجربه نشان داده سالمندان و بازنشستگان بهترین مشاوران، در عرصه های مختلف اجتماعی هستند، که با کمترین توقع، بیشترین منفعت را به خانواده وجامعه هدیه می کنند.

وی یادآور شد: ما بر این باوریم که آرامش و امنیت اجتماعی و اقتصادی کشور مدیون تلاش‌های بی‌دریغ بازنشستگان است که طی سال‌های فعالیت خود از هیچ کوششی دریغ نداشته و با پشتکار و سخت‌کوشی وصف‌ ناپذیر در عرصه آبادانی و سازندگی این مرز و بوم، چرخ‌های عظیم توسعه و پیشرفت را به حرکت درآورده اند.

تقی زاده با تاکید براینکه سالمندان و بازنشستگان ستون های خانواده و تکیه گاه نسل امروز هستند، گفت: باید کرامت و حرمت بازنشستگان به نحوه شایسته ای حفظ شود، چرا که این عزیزان با کوله باری از تجربه و تدبیر می توانند پل ارتباطی برای انتقال تجارب و اطلاعات ارزشمند و گرانبهای خود به نسل امروز باشند.

وی تاکید کرد: صندوق بازنشستگی کشوری برای تحکیم و تقویت نهاد خانواده از هر طرحی که به استحکام و پیوند خانواده کمک کند حمایت می کند.


منبع:اقتصاد آنلاین

نظرات

  نظر شما

  لطفا فیلدهای ستاره دار را پر کنید *

  ثبت شد منتظر تایید بمانید

  داغ

  • طرح عدم قطع اینترنت به صحن مجلس می‌رود

   بعد از قطعی ۱۰ روزه اینترنت جهانی و خسارت به کسب و کارهای اینترنتی و فعالان اقتصادی، امیر ناظمی رئیس سازمان فناوری اطلاعات از ارائه لایحه‌ای برای قطع اینترنت با مجوز مجلس خبر داد و گفت: چون ...

   ادامه
  • ترفند عجیب پلیس برای دستگیری قاتل

   کارآگاهان جنایی برای دستگیری یک متهم به قتل از خانواده مقتول خواستند برای وی در خانه‌شان مراسم عزاداری نگیرند تا قاتل از این ماجرا بویی نبرد. به گزارشخبرگزاری به نقل از ایران، ب...

   ادامه
  • 19 سال حبس مجازات راننده تبهکار

   راننده خودرو پراید که به بهانه مسافربری دو زن جوان را ربوده و مورد آزار و اذیت قرار داده بود از سوی قضات دادگاه کیفری به ۱۹ سال حبس محکوم شد. به گزارشخبرگزاری به نقل از ایران، ر...

   ادامه
  • محاکمه ناپدری به اتهام قتل دختر 2 ساله‌

   ناپدری شیشه‌ای که متهم است دختر همسرش را با خوراندن قرص‌های مخدر به قتل رسانده است، صبح سه‌شنبه در شعبه یکم دادگاه کیفری استان البرز به ریاست قاضی قیومی و با حضور قاضی فیروزه‌ای رنجبر مستشار...

   ادامه
  با کسب سالها تجربه و کار در زمینه های مختلف اینترنت و برنامه نویسی بر آن شدیم تا این پرتال خبری هوشمند را برای رساندن آخرین اخبار سیاسی ، اقتصادی ، فناوری ، ورزشی و سلامت از منابع موثق ، به شما عزیزان عرضه کنیم

  اطلاعات تماس

  منتظر انتقادات و پیشنهادات و تبلیغات شما هستیم
  • آذربایجان شرقی - تبریز
  • 9357375624 98+
  • info@Gazete.ir