• امروز:16,496
 • کل:21,896,142
احمدی: محیط ورزش باید پاک ،معنوی و دینی باشد/ در اساسنامه های ورزشی، فرهنگ جایگاه بالایی دارد

احمدی: محیط ورزش باید پاک ،معنوی و دینی باشد/ در اساسنامه های ورزشی، فرهنگ جایگاه بالایی دارد

عبدالحمید احمدی با مهم خواندن نقش ورزش در فرهنگسازی گفت: با ایجاد محیط های ورزشی به عنوان محیطهای پاک، فرهنگی معنوی و دینی باشد می توان بخش اعظم مشکلات فرهنگی را مرتفع کرد.


به گزارش ایسنا و به نقل از  وزارت ورزش و جوانان ، عبدالحمید احمدی در مجمع مسئولان فرهنگی فدراسیون های ورزشی، اهمیت کار فرهنگی در عرصه ورزش کشور را مورد تاکید قرار داد و لازمه فعالیت توام با موفقیت در حوزه فرهنگ را شناخت ، آگاهی ، بینش ، دانش ، عشق و سعه صدر دانست .

معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی با ارائه گزارشی از فعالیتهای فرهنگی طی هفت سال گذشته ،توضیح داد: با احترام به تلاش های ارزشمندی که در گذشته صورت گرفته بود ،برای ریل گذاری در راستای اهداف فرهنگی به خلاهای زیادی برخورد کردیم که در جهت رفع انها تلاش بسیار زیادی انجام دادیم.

وی در ادامه با بیان اینکه بخش عمده ای از مشکلات در حوزه فرهنگ عدم برخورداری از یک تعریف واحد است توضیح داد: با تصویب نظام نامه فرهنگی ورزش کشور به این توفیق دست یافتیم.

عبدالحمید احمدی این نظام نامه را شامل اولویت ها و اقدامات فرهنگی در عرصه ورزش دانست که جز مطالبات شورای عالی انقلاب فرهنگی بود که خدا را شکر در سال ۹۵ به سرانجام رسید و با امضای رییس شورای عالی انقلاب فرهنگی و رییس جمهور این سند تدوین و ابلاغ شد .

وی گفت: با این اتفاق ،تکلیف همه دست اندرکاران ورزش در موضوعات فرهنگی مشخص شده است و یک سند بالادستی برای همه مدیران ارشد کشور محسوب می شود .

معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی کشور ادامه داد: به تبع تصویب نظام نامه فرهنگی ورزش کشور ساختار سازی مناسبی صورت گرفت تا جایی که کمیسیون فرهنگی ورزش کشور در وزارت ورزش و جوانان به عنوان مسئول پیگیری و اجرای این نظام نامه آغاز به کار کرد و به عنوان مکمل این اقدام قانون اهداف ،وظایف و اختیارات وزارت ورزش و جوانان هم بالاخره به تصویب رسید و در اساسنامه های کمیته ملی المپیک و پارالمیک و فدراسیون های ورزشی ،فرهنگ جایگاه خوب و پررنگی دارد و سلسله اقدامات مناسبی هم در کمیته ملی المپیک با نگاه فرهنگی و اجتماعی با تاثیرات مثبت انجام شده است .

عبدالحمید احمدی گفت: با توجه به ریل گذاری خوبی که برای اقدامات فرهنگی در ورزش کشور صورت گرفته است، در آینده هم با تغییر مدیران این ساختار دچار تغییر و رکود نخواهد شد.

وی استفاده از ظرفیت های فرهنگی دیگر دستگاه ها را هم مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: در طی این سال ها سازمان بسیج ورزشکاران، آموزش و پرورش،آموزش عالی،صدا و سیما،سازمان تبلیغات اسلامی ،بنیاد شهید ،وزارت ارشاد ،وزارت کشور همکاری بسیار خوبی را در حوزه فرهنگی ورزش داشته اند که جای تقدیر دارد .

معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی در پایام ،فرمایشات رهبر معظم انقلاب را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: در نهایت آنچه در ورزش اهمیت دارد دیانت و معنویت در ورزش است که اگر بتوانیم یک جمع متدین و معنویت گرا را در ورزش داشته باشیم اهداف متعالی فرهنگی محقق می شود.

انتهای پیام


منبع:ایسنا

نظرات

  نظر شما

  لطفا فیلدهای ستاره دار را پر کنید *

  ثبت شد منتظر تایید بمانید

  داغ

  • لژیونر هندبال زنان: از تیم ملی عراق پیشنهاد دارم/برای جام عرب باید از فدراسیون اجازه بگیرم

   اسرا زندی گفت: با تیم هندبال "یانه اربیل" در لیگ عراق به مقام قهرمانی رسیدیم ولی برای حضور در جام عرب نیاز به اجازه فدراسیون ایران دارم.به گزارش ایسنا، اسرا زندی لژیونر هندبال ایرا...

   ادامه
  • نقش ورزش در پیشگیری از بیماری‌های بزرگسالی

   ورزش نقش ویژه ای در پیشگیری از بیماری‌های بزرگسالی از جمله دیابت، بیماری های قلبی، افزایش بی مورد وزن، شکستگی پوکی استخوان و... دارد.به گزارش ایسنا، شیوه زندگی نادرست و در راس آن بی تحرکی و ...

   ادامه
  • سهمیه کاروان ایران در المپیک توکیو ۶۳ تایی شد

   با توزیع سهمیه های وزنه برداری، تعداد سهمیه کاروان ایران در المپیک توکیو به عدد ۶۳ رسید.به گزارش ایسنا، با  اعلام رسمی دو سهمیه وزنه برداری ایران در المپیک توکیو، تعداد سهمیه‌های کاروان...

   ادامه
  • اظهار نظر عجیب سرمربی عراق درباره پیروزی ایران برابر هنگ کنگ

   سرمربی تیم ملی فوتبال عراق پیروزی برابر هنگ کنگ را سخت توصیف کرد و به پیروزی قاطع ایران برابر این تیم هم واکنش نشان داد.به گزارش ایسنا و به نقل از اسپورت، تیم ملی فوتبال عراق در دیدار برابر ...

   ادامه
  با کسب سالها تجربه و کار در زمینه های مختلف اینترنت و برنامه نویسی بر آن شدیم تا این پرتال خبری هوشمند را برای رساندن آخرین اخبار سیاسی ، اقتصادی ، فناوری ، ورزشی و سلامت از منابع موثق ، به شما عزیزان عرضه کنیم

  اطلاعات تماس

  منتظر انتقادات و پیشنهادات و تبلیغات شما هستیم
  • آذربایجان شرقی - تبریز
  • 9357375624 98+
  • info@Gazete.ir