• امروز:2,074
 • کل:12,658,773
استفاده از ظرفیت‌های ایران و بوسنی برای توسعه مناسبات اقتصادی

استفاده از ظرفیت‌های ایران و بوسنی برای توسعه مناسبات اقتصادی

رئیس و اعضای هیات مدیره انجمن دوستی بوسنی و هرزگوین و ایران ضمن حضور در سفارت کشورمان در سارایوو با محمود حیدری سفیر جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفت‌وگو کردند.


به گزارش ایسنا، در این دیدار که در آستانه پایان ماموریت سفیر کشورمان در بوسنی و هرزگوین انجام شد، انور علی بگوویچ رئیس انجمن دوستی بوسنی و ایران از تلاش های سفیر جمهوری اسلامی ایران در سال های اخیر به منظور توسعه روابط دو  کشور قدردانی کرد.
علی بگوویچ با تاکید بر ظرفیت های دو کشور ایران و بوسنی برای توسعه مناسبات اقتصادی افزود: انجمن دوستی تصمیم دارد در آینده در حوزه اقتصادی فعال‌تر شود و البته مایل هستیم در حوزه های فرهنگی نیز فعال باشیم. 
سناهیچ ممیچ شهردار الیجا و عضو هیات مدیره انجمن دوستی با اشاره به روابط دوستانه دو کشور گفت: اگرچه در سال های اخیر شرایط بین المللی فشارها و محدودیت هایی را  به مناسبات دوکشور تحمیل کرده است اما پیوندهای دوستانه و برادرانه دو ملت همچنان موتور محرک توسعه روابط سیاسی، اقتصادی و فرهنگی میان دو کشور در حال و آینده است. 
عثمان برکا؛ مشاور رئیس جمهور اسبق بوسنی و هرزگوین و عضو هیات مدیره انجمن دوستی نیز با قدردانی از حمایتهای انساندوستانه ملت و دولت جمهوری اسلامی ایران از مردم بوسنی هرزگوین در سالیان جنگ‌ افزود: ملت بوسنی هرزگوین دوستان خود را فراموش نخواهد کرد.

حیدری سفیر کشورمان نیز با تاکید بر اشتراکات و پیوندهای فرهنگی میان دو ملت اضافه کرد: در حوزه فرهنگ، تبادل هیات ها، برگزاری روزهای فرهنگی ایران در شهرهای مختلف و خواهرخواندگی تهران- سارایوو و همچنین موستار – اصفهان انجام شده است.
سفیر جمهوری اسلامی ایران با اشاره به رویکرد اقتصادی سفارت جمهوری اسلامی ایران در سال های گذشته گفت: در حوزه اقتصادی بر اساس آمارهای اتاق بازرگانی و مرکز ملی آمار بوسنی مبادلات تجاری رشد خوبی را در فاصله سالهای ۲۰۱۶ تا پایان ۲۰۱۹ نشان می‌دهد  و البته کارهایی نیز باقی مانده که باید برای تحقق آنها در آینده تلاش شود.
حیدری با قدردانی از خدمات انجمن دوستی در طول تمام سالیان گذشته افزود: اطمینان دارم که انجمن های دوستی دوکشور دارای ظرفیت های زیادی از جمله در بخش اقتصادی هستند و اینجانب نیز بر این باورم که انجمن های دوستی باید بیش از گذشته در حوزه اقتصادی فعال باشند.
انتهای پیام


منبع:ایسنا

نظرات

  نظر شما

  لطفا فیلدهای ستاره دار را پر کنید *

  ثبت شد منتظر تایید بمانید

  داغ

  • ظریف: به تاوان پرداختنِ ایستادگی در کنار ملت فلسطین افتخار می‌کنیم

   وزیر امور خارجه کشورمان اظهار کرد : ما در کنار مردم فلسطین ایستاده‌ایم و افتخار می‌کنیم که تاوان این ایستادگی را می پردازیم .به گزارش ایسنا، محمد جواد ظریف  روز چهارشنبه در جریان سفر خو...

   ادامه
  • اولیانوف: تمدید تفاهم‌نامه آژانس و ایران منافاتی با امکان احیای برجام ندارد

   نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین اظهار کرد که به عقیده او تمدید تفاهم نامه ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی برای تداوم راستی‌آزمایی‌های برنامه هسته‌ای ایران، منافاتی با امکان...

   ادامه
  • ظریف: تروریسم پزشکی مردم ایران و سوریه را از واکسن نیز محروم می‌سازد

   محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در ادامه دیدار با مقامات سوری با فیصل مقداد وزیر امور خارجه سوریه دیدار و گفتگو کرد.به گزارش ایسنا، وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار با...

   ادامه
  • حمایت مستمر ایران از مردم و مقاومت فلسطین

   محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که در دمشق به سر می برد در گفت‌وگوی تلفنی با زیاد نخاله دبیرکل جهاد اسلامی فلسطین در بیروت، حمایت مستمر جمهوری اسلامی ایران از مردم و مقاو...

   ادامه
  با کسب سالها تجربه و کار در زمینه های مختلف اینترنت و برنامه نویسی بر آن شدیم تا این پرتال خبری هوشمند را برای رساندن آخرین اخبار سیاسی ، اقتصادی ، فناوری ، ورزشی و سلامت از منابع موثق ، به شما عزیزان عرضه کنیم

  اطلاعات تماس

  منتظر انتقادات و پیشنهادات و تبلیغات شما هستیم
  • آذربایجان شرقی - تبریز
  • 9357375624 98+
  • info@Gazete.ir