• امروز:2,333
 • کل:23,218,079
استفاده از ظرفیت‌های ایران و بوسنی برای توسعه مناسبات اقتصادی

استفاده از ظرفیت‌های ایران و بوسنی برای توسعه مناسبات اقتصادی

رئیس و اعضای هیات مدیره انجمن دوستی بوسنی و هرزگوین و ایران ضمن حضور در سفارت کشورمان در سارایوو با محمود حیدری سفیر جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفت‌وگو کردند.


به گزارش ایسنا، در این دیدار که در آستانه پایان ماموریت سفیر کشورمان در بوسنی و هرزگوین انجام شد، انور علی بگوویچ رئیس انجمن دوستی بوسنی و ایران از تلاش های سفیر جمهوری اسلامی ایران در سال های اخیر به منظور توسعه روابط دو  کشور قدردانی کرد.
علی بگوویچ با تاکید بر ظرفیت های دو کشور ایران و بوسنی برای توسعه مناسبات اقتصادی افزود: انجمن دوستی تصمیم دارد در آینده در حوزه اقتصادی فعال‌تر شود و البته مایل هستیم در حوزه های فرهنگی نیز فعال باشیم. 
سناهیچ ممیچ شهردار الیجا و عضو هیات مدیره انجمن دوستی با اشاره به روابط دوستانه دو کشور گفت: اگرچه در سال های اخیر شرایط بین المللی فشارها و محدودیت هایی را  به مناسبات دوکشور تحمیل کرده است اما پیوندهای دوستانه و برادرانه دو ملت همچنان موتور محرک توسعه روابط سیاسی، اقتصادی و فرهنگی میان دو کشور در حال و آینده است. 
عثمان برکا؛ مشاور رئیس جمهور اسبق بوسنی و هرزگوین و عضو هیات مدیره انجمن دوستی نیز با قدردانی از حمایتهای انساندوستانه ملت و دولت جمهوری اسلامی ایران از مردم بوسنی هرزگوین در سالیان جنگ‌ افزود: ملت بوسنی هرزگوین دوستان خود را فراموش نخواهد کرد.

حیدری سفیر کشورمان نیز با تاکید بر اشتراکات و پیوندهای فرهنگی میان دو ملت اضافه کرد: در حوزه فرهنگ، تبادل هیات ها، برگزاری روزهای فرهنگی ایران در شهرهای مختلف و خواهرخواندگی تهران- سارایوو و همچنین موستار – اصفهان انجام شده است.
سفیر جمهوری اسلامی ایران با اشاره به رویکرد اقتصادی سفارت جمهوری اسلامی ایران در سال های گذشته گفت: در حوزه اقتصادی بر اساس آمارهای اتاق بازرگانی و مرکز ملی آمار بوسنی مبادلات تجاری رشد خوبی را در فاصله سالهای ۲۰۱۶ تا پایان ۲۰۱۹ نشان می‌دهد  و البته کارهایی نیز باقی مانده که باید برای تحقق آنها در آینده تلاش شود.
حیدری با قدردانی از خدمات انجمن دوستی در طول تمام سالیان گذشته افزود: اطمینان دارم که انجمن های دوستی دوکشور دارای ظرفیت های زیادی از جمله در بخش اقتصادی هستند و اینجانب نیز بر این باورم که انجمن های دوستی باید بیش از گذشته در حوزه اقتصادی فعال باشند.
انتهای پیام


منبع:ایسنا

نظرات

  نظر شما

  لطفا فیلدهای ستاره دار را پر کنید *

  ثبت شد منتظر تایید بمانید

  داغ

  • اولیانوف: روسیه حامی برجام است

   نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی واقع در وین اعلام کرد که مسکو حامی بازگشت هرچه سریعتر تمامی طرفین به پایبندی‌های برجامی است.به گزارش ایسنا، میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در سازمان‌ه...

   ادامه
  • گروسی در اولین روز نشست شورای حکام چه گفت؟

   رافائل گروسی در روز نخست نشست فصلی شورای حکام در بخش افتتاحیه و سپس در گفت‌وگو با خبرنگاران درباره ایران سخن گفت که بخش های قابل توجهی از سخنان وی از سوی رسانه های خارجی و غربی پوشش داده شد ...

   ادامه
  • اتحادیه اروپا: جلسه کمیسیون مشترک برجام فردا برگزار خواهد شد

   اتحادیه اروپا با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که نشست بعدی کمیسیون مشترک برجام فردا (۱۲ ژوئن) برگزار خواهد شد.به گزارش ایسنا، اتحادیه اروپا در این بیانیه‌ ضمن اشاره به اینکه نشست آتی کمیسیون مشت...

   ادامه
  • ایران حق رای خود در سازمان ملل را به دست آورد

   یک مقام سازمان ملل اعلام کرد که ایران برای بازپس گرفتن حق رای خود در سازمان ملل بدهی خود را پرداخت کرده است.به گزارش ایسنا، به نقل از اردوپوینت، ولکان بوزکیر، رئیس دوره‌ای مجمع عمومی سازمان...

   ادامه
  با کسب سالها تجربه و کار در زمینه های مختلف اینترنت و برنامه نویسی بر آن شدیم تا این پرتال خبری هوشمند را برای رساندن آخرین اخبار سیاسی ، اقتصادی ، فناوری ، ورزشی و سلامت از منابع موثق ، به شما عزیزان عرضه کنیم

  اطلاعات تماس

  منتظر انتقادات و پیشنهادات و تبلیغات شما هستیم
  • آذربایجان شرقی - تبریز
  • 9357375624 98+
  • info@Gazete.ir