• امروز:2,767
 • کل:23,218,513
واکنش‌ها به انزوای آمریکا در شورای امنیت

واکنش‌ها به انزوای آمریکا در شورای امنیت

شکست آمریکا برای تمدید تحریم‌های تسلیحاتی علیه کشورمان در شورای امنیت سازمان ملل متحد واکنش‌های مختلف داخلی و خارجی را در پی داشت که می‌توانید در گزارش زیر مرور کنید.


به گزارش ایسنا، شورای امنیت سازمان ملل متحد به رغم تلاش‌های گسترده واشنگتن برای تمدید تحریم‌های تسلیحاتی علیه کشورمان با تصویب قطعنامه‌ای برای ادامه این تحریم‌ها مخالفت کرد.

رأی‌گیری در شورای امنیت در حالی انجام شد که آمریکا و جمهوری دومینیکن به پیش‌نویس این قطعنامه رأی موافق و چین و روسیه به آن رأی مخالف دادند. در این رأی‌گیری بقیه اعضای شورای امنیت رأی ممتنع دادند و بدین ترتیب پیش‌نویس آمریکا رد شد.

استقبال نماینده ایران از شکست آمریکا در شورای امنیت

پس از رأی مخالف شورای امنیت به پیش‌نویس قطعنامه ضدایرانی آمریکا، نماینده ایران در سازمان ملل اعلام کرد: همه کشورها به ویژه اعضای شورای امنیت وظیفه دارند تا با همه توان خود اعتقاد به ارزش‌ها، اهداف و اصول مندرج در منشور ملل متحد را احیا کنند.

در تاریخ ۷۵ ساله سازمان ملل سابقه نداشته آمریکا تا این حد منزوی باشد

سخنگوی وزارت خارجه کشورمان  هم در صفحه توییترش نوشت: در تاریخ ۷۵ ساله سازمان ملل سابقه نداشته که آمریکا تا این حد منزوی باشد.  دیشب  دیپلماسی فعال ایران در کنار استحکام حقوقی برجام آمریکا را برای چندمین بار در شورای امنیت شکست داد.

رژیم آمریکا از شکست‌های مطلق درس بگیرد

سید عباس موسوی در توییتی دیگر تاکید کرد:  رژیم آمریکا باید از شکست‌های مطلق خود درس گرفته و از بی‌آبرو کردن خود در سازمان ملل دست بردارد، در غیر این صورت منزوی خواهد شد، حتی بیشتر از الان.

شکست آمریکا در شورای امنیت یک روز ماندگار شد

در همین رابطه سفیر جمهوری اسلامی ایران در مکزیک با بیان این که اتفاق شورای امنیت برای دیپلماسی ایران یک موفقیت بزرگ است، گفت: شکست آمریکا در تاریخ شورای امنیت ماندگارتر شد.

می‌توان در مقابل تحریم هم ایستاد و همراهی نکرد

در ادامه واکنش ها در پی رد قطعنامه پیشنهادی آمریکا در شورای امنیت، سفارت جمهوری اسلامی ایران در ژاپن تاکید کرد که می توان درمقابل تحریم هم ایستاد و همراهی کرد.

آمریکا با شکست در شورای امنیت در انزوا قرار می‌گیرد

همچنین جلیل رحیمی جهان‌آبادی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که «دیپلماسی چند سال گذشته، اجماع آمریکا علیه ایران را از بین برد»، گفت که مخالفت با پیشنهاد آمریکا برای تمدید تحریم‌های تسلیحاتی علیه کشورمان شکستی برای آمریکا بوده و آمریکا را در انزوا قرار داد.

شکست مفتضحانه آمریکا در شورای امنیت پیروزی بزرگی برای ایران بود

سارا فلاحی، رئیس کمیته هسته‌ای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هم با بیان اینکه شکستی مفتضحانه برای آمریکا و پیروزی بزرگی برای ایران رقم خورد، گفت: این اتفاق قابل پیش بینی بود چون آمریکا از قوانین بین المللی عبور کرده و برخلاف عرف بین الملل به دنبال ایجاد شرایطی برای انزوای ایران بود. محسوب می‌شود.

تقدیر سفیر ایران در مسکو از رای منفی روسیه به قطعنامه آمریکا

سفیر ایران در مسکو در توییتی ضمن تقدیر از رای منفی روسیه به قطعنامه آمریکا علیه ایران در شورای امنیت سازمان ملل، نوشت: روسیه با رای منفی خود به قطعنامه غیر اصولی و مخرب آمریکا نشان داد در حمایت از حقوق بین‌الملل و مخالفت با یک‌جانبه گرایی عزم جدی دارد.

شکست آمریکا نشانگر انزوای بین‌المللی دولت این کشور است

سفیر کشورمان در لندن نیز در واکنش به این اتفاق اظهار کرد: فشار حداکثری بین المللی علیه آمریکا برای تغییر رفتارش در برابر توافق هسته‌ای ایران در حال افزایش است و این شکست نشانگر سطح انزوای بین‌المللی دولت آمریکا است.

کناره‌گیری برایان هوک، تایید ضمنی شکست کارزار فشار حداکثری آمریکا

رضا رسالت، کارشناس روابط بین الملل هم در یادداشتی با عنوان «کنارگیری برایان هوک، تایید ضمنی شکست کارزار فشار حداکثری آمریکا» به تحلیل وضعیت آمریکا پرداخت.

پیش‌نویس آمریکا در راستای ادامه سیاست «فشار حداکثری» بود

ژانگ جون، نماینده چین در سازمان ملل به تشریح دلایل پکن برای مخالفت با پیش‌نویس پیشنهادی آمریکا برای تمدید تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران پرداخت و گفت، این پیش‌نویس در زمینه تحمیل مجدد تحریم‌ها علیه ایران و ادامه سیاست «فشار حداکثری» بوده است که با روح برجام و قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازگاری ندارد.

واکنش روسیه به شکست آمریکا در شورای امنیت سازمان ملل

نماینده روسیه در سازمان های بین المللی در وین هم اقدام آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران را اقدامی بی پایه و اساس تلقی کرد و افزود: آمریکا به طور کلی از نتیجه با خبر بود اما تصمیم گرفت که قطعنامه اش را اعمال کند. رویکرد ایدئولوژیک می تواند یک کشور را در وضعیت ناخوشایندی قرار دهد.

واکنش نماینده روسیه در سازمان ملل به شکست قطعنامه ضد ایرانی آمریکا

همچنین نماینده دائمی روسیه در سازمان ملل خواستار جلوگیری از شدت یافتن تقابل بر سر مسائل ایران شد.

چرایی رای ممتنع فرانسه به قطعنامه ضدایرانی آمریکا

هیات فرانسه در سازمان ملل، پس از صدور رای ممتنع برای تصویب قطعنامه ضد ایرانی آمریکا درباره تحریم تسلیحاتی ایران در بیانیه‌ای بر پایبندی فرانسه نسبت به توافق هسته‌ای تاکید کرد و نوشت: فرانسه بر تعهدش نسبت به حفظ برجام و قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت که پشتیبان قانونی این توافق بود، دوباره تاکید می‌کند.

چرا انگلیس به قطعنامه تمدید تحریم‌های تسلیحاتی ایران رأی نداد؟

همچنین انگلیس با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد، به پیش‌نویس قطعنامه تمدید تحریم‌های تسلیحاتی ایران که از سوی آمریکا پیشنهاد شده بود، رأی ممتنع داد زیرا مشخص بود که این پیش‌نویس حمایت شورا را به خود جلب نخواهد کرد.

بیانیه نماینده آمریکا در سازمان ملل در پی شکست در شورای امنیت

نماینده آمریکا در سازمان ملل در بیانیه‌ای با تلقی شکست قطعنامه این کشور به عنوان از کار افتادگی و منفعل بودن شورای امنیت مدعی شد آمریکا حق دارد از مکانیسم بازگردانی تحریم‌ها علیه ایران استفاده کند.

بیانیه پمپئو پس از شکست سنگین آمریکا در شورای امنیت

همچنین مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا از اقدام شورای امنیت به عدم تمدید تحریم تسلیحاتی ایران انتقاد کرد و گفت: شورای امنیت سازمان ملل متحد وظیفه حفظ صلح و امنیت بین‌المللی را برعهده دارد. این شورا امروز نتوانست مجموعه مأموریت‌های اساسی خود را محقق کند.

واکنش مشاور ترامپ به شکست آمریکا در شورای امنیت

رابرت اوبراین، مشاور امنیت ملی کاخ سفید نیز بیان کرد، خودداری فرانسه، انگلیس و آلمان از حمایت از آمریکا در شورای امنیت برای تمدید تحریم‌های تسلیحاتی ایران مأیوس‌کننده بود اما مایه شگفتی نبود.

انتهای پیام


منبع:ایسنا

نظرات

  نظر شما

  لطفا فیلدهای ستاره دار را پر کنید *

  ثبت شد منتظر تایید بمانید

  داغ

  • اولیانوف: روسیه حامی برجام است

   نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی واقع در وین اعلام کرد که مسکو حامی بازگشت هرچه سریعتر تمامی طرفین به پایبندی‌های برجامی است.به گزارش ایسنا، میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در سازمان‌ه...

   ادامه
  • گروسی در اولین روز نشست شورای حکام چه گفت؟

   رافائل گروسی در روز نخست نشست فصلی شورای حکام در بخش افتتاحیه و سپس در گفت‌وگو با خبرنگاران درباره ایران سخن گفت که بخش های قابل توجهی از سخنان وی از سوی رسانه های خارجی و غربی پوشش داده شد ...

   ادامه
  • اتحادیه اروپا: جلسه کمیسیون مشترک برجام فردا برگزار خواهد شد

   اتحادیه اروپا با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که نشست بعدی کمیسیون مشترک برجام فردا (۱۲ ژوئن) برگزار خواهد شد.به گزارش ایسنا، اتحادیه اروپا در این بیانیه‌ ضمن اشاره به اینکه نشست آتی کمیسیون مشت...

   ادامه
  • ایران حق رای خود در سازمان ملل را به دست آورد

   یک مقام سازمان ملل اعلام کرد که ایران برای بازپس گرفتن حق رای خود در سازمان ملل بدهی خود را پرداخت کرده است.به گزارش ایسنا، به نقل از اردوپوینت، ولکان بوزکیر، رئیس دوره‌ای مجمع عمومی سازمان...

   ادامه
  با کسب سالها تجربه و کار در زمینه های مختلف اینترنت و برنامه نویسی بر آن شدیم تا این پرتال خبری هوشمند را برای رساندن آخرین اخبار سیاسی ، اقتصادی ، فناوری ، ورزشی و سلامت از منابع موثق ، به شما عزیزان عرضه کنیم

  اطلاعات تماس

  منتظر انتقادات و پیشنهادات و تبلیغات شما هستیم
  • آذربایجان شرقی - تبریز
  • 9357375624 98+
  • info@Gazete.ir