• امروز:2,057
 • کل:10,752,307
تحلیل کارشناس مسائل آمریکا از رقابت انتخاباتی بایدن و ترامپ

تحلیل کارشناس مسائل آمریکا از رقابت انتخاباتی بایدن و ترامپ

یک کارشناس مسائل آمریکا ، با اشاره به برخی از چالش‌های پیشروی دونالد  ترامپ برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری این کشور که در سال جاری برگزار می‌شود، تاکید کرد: علیرغم این چالش ها بخش عمده‌ای از هواداران ترامپ در هر حال به او رای خواهند داد و او یک پایگاه 35 درصدی قرص و محکم رای دهنده در اختیار دارد.


سید محمد مرندی،  در گفت و گو با ایسنا، درارتباط با حمایت «برنی سندرز» و« باراک اوباما» از «جو بایدن »به عنوان نامزد حزب دموکرات آمریکا در عرصه انتخابات و چالش‌های پیشروی او در برابر ترامپ در عرصه رقابت‌های انتخاباتی آمریکا گفت: قطعا جو بایدن درمناظرات انتخاباتی از پس دونالد ترامپ برنمی‌آید. 

وی  با بیان این‌که «علیرغم پنهانکاری رسانه‌های مخالف ترامپ و طرفدار بایدن ، به نظر می‌رسد که بایدن  از هوش و حواس گذشته برخوردار نیست، چنان که بعضا مشاهده می‌شود که در اواسط صحبت‌هایش فراموش می‌کند که در مورد چه چیزی صحبت می‌کرده و  یا این که نمی تواند جملات خود را تکمیل کند»، ادامه داد:  به تازگی نیز  خانمی با ارائه مستنداتی بایدن  را متهم به تعرض جنسی  به او در طی دو الی  سه دهه گذشته کرده است ، از طرف دیگر فساد پسر بایدن  در اوکراین وحمایتی که این نامزد دموکرات از او کرد بر شرایط بایدن تاثیر منفی گذاشته است و اینها همه  مسائلی است که ترامپ حتما در مناظره‌های انتخاباتی از آن علیه بایدن استفاده می‌کند،با توجه به این که  ترامپ فرد حرافی است که در کل کل کردن بسیار توانمند است. 

این استاد دانشگاه با بیان این‌که «از طرفی دیگر بسیاری از اقشار تحصیل کرده در آمریکا به خصوص در میان غیر سفید پوستان مخالف ترامپ هستند و اقلیت‌های نژادی نیز در این کشور با ترامپ زوایه دارند»، افزود: بنابراین ترامپ نیز ضعف‌های خاص خود را دارد ولی باید به این موضوع توجه داشت که بخش عمده‌ای از هواداران ترامپ در هر صورت به او رای می دهند و در واقع می توان گفت که  او   از یک پایگاه 35 درصدی رای دهنده  قرص و محکم برخوردار است  که  هر اتفاقی نیز بیفتد ،گزینه‌شان برای ریاست جمهوری آمریکا ترامپ است.

مرندی همچنین گفت : عموما حدود 45 تا 50 درصد مردم آمریکا رای نمی‌دهند و به نظرمی‌رسد در این انتخابات نیز انگیزه‌ای برای حضور ندارند ؛ چرا که هیچ کدام از دو نفر کاندیدای اصلی انتخابات طرفدار طبقات ضعیف و گرفتار جامعه نیستند، در بین نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تا حدودی برنی سندرز این روحیه را داشت اما حزب دموکرات و رسانه‌ها که عموما راست گرا و طرفدار سرمایه داری هستند حامی او نبودند و او مجبور به کناره گیری به نفع بایدن شد. 

این استاد دانشگاه در پاسخ به این سوال که با توجه به حمایت سندرز از جو بایدن آیا نمی توان انتظار داشت که بخشی از سبد رای او در اختیار بایدن قرار بگیرد ، تصریح کرد : بخشی از طرفداران سندرز علیرغم حمایت سندرز از  بایدن، از او  حمایت نمی کنند و حتی این افراد  از سندرز بابت حمایتش از بایدن ناراضی هستند.

وی با بیان این‌که «با توجه به شرایط فعلی پیش بینی نمی‌شود که مشارکت مردم آمریکا در انتخابات ریاست جمهوری پیشروی این کشور ،بالا باشد» ، در بخش دیگری از صحبت‌های خود اظهار کرد : در حال حاضر یکی  از بزرگترین مشکلات پیشروی ترامپ شیوع کرونا در این کشور است. گرچه او تلاش زیادی می‌کند که خود را در این زمینه تطهیر کند؛ چر که در ابتدای این قضیه خطای زیادی کرده است از جمله این شیوع کرونا را جدی نگرفت و فرصتی که در این زمینه در اختیار آمریکا برای جلوگیری از شیوع این ویروس بود را به راحتی از دست داد. 

مرندی با بیان این‌که «آمریکا دارای یک حباب بزرگ و خطرناک اقتصادی است و در همین راستا کرونا تاثیر بسیار منفی در اقتصاد آمریکا خواهد داشت و ممکن است این کشور را در رکوردی عمیق فرو ببرد» ، خاطرنشان کرد: این مسائل شرایط سختی را برای ترامپ ایجاد می‌کند ولی همانطور که اشاره شد ترامپ دارای طرفداران سرسختی است و بر اثر این مشکلات بخش زیادی از هوادارانش را از دست نمی‌دهد و در مورد بخش دیگر نیز تلاش می‌کند مقصر این موضوع  را چین و یا دیگران جلوه دهد و این که او در  این قضیه مقصر نبوده است.

وی در پایان گفت: شرایط اقتصادی آمریکا درچند ماه آینده و میزان موفقیت ترامپ در توجیه سیاست های خود در برابر شیوع ویروس کرونا در این کشور، از جمله مولفه‌های تاثیرگذار در روند انتخابات ریاست جمهوری آمریکا است. 

انتهای پیام


منبع:ایسنا

نظرات

  نظر شما

  لطفا فیلدهای ستاره دار را پر کنید *

  ثبت شد منتظر تایید بمانید

  داغ

  • جدیدترین هدیه «ترامپ» به « محمد بن سلمان »

   یک کارشناس مسائل غرب آسیا با اشاره به تصمیم آمریکا برای قرار دادن نام انصارالله یمن در لیست گروه‌های تروریستی اظهار کرد: این اقدام آمریکا تاثیر منفی در مذاکرات صلح یمن خواهد داشت و امکان رس...

   ادامه
  • تیمی که اکنون با بایدن کار می‌کنند معمار تحریم‌ها علیه ایران بودند

   نماینده رهبر انقلاب در شورای عالی امنیت ملی گفت: ما در زمانی که شش سال تقریباً گفت‌وگوها را انجام می‌دادیم، در این شش سال هم در آمریکا، هم در انگلیس و هم در فرانسه دولت‌ها عوض شدند؛ یعنی یک ...

   ادامه
  • ساختارهای سیاسی-اجتماعی آمریکا، ترامپ را رام کرد

   ایسنا/خراسان رضوی یک استاد دانشگاه گفت: اتفاقات اخیر آمریکا و برخوردهایی که در نتیجه آن با ترامپ شد، نشان داد در کشوری مانند ایالات متحده دموکراسی نهادمند شده است و اگر کسی بخواهد قواعد بازی...

   ادامه
  • اعلام آمادگی دوحه برای وساطت میان تهران و ریاض

   نماینده ویژه وزیر خارجه قطر تاکید کرد که کشورش آماده میانجیگری بین ایران و عربستان است.به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه وطن، مطلق القحطانی، نماینده ویژه وزیر امور خارجه قطر تاکید کرد که دوحه...

   ادامه
  با کسب سالها تجربه و کار در زمینه های مختلف اینترنت و برنامه نویسی بر آن شدیم تا این پرتال خبری هوشمند را برای رساندن آخرین اخبار سیاسی ، اقتصادی ، فناوری ، ورزشی و سلامت از منابع موثق ، به شما عزیزان عرضه کنیم

  اطلاعات تماس

  منتظر انتقادات و پیشنهادات و تبلیغات شما هستیم
  • آذربایجان شرقی - تبریز
  • 9357375624 98+
  • info@Gazete.ir