• امروز:15,972
 • کل:23,271,889
تحلیل کارشناس مسائل آمریکا از رقابت انتخاباتی بایدن و ترامپ

تحلیل کارشناس مسائل آمریکا از رقابت انتخاباتی بایدن و ترامپ

یک کارشناس مسائل آمریکا ، با اشاره به برخی از چالش‌های پیشروی دونالد  ترامپ برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری این کشور که در سال جاری برگزار می‌شود، تاکید کرد: علیرغم این چالش ها بخش عمده‌ای از هواداران ترامپ در هر حال به او رای خواهند داد و او یک پایگاه 35 درصدی قرص و محکم رای دهنده در اختیار دارد.


سید محمد مرندی،  در گفت و گو با ایسنا، درارتباط با حمایت «برنی سندرز» و« باراک اوباما» از «جو بایدن »به عنوان نامزد حزب دموکرات آمریکا در عرصه انتخابات و چالش‌های پیشروی او در برابر ترامپ در عرصه رقابت‌های انتخاباتی آمریکا گفت: قطعا جو بایدن درمناظرات انتخاباتی از پس دونالد ترامپ برنمی‌آید. 

وی  با بیان این‌که «علیرغم پنهانکاری رسانه‌های مخالف ترامپ و طرفدار بایدن ، به نظر می‌رسد که بایدن  از هوش و حواس گذشته برخوردار نیست، چنان که بعضا مشاهده می‌شود که در اواسط صحبت‌هایش فراموش می‌کند که در مورد چه چیزی صحبت می‌کرده و  یا این که نمی تواند جملات خود را تکمیل کند»، ادامه داد:  به تازگی نیز  خانمی با ارائه مستنداتی بایدن  را متهم به تعرض جنسی  به او در طی دو الی  سه دهه گذشته کرده است ، از طرف دیگر فساد پسر بایدن  در اوکراین وحمایتی که این نامزد دموکرات از او کرد بر شرایط بایدن تاثیر منفی گذاشته است و اینها همه  مسائلی است که ترامپ حتما در مناظره‌های انتخاباتی از آن علیه بایدن استفاده می‌کند،با توجه به این که  ترامپ فرد حرافی است که در کل کل کردن بسیار توانمند است. 

این استاد دانشگاه با بیان این‌که «از طرفی دیگر بسیاری از اقشار تحصیل کرده در آمریکا به خصوص در میان غیر سفید پوستان مخالف ترامپ هستند و اقلیت‌های نژادی نیز در این کشور با ترامپ زوایه دارند»، افزود: بنابراین ترامپ نیز ضعف‌های خاص خود را دارد ولی باید به این موضوع توجه داشت که بخش عمده‌ای از هواداران ترامپ در هر صورت به او رای می دهند و در واقع می توان گفت که  او   از یک پایگاه 35 درصدی رای دهنده  قرص و محکم برخوردار است  که  هر اتفاقی نیز بیفتد ،گزینه‌شان برای ریاست جمهوری آمریکا ترامپ است.

مرندی همچنین گفت : عموما حدود 45 تا 50 درصد مردم آمریکا رای نمی‌دهند و به نظرمی‌رسد در این انتخابات نیز انگیزه‌ای برای حضور ندارند ؛ چرا که هیچ کدام از دو نفر کاندیدای اصلی انتخابات طرفدار طبقات ضعیف و گرفتار جامعه نیستند، در بین نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تا حدودی برنی سندرز این روحیه را داشت اما حزب دموکرات و رسانه‌ها که عموما راست گرا و طرفدار سرمایه داری هستند حامی او نبودند و او مجبور به کناره گیری به نفع بایدن شد. 

این استاد دانشگاه در پاسخ به این سوال که با توجه به حمایت سندرز از جو بایدن آیا نمی توان انتظار داشت که بخشی از سبد رای او در اختیار بایدن قرار بگیرد ، تصریح کرد : بخشی از طرفداران سندرز علیرغم حمایت سندرز از  بایدن، از او  حمایت نمی کنند و حتی این افراد  از سندرز بابت حمایتش از بایدن ناراضی هستند.

وی با بیان این‌که «با توجه به شرایط فعلی پیش بینی نمی‌شود که مشارکت مردم آمریکا در انتخابات ریاست جمهوری پیشروی این کشور ،بالا باشد» ، در بخش دیگری از صحبت‌های خود اظهار کرد : در حال حاضر یکی  از بزرگترین مشکلات پیشروی ترامپ شیوع کرونا در این کشور است. گرچه او تلاش زیادی می‌کند که خود را در این زمینه تطهیر کند؛ چر که در ابتدای این قضیه خطای زیادی کرده است از جمله این شیوع کرونا را جدی نگرفت و فرصتی که در این زمینه در اختیار آمریکا برای جلوگیری از شیوع این ویروس بود را به راحتی از دست داد. 

مرندی با بیان این‌که «آمریکا دارای یک حباب بزرگ و خطرناک اقتصادی است و در همین راستا کرونا تاثیر بسیار منفی در اقتصاد آمریکا خواهد داشت و ممکن است این کشور را در رکوردی عمیق فرو ببرد» ، خاطرنشان کرد: این مسائل شرایط سختی را برای ترامپ ایجاد می‌کند ولی همانطور که اشاره شد ترامپ دارای طرفداران سرسختی است و بر اثر این مشکلات بخش زیادی از هوادارانش را از دست نمی‌دهد و در مورد بخش دیگر نیز تلاش می‌کند مقصر این موضوع  را چین و یا دیگران جلوه دهد و این که او در  این قضیه مقصر نبوده است.

وی در پایان گفت: شرایط اقتصادی آمریکا درچند ماه آینده و میزان موفقیت ترامپ در توجیه سیاست های خود در برابر شیوع ویروس کرونا در این کشور، از جمله مولفه‌های تاثیرگذار در روند انتخابات ریاست جمهوری آمریکا است. 

انتهای پیام


منبع:ایسنا

نظرات

  نظر شما

  لطفا فیلدهای ستاره دار را پر کنید *

  ثبت شد منتظر تایید بمانید

  داغ

  • اولیانوف: روسیه حامی برجام است

   نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی واقع در وین اعلام کرد که مسکو حامی بازگشت هرچه سریعتر تمامی طرفین به پایبندی‌های برجامی است.به گزارش ایسنا، میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در سازمان‌ه...

   ادامه
  • گروسی در اولین روز نشست شورای حکام چه گفت؟

   رافائل گروسی در روز نخست نشست فصلی شورای حکام در بخش افتتاحیه و سپس در گفت‌وگو با خبرنگاران درباره ایران سخن گفت که بخش های قابل توجهی از سخنان وی از سوی رسانه های خارجی و غربی پوشش داده شد ...

   ادامه
  • اتحادیه اروپا: جلسه کمیسیون مشترک برجام فردا برگزار خواهد شد

   اتحادیه اروپا با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که نشست بعدی کمیسیون مشترک برجام فردا (۱۲ ژوئن) برگزار خواهد شد.به گزارش ایسنا، اتحادیه اروپا در این بیانیه‌ ضمن اشاره به اینکه نشست آتی کمیسیون مشت...

   ادامه
  • ایران حق رای خود در سازمان ملل را به دست آورد

   یک مقام سازمان ملل اعلام کرد که ایران برای بازپس گرفتن حق رای خود در سازمان ملل بدهی خود را پرداخت کرده است.به گزارش ایسنا، به نقل از اردوپوینت، ولکان بوزکیر، رئیس دوره‌ای مجمع عمومی سازمان...

   ادامه
  با کسب سالها تجربه و کار در زمینه های مختلف اینترنت و برنامه نویسی بر آن شدیم تا این پرتال خبری هوشمند را برای رساندن آخرین اخبار سیاسی ، اقتصادی ، فناوری ، ورزشی و سلامت از منابع موثق ، به شما عزیزان عرضه کنیم

  اطلاعات تماس

  منتظر انتقادات و پیشنهادات و تبلیغات شما هستیم
  • آذربایجان شرقی - تبریز
  • 9357375624 98+
  • info@Gazete.ir