• امروز:3,888
 • کل:6,646,365
ترکیه پیشنهاد ایلان ماسک برای فعال سازی استارلینک را رد کرد

ترکیه پیشنهاد ایلان ماسک برای فعال سازی استارلینک را رد کرد

در جریان زلزله ۷.۸ ریشتری در ترکیه، کاربری از ایلان ماسک پرسیده که آیا احتمال کمک به ترکیه و کشورهای اطرافش از طریق استارلینک وجود دارد یا خیر. ایلان ماسک گفته به محض تایید دولت ترکیه، استارلینک فعال می‌شود. اما یکی از مقامات ارشد ترکیه که نامش فاش نشده در گفتگو با بلومبرگ، با تشکر از ایلان ماسک، پیشنهاد او را رد کرده و گفته است که ترکیه به اندازه کافی ظرفیت ماهواره‌ای دارد! او همچنین گفته تجهیزات ما الان با باتری کار می‌کند!

به گزارش اقتصاد آنلاین، در جریان زلزله ۷.۸ ریشتری در ترکیه، کاربری از ایلان ماسک پرسیده که آیا احتمال کمک به ترکیه و کشورهای اطرافش از طریق استارلینک وجود دارد یا خیر. ایلان ماسک گفته به محض تایید دولت ترکیه، استارلینک فعال می‌شود.

این کاربر به این موضوع اشاره کرده که با توجه به زلزله بزرگ، حالا آسیب به تجهیزات مخابراتی باعث اختلال در ارتباطات شده. ماسک در پاسخ به این کاربر گفته که استارلینک هنوز مورد تأیید دولت ترکیه قرار نگرفته، هر زمان دولت ترکیه آن را تأیید کند، سریعاً اسپیس ایکس آن را فعال می‌کند.

اما نکته عجیب اینجاست که یکی از مقامات ارشد ترکیه که نامش فاش نشده در گفتگو با بلومبرگ، با تشکر از ایلان ماسک، پیشنهاد او را رد کرده و گفته است که ترکیه به اندازه کافی ظرفیت ماهواره‌ای دارد! او همچنین گفته تجهیزات ما الان با باتری کار می‌کند!

مؤسسه لرزه‌نگاری آمریکا می‌گوید این زلزله ۷.۸ ریشتری ساعت چهار و ۱۷ دقیقه بامداد به وقت محلی و در عمق نسبتاً کم ۱۷.۹ کیلومتری زمین رخ داده است.


منبع:اقتصاد آنلاین

نظرات

  نظر شما

  لطفا فیلدهای ستاره دار را پر کنید *

  ثبت شد منتظر تایید بمانید

  داغ

  با وجود سالها تجربه بر آن شدیم تا محصولی برای جمع آوری اخبار مهم از موضوع های مهم و مورد دغدغه بازدید کنندگان عزیز مهیا سازیم و همچنین ابزاری جهت اطلاع از آخرین قیمت بازارهای مالی نیز فراهم کرده ایم

  پنجشنبه، 4 مرداد 1403

  اطلاعات تماس

  منتظر انتقادات و پیشنهادات و تبلیغات شما هستیم