• امروز:16,871
 • کل:14,813,544
واکسیناسیون مهمترین راه مقابله با کرونا است

واکسیناسیون مهمترین راه مقابله با کرونا است

معاون کل وزیر بهداشت گفت: مهمترین راه مقابله با کرونا در یکسال آینده و سال‌های بعد واکسیناسیون است و مهمترین قصور دینی و ملی و اجتماعی ایجاد تردید درباره واکسیناسیون است.

به گزارشخبرگزاری به نقل از شبکه خبر، ایرج حریرچی در برنامه تیتر امشب با بیان این مطلب گفت: فعلا رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی و واکسیناسیون، اصلی‌ترین اقدامات ما برای مقابله با کروناست و تا وقتی که حداقل ۷۰ درصد جمعیت واکسن بزنند، باید دستورالعمل‌های بهداشتی با دقت رعایت شود.
معاون کل وزیر بهداشت گفت: روند نزولی کرونا در اکثر استانها ادامه دارد و کاملا از فاز چهارم بیماری گذشته ایم، الان  بستری و سرپایی بسیار زیاد است و مرگ و میر به زیر ۲۰۰ نفر رسیده است و پیش بینی می‌کنیم در یک ماه اینده وضع به همین منوال باشد.
او گفت: بعید است تا ۲ هفته آینده مرگ و میر به زیر ۱۰۰ نفر برسد.
حریرچی گفت: هنوز روزانه بالای ۱۰ هزار نفر تستشان مثبت است و این نشان می‌دهد که ویروس در حال چرخش است و با توجه به نفوذ سوش هندی و آفریقایی ویروس و نیز احتمال جهش ویروس در داخل هنوز در معرض خطر هستیم.
 کیانوش جهانپور سخنگوی سازمان غذا و دارو نیز در ارتباط تصویری با برنامه گفت: با مجاهدت و تلاش محققان کشور تا امروز حداقل ۵ واکسن به مرحله کارآزمایی نهایی بالینی رسیده است.
جهانپور گفت: واکسن‌های پاستور و کووبرکت به نتایج موفقیت آمیزی در فاز‌های ۱ و ۲ رسیده اند و این امید را ایجاد کرده تا حداقل در گام اول به صورت زود هنگام برای تزریق به داوطلبان مجوز صادر شود و احتمال این که این اتفاق بیفتد زیاد است در این صورت شاهد آن خواهیم بود که واکسن‌های ایرانی جزو ۷ واکسن دنیا خواهند بود که مجوز گرفته اند.
سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: ما کشور بزرگی هستیم و چون باید حداقل ۷۰ درصد واکسینه شوند تا ایمنی نسبی جمعیت ایجاد شود به ۱۲۰ هزار دُز واکسن نیاز داریم به همین دلیل علاوه بر تولیدات داخل که تا آخر تابستان به ۵۰ میلیون دُز خواهد رسید، بخشی هم کماکان باید از محل واردات تامین شود.
جهانپور با اشاره به تقاضای کشور‌های حوزه اروپا و آسیا به واکسن ایرانی گفت: با توجه به نتایج و کیفیت خوب واکسن‌های تولید داخل و نیز کمبود تولید واکسن در دنیا، با تامین مواد اولیه و بعد از تامین نیاز داخلی، صادرات واکسن می‌تواند در دستور کار قرار بگیرد.

حجم ویدیو: 2.64M | مدت زمان ویدیو: 00:01:29
دانلود ویدیو

منبع:اقتصاد آنلاین

نظرات

  نظر شما

  لطفا فیلدهای ستاره دار را پر کنید *

  ثبت شد منتظر تایید بمانید

  داغ

  • سویه «مو» کروناویروس را بهتر بشناسید

   به گزارش محققان، نوع جدید ویروس کرونا موسوم به «Mu» می تواند به آنتی بادی های موجود، از جمله آنتی بادی های موجود در واکسن ها، حمله کند. به گزارش خبرگزاری به نقل از مهر،  به...

   ادامه
  • شروط اخراج دندان‌عقل

   شروط اخراج دندان‌عقل...

   خروج دندان‌عقل هیچ ربطی به عاقل‌شدن یا کم‌عقل‌شدن شما ندارد. دندان‌عقل حاصل تکامل بشری طی سده‌های متمادی است. یعنی تغییرات سبک‌زندگی و پختن غذاها، نیاز به آرواره‌های قوی‌تر را کاهش داد و در ...

   ادامه
  • ارزش دلاری واکسن‌ های وارداتی اعلام شد

   طبق اعلام معاون فنی گمرک ایران ارزش حدود ۴۹.۸ میلیون دز واکسنی که تاکنون وارد ایران شده حدود ۴۲۱ میلیون دلار است. به گزارشخبرگزاری به نقل از ایسنا، آخرین اعلام گمرک از وضعیت واردا...

   ادامه
  • رکورد شکنی دوباره تزریق روزانه واکسن کرونا در کشور

   در شبانه روز گذشته با تزریق یک میلیون و ۱۲۰ هزار و ۶۷ دُز واکسن کرونا، رکورد تزریق روزانه واکسن در کشور مجددا شکسته شد. به گزارش خبرگزاری به نقل از صدا و سیما، تا کنون ۲۲ میلیون و...

   ادامه
  با کسب سالها تجربه و کار در زمینه های مختلف اینترنت و برنامه نویسی بر آن شدیم تا این پرتال خبری هوشمند را برای رساندن آخرین اخبار سیاسی ، اقتصادی ، فناوری ، ورزشی و سلامت از منابع موثق ، به شما عزیزان عرضه کنیم

  اطلاعات تماس

  منتظر انتقادات و پیشنهادات و تبلیغات شما هستیم
  • آذربایجان شرقی - تبریز
  • 9357375624 98+
  • info@Gazete.ir