• امروز:15,363
 • کل:15,503,994
نتایج تزریق واکسن فایزر در ۶ماه

نتایج تزریق واکسن فایزر در ۶ماه

فایزر می گوید که براساس مطالعه این شرکت واکسن کووید-۱۹ آن طی شش ماه اول پس از تزریق ۹۱درصد از موارد ابتلا به ویروس کرونا کم کرده است.

به گزارش بی بی سی، فایزر می گوید که براساس مطالعه این شرکت واکسن کووید-۱۹ آن طی شش ماه اول پس از تزریق ۹۱ درصد از موارد ابتلا به ویروس کرونا کم کرده است.

به گزارش خبرگزاری به نقل از انتخاب، مطالعه جداگانه ای نشان می دهد که تزریق هر دو دُز این واکسن باعث تولید میزان کاملا قابل توجهی پادتن حتی در افرادی که در دهه ۸۰ و ۹۰ زندگی هستند می شود.

اما بررسی ها نشان داد که فقط ۶۳ درصد افراد واکسینه شده سلول های موسوم به "تی" که به حفظ این پادتن ها برای مدتی طولانی تر کمک می کند تولید می کنند.

پاسخ این سوال مهم که مصونیت در برابر ویروس کرونا بعد از زدن واکسن برای چه مدتی ادامه می یابد هنوز معلوم نیست.

فایزر داده های ۴۶ هزار نفری که در کارآزمایی اصلی این شرکت داوطلب شده بودند را دقیقا شش ماه بعد از تزریق دُز دوم تحلیل کرد.

این شرکت همچنین داده های ۸۰۰ داوطلب در آفریقای جنوبی را بررسی کرد و نتیجه گیری کرد که واکسن به همین اندازه در برابر نمونه جهشی که در این کشور شناسایی شده موثر است. مطالعات آزمایشگاهی نشان می داد که پادتن تولید شده در اثر این واکسن برای مقابله با این نمونه جهشی کمتر موثر است.

آلبرتا بورلا رییس و مدیرعامل فایزر گفت: "کارایی بالای واکسن تا شش ماه بعد از تزریق دُز دوم و در مقابل نمونه غالب در آفریقای جنوبی باعث اعتماد بیشتر به تاثیر کلی واکسن ما می شود."

مطالعات بلندمدت مشابه به روی کلیه واکسن های کرونا از جمله آکسفورد-استرازِنِکا در جریان است، اما فایزر اولین واکسنی است که گزارش آن منتشر می شود.

تحقیقات جداگانه توسط دانشگاه بیرمنگام این موضوع را بررسی کرد که چه اتفاقی برای سیستم ایمنی صد داوطلب ۸۰ تا ۹۶ ساله افتاده است.

نمونه های خون این افراد نشان دهنده میزان بالای پادتن بود که می تواند به طور موثری ویروس اولیه کرونا را از کار بیاندازد.

تاثیر این پادتن ها در برابر نمونه جهشی در برزیل یک چهاردهم بود.

با این حال پژوهشگران مطمئن بودند افراد واکسینه شده با فایزر همچنان در برابر نمونه برزیلی ویروس مصونیت دارند چون میزان پادتن در آنها خیلی زیاد بود.

با این حال فقط ۶۳ درصد افراد این گروه سنی میزانی قابل ردیابی سلول تی تولید کرده بودند.

 هلن پِری از محققان گفت: "معلوم نیست این در درازمدت چه اثری از نظر ایمنی سازی دارد."

سلول های تی می توانند سلول هایی که ویروس کرونا ربوده و آنها را به مرکز تکثیر ویروس تبدیل کرده را نابود کنند.

اما آنها در درازمدت همچنین به حفظ پادتن در بدن کمک می کنند.

پروفسور پال ماس از دیگر محققان این مطالعه گفت: "این چیزی است که از نزدیک زیر نظر خواهیم داشت."


منبع:اقتصاد آنلاین

نظرات

  نظر شما

  لطفا فیلدهای ستاره دار را پر کنید *

  ثبت شد منتظر تایید بمانید

  داغ

  • واکسیناسیون کرونا در هرمزگان به متولدین ۱۳۷۸ رسید

   سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان گفت: از امروز امکان نام نویسی متولدان ۱۳۷۸ و قبل از آن ساکن هرمزگان در سامانه واکسیناسیون فراهم شده است. به گزارش خبرگزاری  به نقل...

   ادامه
  • مرگ های کرونایی تا آخر هفته ۲رقمی می شود

   فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، پیش‌بینی کرد ظرف دو تا سه روز آینده شاهد ۲ رقمی شدن مرگ‌های کرونایی در تهران باشیم.  به گزارش خبرگزاری  به نقل از مهر،...

   ادامه
  • تزریق ۴۱میلیون دوز واکسن کرونا

   افزایش تیم‌های تزریق و فعالیت شیفت‌های دوم مراکز واکسیناسیون با تامین واکسن از داخل و خارج از کشور، زمان تزریق را در اکثر مراکز کاهش داده است. به گزارش خبرگزاری  به نقل ا...

   ادامه
  • بازنگری پروتکل های بهداشتی مشاغل در ماه‌ های آینده

   معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: با توجه به سرعت گرفتن روند واکسیناسیون و افزایش پوشش آن در کشور، تلاش ما این است که پس از واکسیناسیون مشاغل و گروه های حساس، پروتکل های بهدا...

   ادامه
  با کسب سالها تجربه و کار در زمینه های مختلف اینترنت و برنامه نویسی بر آن شدیم تا این پرتال خبری هوشمند را برای رساندن آخرین اخبار سیاسی ، اقتصادی ، فناوری ، ورزشی و سلامت از منابع موثق ، به شما عزیزان عرضه کنیم

  اطلاعات تماس

  منتظر انتقادات و پیشنهادات و تبلیغات شما هستیم
  • آذربایجان شرقی - تبریز
  • 9357375624 98+
  • info@Gazete.ir