• امروز:2,265
 • کل:5,866,045
ورزش قبل از خواب ممنوع !

ورزش قبل از خواب ممنوع !

در ورزش کردن تردید نکنید، زیرا فواید آن بسیار بیشتر از تاثیرات احتمالی است.

به گزارش اقتصاد آنلاین، بسیاری از افراد اعتقاد دارند که انجام ورزش در زمان نزدیک به خواب منجر به بدخوابی و بر هم خوردن چرخه خواب می‌شود. با این حال، شواهد علمی این موضوع را ثابت نمی‌کنند اگرچه عاقلانه است که یک ساعت قبل از اینکه بخواهید بخوابید از ورزش شدید اجتناب کنید.

در مورد اینکه آیا توصیه‌ها باید برای افراد مختلف، متفاوت باشد نیز نظریات متعددی وجود دارد. گروهی از مردم به طور طبیعی سحرخیز هستند و گروهی دیگر نیز تمایل به شب بیداری دارند.

به طور کلی ساعت بدن ما توسط عواملی از درون ما کنترل شده و توسط تأثیرات دنیای اطرافمان، مانند زمان ورزش و قرار گرفتن در معرض نور، تغییر می‌کند. در مورد تأثیر ورزش بر تغییر ساعت بدن مطالعات اندکی انجام شده است.

این امکان وجود دارد که اگر یک فرد شب زنده دار به دلیل یک برنامه کاری خاص مجبور به خوابیدن شبانه و زودتر بیدار شدن باشد، مواردی مانند ورزش در اوایل روز و یا قرار گرفتن در معرض نور ممکن است کمک کند. از سوی دیگر، اگر یک فرد سحر خیز بخواهد دیرتر به رختخواب برود ممکن است از ورزش کردن در اواخر روز، در زمانی بین ساعت ۷ بعد از ظهر تا ۱۰ شب سود ببرد.

به باور محققان، ممکن است بین زمان بندی ورزش و خواب، تعاملی وجود داشته باشد. یک مطالعه نشان داد که ورزش کردن در اواخر روز بیشتر با تاخیر در زمان خواب برای صبح نسبت به انواع شب زنده دار مرتبط است.

در خاتمه باید تاکید کرد:در شرایط امروزی، یک سبک زندگی پرمشغله می‌تواند برنامه ریزی ورزش را برای افراد دشوار کند. اگر برای شما تنها امکان ورزش کردن در ساعات عصر ممکن است، در ورزش کردن تردید نکنید، زیرا فواید آن بسیار بیشتر از تاثیرات احتمالی است.

منبع: جام جم آنلاین

منبع:اقتصاد آنلاین

نظرات

  نظر شما

  لطفا فیلدهای ستاره دار را پر کنید *

  ثبت شد منتظر تایید بمانید

  داغ

  با وجود سالها تجربه بر آن شدیم تا محصولی برای جمع آوری اخبار مهم از موضوع های مهم و مورد دغدغه بازدید کنندگان عزیز مهیا سازیم و همچنین ابزاری جهت اطلاع از آخرین قیمت بازارهای مالی نیز فراهم کرده ایم

  جمعه، 4 خرداد 1403

  اطلاعات تماس

  منتظر انتقادات و پیشنهادات و تبلیغات شما هستیم