• امروز:4,019
 • کل:6,646,496
۳ علامت درد قفسه سینه که کشنده نیست

۳ علامت درد قفسه سینه که کشنده نیست

یک درد ناگهانی و سنگین به سینه‌تان می‌کوبد و این دو کلمهٔ وحشتناک به ذهنتان می‌رسد: حمله قلبی. یک نفس عمیق بکشید؛ اغلب این تجربه چیزی نیست که از آن بترسید.

به گزارش اقتصاد آنلاین، بعضی از علائم درد قفسه سینه هرچند ترسناک و زنگ خطر به نظر می‌رسند؛ اما به‌احتمال زیاد ربطی به حمله قلبی ندارند. اما یک هشدار: هرگز تصور نکنید دردتان جای نگرانی ندارد، باتوجه‌به اینکه همیشه احتمال یک حمله قلبی مطرح است، باید به آن توجه کنید.

برخی از انواع دردهای سینه باید شما را روانهٔ اورژانس کنند، خصوصاً اگر بیشتر از ۵ دقیقه طول بکشند. علائم می‌تواند شامل یک درد جدید و غیرقابل‌توصیف در سینه همراه با تنگی نفس، عرق سرد، تهوع، خستگی و احساس سبکی در سر باشد. این درد علاوه بر سینه، احساس ناراحتی و فشار در قسمت‌های زیر نیز ایجاد می‌کند:

علائم حمله قلبی یا آنژین صدری می‌تواند در هرکسی متفاوت باشد. برخی از افراد کلاً هیچ علامتی ندارند درحالی‌که عده‌ای درد آزاردهنده‌ای را تجربه می‌کند. عده‌ای نیز فقط در دست‌ها و گلو یا آرواره احساس ناراحتی دارند

. دست‌ها

. پشت

. آرواره

. گردن

. بالای شکم

درد مداوم در این قسمت‌ها می‌تواند نشانهٔ یک حمله قلبی یا انفارکتوس باشد. فوراً با اورژانس تماس بگیرید و زندگی‌تان را نجات دهید.

علائمی که نشان‌دهندهٔ مشکلی دیگرند

خیلی وقت‌ها درد قفسه سینه ناشی از حمله قلبی نیست. مطالعات نشان می‌دهد کمتر از ۶ درصد از افرادی که به‌خاطر درد سینه به اورژانس مراجعه می‌کنند، مشکلشان خطرناک نیست. نمونه‌هایی از درد قفسه سینه که به حمله قلبی منتهی نمی‌شود:

یک احساس ناراحتی گذرا در سینه

پشت میز آشپزخانه نشسته‌اید و قهوه‌تان را می‌نوشید که ناگهان چیزی شبیه یک صاعقه به سینه‌تان می‌زند. این درد، ناگهانی، کوبنده و سریع است و خیلی‌ها آن را شبیه یک شوک الکتریکی توصیف می‌کنند که لحظه‌ای است.

خوشبختانه این احساس کوتاه‌مدت ناگهانی درد معمولاً ربطی به حمله قلبی ندارد که معمولاً دردی ناتوان‌کننده ایجاد می‌کند و چند دقیقه طول می‌کشد.

این درد گذرا می‌تواند ناشی از دلایل زیر باشد:

. آسیبی مانند شکستگی یا کبودی دنده‌ها

. کشیدگی یک عضله در دیوارهٔ سینه

. التهاب در غضروف دنده

. فیبرومیالژیا

. شینگلز

احساس ناراحتی خفیف در قفسه سینه

با هر نفس عمیقی که می‌کشید یا سرفه‌ای که می‌کنید، دردی سینه‌تان را سوراخ می‌کند. به نظر می‌رسد حرکت‌کردن و تغییردادن وضعیت بدن به نظر می‌رسد فقط شرایط را بدتر می‌کند.

اگر شما هم چنین علائمی دارید این احتمال وجود دارد که با یک مشکل ریوی درگیر باشید، خصوصاً اگر درد در قسمت راست سینه متمرکز باشد، یعنی دور از قلب. دلایل احتمالی شامل موارد زیر می‌شود:

. پنومونی یا عفونت‌های دیگر

. التهاب دیوارهٔ ریه‌ها

. یک لخته خون در ریه

. حملهٔ آسم

هرچند این مشکلات ریوی ربطی به حمله قلبی ندارند؛ اما به اندازهٔ کافی جدی‌اند و نیاز به مراجعه به پزشک وجود دارد.

احساس ناراحتی که با ورزش کمتر می‌شود

اگر یک درد تندوتیز در قفسه سینه‌تان احساس می‌کنید؛ اما وقتی حرکت می‌کنید این درد بهتر می‌شود، پس شاید ریفلاکس دارید یا پای دیگر مشکلات گوارشی در میان است.

دلیلی دیگر برای درد قفسه سینه

دردی که در سینه‌تان دارید می‌تواند به‌نوعی دیگر از حمله مربوط باشد که ارتباطی با قلب ندارد.

یک حمله پانیک یا اضطرابی می‌تواند خودش را با علائمی مانند گرفتگی سینه، تعریق و تنگی نفس نشان بدهد که شبیه علائم حمله قلبی‌اند. اما یک سری تفاوت‌های اساسی میان حمله قلبی و حمله پانیک وجود دارد:

. بسیاری از حملات قلبی با احساس فشار و تقلا همراه‌اند و این شاخصی است که معمولاً به حمله پانیک ربطی ندارد.

. حملات پانیک اغلب با دردی تیرکشنده همراه‌اند اما در حمله قلبی احساس سنگینی و فشردگی وجود دارد.

. درد ناشی از حملات قلبی اغلب به دیگر قسمت‌ها نیز می‌زنند؛ اما در حملات پانیک معمولاً درد در ناحیه سینه می‌ماند.

علائم حمله قلبی بسیار گوناگون‌اند

علائم حمله قلبی یا آنژین صدری می‌تواند در هرکسی متفاوت باشد. برخی از افراد کلاً هیچ علامتی ندارند درحالی‌که عده‌ای درد آزاردهنده‌ای را تجربه می‌کند. عده‌ای نیز فقط در دست‌ها و گلو یا آرواره احساس ناراحتی دارند.

جدای از ناحیه درد، افراد معمولاً نمی‌توانند موقعیتی پیدا کنند که در آن دردشان کمتر شود و با نوشیدن آب، خوردن آنتی اسید یا نفس‌های عمیق تسکین نمی‌یابند و این زمانی است که باید اورژانس خبر کنید.

منبع: بهداشت نیوز

منبع:اقتصاد آنلاین

نظرات

  نظر شما

  لطفا فیلدهای ستاره دار را پر کنید *

  ثبت شد منتظر تایید بمانید

  داغ

  با وجود سالها تجربه بر آن شدیم تا محصولی برای جمع آوری اخبار مهم از موضوع های مهم و مورد دغدغه بازدید کنندگان عزیز مهیا سازیم و همچنین ابزاری جهت اطلاع از آخرین قیمت بازارهای مالی نیز فراهم کرده ایم

  پنجشنبه، 4 مرداد 1403

  اطلاعات تماس

  منتظر انتقادات و پیشنهادات و تبلیغات شما هستیم