• امروز:15,498
 • کل:15,504,129
بهبود فضای کسب و کار، پیش شرط رشد تولید

بهبود فضای کسب و کار، پیش شرط رشد تولید

رییس مرکز ملی مطالعات پایش و بهبود محیط کسب و کار: اولویت دستگاه‌ها بهبود کسب و کار نیست به همین دلیل این مشکل حل نشده است.

به گزارش خبرگزاری به نقل از شبکه خبر، علی فیروزی - رییس مرکز ملی مطالعات پایش و بهبود محیط کسب و کار در برنامه تیتر امشب گفت: مهمترین مانع برای بهبود فضای کسب و کار این است که این امر، اولویت اصلی دستگاه‌ها نیست.
وی افزود: مبنای اولیه باید تفکر بر پایه بهبود کسب کار باشد؛ با بخشنامه‌ها کاری از پیش نمی‌رود.

رییس مرکز ملی مطالعات پایش و بهبود محیط کسب و کار گفت:این ذهنیت که یک دستگاه، اهمیت خود و جایگاهش را صرفاً در صدور آئین نامه و بخشنامه ببیند، فرصتی برای توجه به بهبود فضای کسب و کار ایجاد نمی‌کند.
فیروزی گفت: ۵۱ درصد خدمات دولت از جنس مجوز است. با این تک ابزار نمی‌توان تمام احکام حکمرانی را انجام داد.
رییس مرکز ملی مطالعات پایش و بهبود محیط کسب و کار افزود: باید فرهنگ ایجاد کسب و کار در تمام دستگاه‌ها ایجاد شود. بگیر و ببند‌ها کار مسکنی است؛ اما کسب و کار و بهبود آن، یک کار فرآیندی است.
علی فیروزی گفت: جنس بهبود کسب و کار از نوع کاشت است. ما هزار و دویست مجوز داریم و با این نمی‌توان جلو رفت. با استفاده از روش‌های مختلف می‌توان تا حد زیادی از موانع و مشکلات کسب و کار‌ها بکاهیم.
رییس مرکز ملی مطالعات پایش و بهبود محیط کسب و کار افزود: متن قانون بر این است که تمام دستگاه‌ها از یک جا مجوز دریافت کنند. تمام دستگاه‌ها باید با این مراکز پیوند داشته باشند. سازمان غذا و دارو بیشترین مجوز‌ها را صادر می‌کند. مردم در طبقات ادارات و دستگاه‌ها سرگردان هستند و خسته می‌شوند.

شبکه بانکی در مسیر توسعه بنگاه‌های اقتصادی نیست

محمد باقر مجتبایی - دبیر کل اتاق اصناف هم در برنامه تیتر امشب گفت: مجموعه سیاست‌ها در دست دولت است و در همین جا هم تصمیم گیری می‌کنند و اگر این فرایند بهبود پیدا نکند در کسب و کار بهبودی حاصل نخواهد شد.
وی افزود: بی ثباتی در تامین مواد اولیه یکی از مشکلات اساسی است که برای کسب و کار مانع ایجاد می‌کند. این بی برنامگی و بی ثباتی در فروش هم هست.
مجتبایی گفت: سامانه مجوز کسب کار اتاق اصناف از دولت جلو است. استفاده از پنجره دولت الکترونیک از اولویت‌های ماست و به همین دلیل هم موفق بودیم.

دبیر کل اتاق اصناف افزود: شبکه بانکی در مسیر توسعه بنگاه‌های اقتصادی نیست.

موانع کار تولیدی باید برطرف شود

مهدی طغیانی - رییس فراکسیون بهبود کسب و کار مجلس هم گفت: شروع مجوز‌ها یکی از عوامل و مشکلات بهبود کسب کار است. نظام مالیاتی، بانکی و ... هم مشکلاتی را ایجاد کرده است که عمدتاً نادیده گرفته می‌شود.
وی افزود: بیشتر دستگاه‌ها برای دادن مجوز، هزینه‌هایی را تحمیل می‌کنند. باید بین دستگاه‌ها تعامل باشد تا موازی کاری در دادن مجوز‌ها را شاهد نباشیم.
مهدی طغیانی گفت: مردم باید به یک درگاه وارد شوند تا دوندگی بی اساس نداشته باشند.
رییس فراکسیون بهبود کسب و کار مجلس افزود: درد اینست که دلالی هیچ هزینه‌ای در کشور ندارد، اما کار تولیدی و شروع آن کلی هزینه و دوندگی دارد.

حجم ویدیو: 2.91M | مدت زمان ویدیو: 00:01:37
دانلود ویدیو

منبع:اقتصاد آنلاین

نظرات

  نظر شما

  لطفا فیلدهای ستاره دار را پر کنید *

  ثبت شد منتظر تایید بمانید

  داغ

  • آغاز خروج تدریجی نیروهای آمریکایی از عراق

   نیروهای آمریکایی به تدریج در حال خروج از پایگاههای خود در عراق از جمله عین الاسد و اربیل هستند. به گزارش خبرگزاری  به نقل از فارس، شبکه العربیه در گزارشی مدعی شد که نیروه...

   ادامه
  • طرز تهیه نوشیدنی‌ های چربی سوز برای لاغری سریع!

   یکی از بهترین راه‌های لاغر شدن، استفاده از انواع نوشیدنی برای کاهش اسیدیته معده و در نتیجه کاهش احساس گشنگی است. به گزارش خبرگزاری  به نقل از باشگاه خبرنگاران، چنانچه نوش...

   ادامه
  • دمنوش‌ های گیاهی برای سلامتی

   آیا به دنبال بهبود طبیعی سلامت خود هستید؟ خوب، چطور است با نوشیدن چای گیاهی بیشتر، این هدف را تحقق ببخشید؟ نوشیدنی‌هایی که از قرلر گرفتن گیاهان خشک در آب گرم تهیه می‌شود. به گزار...

   ادامه
  • پیشنهاد توانیر برای جلوگیری از استخراج غیرمجاز رمزارزها

   شرکت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران اعلام کرد: مهم‌ترین راهکار از بین بردن پدیده‌های شومی مانند استخراج غیرمجاز رمز ارز یا قاچاق سوخت در کشور، آزادسازی قیمت حامل‌های انرژی است تا به ط...

   ادامه
  با کسب سالها تجربه و کار در زمینه های مختلف اینترنت و برنامه نویسی بر آن شدیم تا این پرتال خبری هوشمند را برای رساندن آخرین اخبار سیاسی ، اقتصادی ، فناوری ، ورزشی و سلامت از منابع موثق ، به شما عزیزان عرضه کنیم

  اطلاعات تماس

  منتظر انتقادات و پیشنهادات و تبلیغات شما هستیم
  • آذربایجان شرقی - تبریز
  • 9357375624 98+
  • info@Gazete.ir