• امروز:15,902
 • کل:23,271,819
آمریکا در ارتباط با ایران مسیر منطق را جایگزین تحریم کند

آمریکا در ارتباط با ایران مسیر منطق را جایگزین تحریم کند

معاون اول رییس جمهوری گفت: دولت آمریکا باید این مهم را بپذیرد که رویکرد اعمال تحریم‌های ظالمانه در ارتباط با ایران اثرگذار نیست و باید مسیر منطق و عقلانیت را در پیش گیرد.

به گزارشخبرگزاری به نقل از ایرنا، اسحاق جهانگیری ، عصر شنبه  در دیدار با نخبگان، جوانان، برگزیدگان و فعالان سیاسی، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگی استان یزد گفت: آمریکا با هدف فروپاشی و به زانو درآوردن ایران سخت ترین تحریم ها به اجرا درآورد که کمتر کشوری در جهان در مقابل این تحریم ها می توانست مقاومت کند، هدف آنان این بود تا ۲۲ بهمن با این فشارها و تحقیر ایران، ما را پای میز مذاکره بکشانند و امتیازات مورد نظر خود را بدست آورند، اما ملت ایران با تحمل سختی های زیاد در این مدت، ثابت کرد که به تحقیر تن در نمی دهد.

وی ادامه داد: با تدابیر دولت و نظام و بردباری همه مردم، تحریم های ظالمانه به روزهای پایانی خود نزدیک می شود و ملت ایران از این گردنه دشوار نیز سربلند عبور خواهد کرد، اگر چه کشور در این مدت با مشکلات متعددی مواجه شده اما در همین سختی ها دستاوردهای ما کم نبوده و میزان اتکای ما به بودجه نفتی به شکل قابل توجهی کاهش یافته است.

جهانگیری یادآور شد: از بودجه ۵۷۰ هزار میلیارد تومانی کشور حدود یک سوم آن از نفت باید محقق می شد اما درآمد نفت کشور تنها ۹ هزار میلیارد بود با این وجود امور کشور با تمامی سختی هایی که در مقابل آن قرار داشت، مدیریت شد.

وی اتحاد و همدلی را مهمترین نیاز کنونی کشور و رمز موفقیت در برابر سختی ها دانست و گفت: تمامی نیروهای اثرگذار و کسانی که ایران را دوست دارند باید با مشارکت خود در عرصه های مختلف به پیشبرد اهداف کشور کمک کنند که تجلی این مشارکت در انتخابات است و در صورتی که انتخاباتی با مشارکت کم در کشور برگزار شود، مشکلات ما کم نخواهد شد بلکه دشمنان را به افزایش فشار بر ایران ترغیب می کند.

معاون اول رییس جمهوری تصریح کرد: آمریکایی ها می دانستند که ترور سردار سیلمانی کار آسانی نیست به همین دلیل برای یک مواجهه همه جانبه پس از ترور سردار آماده شده بودند، اما ایران جواب مناسب را در این خصوص با استفاده از تمامی ظرفیت های کشور به دشمن داد.

وی همچنین با تاکید بر حفظ همدلی که توصیه رهبر انقلاب به همه جریان های سیاسی است، یادآور شد: تنها راهکار برون رفت از تمامی مشکلات داخلی و خارجی اتحاد و همدلی است از این طریق می توان بر تمامی محدودیت ها و مشکلات غلبه کرد.

جهانگیری همچنین از استان یزد به عنوان نماد مدارا و همزیستی اقوام و مذاهب ایران یاد کرد و گفت: اگر دنبال نمادی برای توسعه در عین محدودیتها هستیم ، یزد بهترین نمونه آن است که در سخت ترین شرایط اقلیمی ایران، فرهنگ و تمدنی ارزشمند را در طول تاریخ رقم زده اند .

وی سخت کوشی، قناعت و درستکاری را از ویژگی های ارزشمند فرهنگی استان یزد برشمرد و تصریح کرد: این استان در زمینه خلاقیت و استفاده از ظرفیت های توسعه صنعتی در عین حفظ سنت ها در کشور نمونه است و شخصیت های اثرگذاری در سطح ملی و بین المللی پرورش داده که چهار هزار شهید این استان، شهید صدوقی، آیت‌ الله خاتمی و حجت الاسلام خاتمی از سرمایه های بزرگ این استان و کشور در زمینه اخلاقی هستند.

معاون اول رییس جمهوری همچنین ارتباط و علاقه ایرانیان خارج از کشور به خصوص پارسیان کشور هند و اقلیت زرتشتی یزد را از زمینه های مهم برای سرمایه گذاری در استان یزد و کشور عنوان کرد و افزود: پارسیان هند عاشق ایران هستند و وابستگی و علاقه بسیار زیادی برای سرمایه گذاری دارند که باید از این ظرفیت بیش از پیش استفاده شود.

جهانگیری همچنین جذب نیروی کار از سایر استان‌ها به یزد را برای این استان یک مزیت دانست و بر تبدیل شدن یزد به کانونی برای توسعه ایران تاکید کرد و گفت: یزد می تواند یک استان اثرگذار در شتاب گیری فرایند توسعه کشور  باشد.

وی همچنین در خصوص افزایش استفاده از ظرفیت بانوان توانمند در بدنه مدیریتی کشور گفت: دولت تدبیر و امید سقف استفاده ۳۰ درصدی از بانوان در مدیریت ها تعیین کرد که تا کنون ۲۶ درصد مدیریت در کشور به بانوان محول شده و برای افزایش آن تلاش می شود.

وی همچنین در خصوص استفاده هرچه بیشتر از ظرفیت اقلیت ها نیز گفت: برخی بدسلیقگی ها مانع از استفاده حداکثری از این ظرفیت شده که دولت به دنبال راهکارهایی برای رفع موانع موجود  است تا با توجه به تاکید رهبر معظم انقلاب که ایران را متعلق به همه ایرانیان عنوان کرده اند، شایستگان کشور در هر قوم و مذهب، بتوانند منشا خدمت قرار گیرند.

جهانگیری در خصوص حمایت دولت از سازمان های مردم نهاد(سمن) گفت: در این زمینه برخی محدودیت های قانونی وجود دارد و مانند احزاب به تدوین قوانینی در حوزه سمن ها نیاز است تا بر اساس آن حرکت کنند و دچار مشکلات نشوند .

وی همچنین در خصوص درخواست های هنرمندان از دولت گفت: شرایط کار و زندگی هرمندان همواره با دشواری هایی همراه بوده اما در دوران کرونا این مشکلات تشدید شد که در جلساتی که با وزارت ارشاد اقداماتی برای کاهش مشکلات این قشر تا کنون انجام شده که تداوم خواهد داشت.

معاون اول رییس جمهوری همچنین در خصوص ایفای مسئولیت اجتماعی صنایع در استان ها تصریح کرد: بر اساس مصوبه دولت شرکت ها بزرگ اقتصادی موظف شده اند چهار درصد سرمایه گذاری اقتصادی خود را به انجام مسئولیت های اجتماعی اختصاص دهند و در این زمینه با توجه به ظرفیت هایی که در یزد وجود دارد ، این استان می تواند از مزایای آن برخوردار شود و منتظر بودجه دولتی نماند.

افتتاح کتابخانه مرکزی یزد، شرکت در نشست ستاد راهبری اقتصاد مقاومتی ، افتتاح چهار طرح مهم در حوزه آب و برق، بهره برداری از بندر خشگ پیشگامان، بازدید از نمایشگاه صنایع دستی و اشتغال روستایی از دیگر برنامه های سفر معاون اول رییس جمهوری به استان یزد بود.

وزیران فرهنگ و ارشاد اسلامی و نیرو، دبیرکل کتابخانه های کشور، رییس کل گمرک ایران و معاون سازمان برنامه و بودجه، جهانگیری را در این سفر یکروزه همراهی کردند.


منبع:اقتصاد آنلاین

نظرات

  نظر شما

  لطفا فیلدهای ستاره دار را پر کنید *

  ثبت شد منتظر تایید بمانید

  داغ

  • آغاز خروج تدریجی نیروهای آمریکایی از عراق

   نیروهای آمریکایی به تدریج در حال خروج از پایگاههای خود در عراق از جمله عین الاسد و اربیل هستند. به گزارش خبرگزاری  به نقل از فارس، شبکه العربیه در گزارشی مدعی شد که نیروه...

   ادامه
  • طرز تهیه نوشیدنی‌ های چربی سوز برای لاغری سریع!

   یکی از بهترین راه‌های لاغر شدن، استفاده از انواع نوشیدنی برای کاهش اسیدیته معده و در نتیجه کاهش احساس گشنگی است. به گزارش خبرگزاری  به نقل از باشگاه خبرنگاران، چنانچه نوش...

   ادامه
  • دمنوش‌ های گیاهی برای سلامتی

   آیا به دنبال بهبود طبیعی سلامت خود هستید؟ خوب، چطور است با نوشیدن چای گیاهی بیشتر، این هدف را تحقق ببخشید؟ نوشیدنی‌هایی که از قرلر گرفتن گیاهان خشک در آب گرم تهیه می‌شود. به گزار...

   ادامه
  • پیشنهاد توانیر برای جلوگیری از استخراج غیرمجاز رمزارزها

   شرکت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران اعلام کرد: مهم‌ترین راهکار از بین بردن پدیده‌های شومی مانند استخراج غیرمجاز رمز ارز یا قاچاق سوخت در کشور، آزادسازی قیمت حامل‌های انرژی است تا به ط...

   ادامه
  با کسب سالها تجربه و کار در زمینه های مختلف اینترنت و برنامه نویسی بر آن شدیم تا این پرتال خبری هوشمند را برای رساندن آخرین اخبار سیاسی ، اقتصادی ، فناوری ، ورزشی و سلامت از منابع موثق ، به شما عزیزان عرضه کنیم

  اطلاعات تماس

  منتظر انتقادات و پیشنهادات و تبلیغات شما هستیم
  • آذربایجان شرقی - تبریز
  • 9357375624 98+
  • info@Gazete.ir